24.07.2022, 15:50 | czytano: 5641

Ruszają na niezwykłą wyprawę rowerową od Tatr do Adriatyku

Archiwum prywatne
Grupa młodych mieszkańców gminy Raba Wyżna wyruszy we wrześniu na wyprawę rowerową z Zakopanego do Chorwacji. „Tour de Europe od Tatr do Adriatyku” potrwa sześć dni (2 - 7 września).
- Każdy z nas, uczestników wyprawy, jest mieszkańcem gminy Raba Wyżna (Bielanka/Raba Wyżna). Łączy nas przyjaźń od dziecka i pasja do jazdy na rowerze. Naszym wspólnym pomysłem jest zorganizowanie wyprawy rowerowej, która została podzielona na sześć dni jazdy rowerem podczas której planujemy przejechać łącznie ponad 900 km w górskim terenie (średnio 150 km dziennie) - opowiadają uczestnicy wyprawy.

- Wyjazd ten nie będzie dla nas pierwszym tego typu wyzwaniem, z dumą możemy się pochwalić, że w maju 2021 zorganizowaliśmy: wyjazd na Hel z Gubałówki, wyprawa ta łączyła dwa końce Polski, a także dwa piękne krajobrazy; góry i morze. Wyprawie przyświecał szczytny cel pomoc choremu na zespół Wetsa chłopcowi. Dzięki wsparciu wielu osób, w 5 dni przejechaliśmy ponad 800 km, zbierając przy tym ponad 40 000 zł na konto chłopca. Tym razem również chcemy pomóc kolejnemu chłopcu z naszej gminy, Mikołajowi Świdrowi, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce (MPD).

- Nasza pasja pozwala nam na poznawanie wielu ciekawych miejsc oraz prowadzenie zdrowego i aktywnego stylu życia. Ważne jest dla nas, aby promować sport wśród młodych ludzi, szczególnie dziś, po minionych okresach nauki zdalnej, w której aktywność fizyczna była ograniczona, jako skutek pandemii Covid-19. Chcielibyśmy, aby młodzi ludzie dostrzegli radość i satysfakcję, jaką daje aktywne spędzanie wolnego czasu. Uważamy, że w okresie pandemii zwiększył się czas spędzany w świecie wirtualnym (internet), a zapomniano, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu wpływa pozytywnie na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne - jak powiadają „w zdrowym ciele zdrowy duch”.


- Obecnie prowadzimy dwa profile w mediach społecznościowych, Instagram oraz Facebook („BezPrzesady_702”, na których promujemy nasz wyjazd. Cała wyprawa dzięki porozumieniu z burmistrzem miasta Senj w Chorwacji, będzie promowana również w chorwackim mieście - dodają.

Łączny koszt planowanej wyprawy rowerowej to kwota ok. 20 000 zł. Są to koszty związane z osprzętem, strojem kolarskim, wyżywieniem, noclegami, paliwo itp. Rozwijając pasję zainwestowali w rowery kolarskie oraz dobrą kondycję (regularne treningi), która pozwoli im zrealizować wyzwanie.


Osoby, które chciałby wesprzeć wyprawę kontaktować się mogą bezpośrednio z jej uczestnikami: Mikołaj Lemiszka +48 575 360 156 lub Patryk Bala +48 530 501 335

mat. prasowe, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Pablicjo25.07.2022, 19:30
Super pomysł! Powodzenia!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl