22.07.2022, 20:39 | czytano: 6184

Półtorametrowe warkocze (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
PORONIN. Blisko 100 dziewczynek i kobiet przystąpiło do konkursu na najpiękniejszy warkocz. To już dwudziesta edycja konkursu w ramach Poroniańskiego Lata.
Uczestniczyli liczyły sobie od 3 lat do ok. 30. Stanęły przed jurorami, których zadaniem była ocena warkoczy. Pod uwagę brano nie tylko długość, ale także staranne upięcie włosów, wplecione ozdoby, czy grubość warkocza.
Jury w składzie Marta Walczak-Stasiowska (twórca ludowy), Maria Marusarz (twórca ludowy), Maria Budz (sekretarz Gminy Poronin), Honorata Nowobilska i Gabriela Chowaniec (Podhalańska Królowa Miodu) przyznały następujące nagrody i wyróżnienia.

Nagrodę Prezesa Twórców Ludowych, oddział Karpacko-Małopolski z siedzibą w Poroninie za najpiękniejszy warkocz otrzymały 14-letnia Anna Furtak z Szaflar, której warkocz miał 115 cm i Ewa Janik z Maruszyny, której warkocz sięgał 118 cm.

Nagrodę Wójta Gminy Poronin za Najdłuższy Warkocz otrzymała 20-letnia Anna Saba z Gliczarowa Górnego, która szczyci się półtorametrowym warkoczem.

Nagrodę Prezesa Związku Podhalan oddział w Poroninie za Wzorowy Góralski Warkocz otrzymała 24-letnia Katarzyna Saguła-Knapczyk, której warkocz mierzy 108 cm.

Nagrodę Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie za Najpiykniyj Przybrany Warkoc otrzymały: 9-letnia Marta Misztela z Mysłowic - długość warkocza 109 cm, 14-lenita Zuzanna Trzop z Bukowiny Tatrzańskiej - długość warkocza 129 cm , Justyna Kolibabka z Lubomierza - ośmiolatka ma włosy długie na ponad metr.

Nagrodę za Najbardziej Wypielęgnowany Warkocz otrzymała 11 letnia Wiktoria Tatar - długość warkocza 121 cm.

Nagrodę Stanisławy Łukaszczyk dla najmłodszych uczestniczek konkursu otrzymały: trzyletnie - Laura Bafia (52 cm) ze Stasikówki, Wiktoria Nowobilska (53 cm), Julia Łowisz (55 cm) i Anna Stachowiec (50 cm_ - wszystkie z Białego Dunajca, Martyna Mędlak (58 cm) z Maruszyny, Izabela Michalak (58 cm) z Morawczyny, czteroletnie: Anna Zalińska (65 cm) z Bańskiej Wyżnej, Maja Chyc (80 cm) z Poronina, Klaudia Krupa (73 cm) i Martyna Nawara (81 cm) z Suchego.
Nagrodę niespodziankę od Marty Walczak-Stasiowskiej otrzymała 5-letnia Anna Sutor z Lubomierza. Nagrodę od Anny i Bronisława Marusarzów otrzymały 20-letnia Anna Saba z Zakopanego (długość warkocza 150 cm) i 30-letnia Maria Skupień z Suchego (długość warkocza 102 cm). Nagrodę od Michała i Katarzyny Łukasczyków "Siła w Rodzinie" otrzymały siostry - 10-letnie Patrycja i Zuzanna Jaróg z Maruszyny. Długość warkoczy odpowiednio 88 i 75 cm.

Nagrody pozaregulaminowe trafiły do 6-letniej Marii Trzebuni z Suchego (długość warkocza 75 cm) i 5-letniej Oliwii Bukowskiej z Poronina (długość warkocza 77 cm).

Przyznano także nagrody od mierzacy. Otrzymały je: Lena Barnaś z Zebu (89 cm), Zuzanna Michniak z Rałułowa (99 cm), Anna Babiarz z Brzegów (92 cm), Maria Glińska z Poronina (85 cm), Urszula Kosecka z Suchego (98 cm), Lena Wilkus z Białego Dunajca (86 cm), Nadia Prokop z Murzasichla (77 cm).

Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały dyplomy za udział oraz drobne upominki.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl