07.07.2022, 13:18 | czytano: 5735

Szpital w Rabce-Zdroju wyprowadzi się do Limanowej?

Wizualizacja rabczańskiego szpitala po planowanej przebudowie. Fot. Szpital Miejski w Rabce-Zdroju
Taki czarny scenariusz kreśli szefostwo Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju. Placówkę czeka remont, nie ma ona jednak gdzie się przeprowadzić na jego czas, a rabczańskie instytucję odmawiają pomocy - twierdzi prezes Witold Latusek.
Przebudowa i generalny remont Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju zbliża się wielkimi krokami. Pracę modernizacyjne będą dotyczyć wszystkich budynków spółki, najważniejszy oczywiście jest remont budynku głównego. Pieniądze na inwestycję placówka otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Żeby jednak ruszyła, szpital musi się wyprowadzić z budynku na czas prowadzonych prac.
Prezes Latusek już jakiś czas temu sygnalizował o problemach ze znalezieniem miejsca, w których szpital mógłby tymczasowo działać. - O ile ze strony Uzdrowiska SA możemy liczyć na wszelką pomoc, o tyle inna rabczańska instytucja jest "zabetonowana" na pomoc, co rodzi problemy logistyczne z blokiem operacyjnym - informował w marcu Witold Latusek. Problemu tego nie udało się rozwiązać - pogłębił się. Prezes zdecydował się na dramatyczny apel, w którym zarzuca też innych rabczańskim podmiotom brak pomocy z ich strony. Z powodu braku miejsca na przenosiny, szefostw placówki nie wyklucza jej przenosin do Limanowej lub Jordanowa.

Oto treść apelu:

"❗❗❗Poszukiwani ludzie dobrej woli❗❗❗

Szanowni Państwo,

👉 Jesteśmy w przededniu przebudowy i remontu generalnego budynku głównego szpitala.

Ze względu na zakres prac konieczne jest wyprowadzenie wszystkich oddziałów szpitala i Izby przyjęć poza teren budynku.
Nie mamy do dyspozycji innych lokali dlatego konieczne było poszukiwanie innych miejsc.
👉 Wg oficjalnych danych w Rabce-Zdroju zarejestrowanych jest ponad 1300 łóżek szpitalnych.
👉 Niestety ani Uzdrowisko-Rabka S.A. ani Instytut Gruźlicy I Chorób Płuc Oddział Terenowy im. Jana i Ireny Rudników nie są zainteresowani pomocą. Po roku rozmów i zwodzenia oficjalne powody odmowy są tak absurdalne, że wymagają osobnego omówienia. Odpłatne wynajmy dla instytucji będących w trudnej sytuacji ekonomicznej nie było argumentem przekonywującym!!!!

❗❗❗Jedną z rozważanych opcji jest przeniesienie szpitala na okres jednego roku do Jordanowa lub Limanowej.
👉Dlatego poszukujemy ludzi dobrej woli, którzy mają wolne lokale, do których moglibyśmy odpłatnie przenieść działalność albo podpowiedzi gdzie jeszcze możemy szukać takich lokali.

👉Z góry dziękujemy za pomoc".

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
obserwator09.07.2022, 10:17
Prezesina siedzi i pisze komentarze. Pacjenci będą zabezpieczenie w szpitalu powiatowym ale prezesa tam nie chcą . Dlatego taki lament.
kolorowy08.07.2022, 19:33
@zielony
Mogłeś sam sie załapać na stołek i rządzić tak żeby był dobrobyt.Najlepiej krytykować ale jak szpital będzie po remoncie,wtedy będziesz mlaskał...
Dr.Edke08.07.2022, 19:31
Instytut jest placówką terenową podlegającą stolycy,warto by było tyle wiedzieć...
audytor08.07.2022, 09:56
szkoda słów ...
"zielony" jak widać z nazwy i swoje niekompetencji, i braku podstawowej wiedzy w temacie !!!
zielony07.07.2022, 14:42
To jest już najwyższa pora rozliczyć tego pana. Ile pieniędzy pochłonęły przygotowania do remontu plany, dokumentacja itd. Kto normalny ponosi takie koszty nie wiedząc co zrobi z pacjentami? Tak to jest Panie manager jak się bierze za coś o czym nie ma się zielonego pojęcia.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl