25.07.2022, 13:29 | czytano: 5342

Szczegóły zatrzymania pijanego kierowcy przez burmistrza

Arch. Podhale24.pl
Godną do naśladowania postawą i zdecydowaną reakcją wykazał się burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, który w Rabie Wyżnej udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy i przekazał go w ręce funkcjonariuszy. Nowotarska policja podała dziś szczegóły tego zdarzenia.
Miało ono miejsce w sobotę około godziny 14.30 na drodze wojewódzkiej nr 958 w Rabie Wyżnej. Burmistrz podróżował samochodem z rodziną na wypoczynek w góry. Przed nim jechał samochód osobowy marki ford, którego kierowca miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Jadąc środkiem jezdni zmuszał kierujących jadących z naprzeciwka do nagłego hamowania lub zjeżdżania na pobocze, aby uniknąć zderzenia. Tomasz Latocha nie miał już wątpliwości, że kierowca forda może być pod wpływem alkoholu, więc wyprzedził go i zajechał mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Podszedł do pojazdu, a w rozmowie z kierowcą wyczuł od niego alkohol. Natychmiast wyjął kluczyki ze stacyjki forda i pilnował kierowcy do czasu przyjazdu funkcjonariuszy. Po chwili na miejsce przyjechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy i wylegitymowali kierującego fordem, którym okazał się 34-letni mieszkaniec gminy Raba Wyżna. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile. Okazało się także, że ford nie posiadał aktualnych badań technicznych.
34-latek za popełnione przestępstwo stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, grozi mu teraz wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu.

- W trakcie prowadzonych czynności na miejscu zdarzenia z naprzeciwka zza zakrętu nadeszła grupa pielgrzymów, a po chwili kolejna. Gdyby nietrzeźwy kierowca forda nie został zatrzymany i jechał dalej mogło by dojść do tragedii drogowej - oceniają nowotarscy policjanci. - Godna do naśladowania postawa burmistrza Brzeska jest doskonałym przykładem, że zawsze należy reagować w takiej sytuacji. Nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie na drodze, nie tylko dla siebie ale dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
:)25.07.2022, 21:05
Żeby ktoś mógł naśladować burmistrz, ktoś musi naśladować tego co sobie odrobinę wypił. To chyba największe osiągnięcie burmistrza.
Fbb125.07.2022, 14:15
A gdyby zatrzymania dokonał piekarz czy murarz?
p25.07.2022, 13:46
zatrzymanie kierowcy na wyjeżdzie , liczy się podwójnie ...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl