27.07.2022, 12:40 | czytano: 5422

Gmina apeluje o racjonalne korzystanie z wody

Arch. Podhale24.pl
Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu apeluje do mieszkańców Czarnego Dunajca, pobierających wodę z gminnej sieci wodociągowej, o racjonalne korzystanie z wody.
- Woda dostarczana poprzez sieć wodociągową do odbiorców przeznaczona jest głównie na cele bytowe - przypomina czarnodunajecki urząd. - W szczególności prosimy o powstrzymanie się od używania wody z sieci wodociągowej do podlewania ogrodów, kwiatów, czy napełniania wodą przydomowych basenów. Na dzień dzisiejszy nastąpił spadek poziomu wody w studniach, a tym samym w głównym zbiorniku wody. Zastosowanie się do powyższych zaleceń pozwoli nam zapewnić odpowiednie ciśnienie wody w sieci wodociągowej oraz nie spowoduje zakłóceń w jej dostawie.
oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
jaga227.07.2022, 22:18
Oszczędzaj wodę kąp się z sąsiadką
suszarka27.07.2022, 17:19
Wycinajcie więcej lasów bo to one wypijają wodę.
war27.07.2022, 16:46
Ja wiem, że jest susza hydrologiczna ale też wiem, że nie od dziś. Wywiercili za płytkie studnie? Czy znowu pompa się z.. a oni nie kumają, że tak jest bo nie mają jej monitoringu?. Chyba w Cz. Dunajcu zarządzają tym wodociągiem przypadkowi ludzie i przez to co raz mniej chętnych na usługi gminnego wodociągu a istniejące i obecnie powstające przyłącza będą "martwe" (użyte w razie braku prądu, wyschnięcia studni etc).
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl