11.07.2022, 09:23 | czytano: 3903

Gorąca atmosfera podczas Ocho!Festiwalu (zdjęcia)

Po dwóch latach przerwy spowodowanej przez coronawirusa odbyła się kolejna edycja Ocho!Festiwalu w Ochotnicy Dolnej. Gwiazdą byli Fisz/Emade/Tworzywo.
Przybyłych gości powitał wójt gminy Tadeusz Królczyk, który życzył wszystkim dobrej zabawy i ciekawych wrażeń. Wójt zapowiedział, że dołoży wszelkich starań aby w kolejnych latach festiwal się rozwijał. Podkreślił także, że gmina poprzez organizacje tego wydarzenia chce upowszechniać polską muzykę. Jest to także dobry sposób na  promocję gminy, jako przyjaznego i otwartego miejsce dla młodych ludzi.
Pierwszym artystą jaki wystąpił na ochotnickiej scenie był pochodzący z Nowego Sącza Deny Ki z zespołem. Po reakcjach widzów podczas występu widać było, że ta młoda grupa ma już pokaźny fanklub.

Następnym zespołem, który rozgrzewał publiczność była powstała w 2006 roku grupa  Sorry Boys - jeden z najciekawszych zespołów alternatywno-popowy z charyzmatyczną wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów – Belą Komoszyńską.

Muzycy Sorry Boys zanim przyjechali do Ochotnicy występowali na najważniejszych polskich festiwalach: Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Jarocin, Spring Break a także na Reeperbahn Festival w Hamburgu i na festiwalu The Great Escape w Brighton.

Gwiazdą Ocho!Festiwalu był zespół FISZ EMADE TWORZYWO – zdobywca aż trzech tegorocznych Fryderyków – najważniejszej nagrody polskiej sceny muzycznej. Grupa powstała w 2002 roku z inicjatywy braci: producenta muzycznego i instrumentalisty Piotra Emade Waglewskieggo oraz rapera i wokalisty Bartosza Fisza Waglewskiego i wykonuje szeroko pojętą muzykę hip-hopową m.in. z wpływami takich gatunków jak jazz, down tempo czy funk.
Publiczność festiwalu bardzo dobrze się bawiła: ludzie śpiewali i tańczyli.
 
Organizatorem festiwalu była Gmina Ochotnica Dolna oraz Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej.

jd
Może Cię zainteresować
komentarze
sopranista11.07.2022, 17:09
Nie byłem ale się wypowiem.
Bardzo fajny sposób na promowanie tego urokliwego zakątka.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl