31.07.2022, 16:44 | czytano: 6498

Mimo deszczu - w skansenie trwa zabawa (zdjęcia)

zdj. Łukasz Sowiński
ORAWA. W zubrzyckim skansenie zorganizowano dziś Święto Borówki. To największa, cykliczna impreza plenerowa o charakterze folklorystycznym odbywająca się w Orawskim Parku Etnograficznym.
W tym roku Święto Borówki organizowane jest po raz 20.
Zabawie towarzyszą pokazy warsztatowe różnych zajęć gospodarskich, degustacje dań regionalnych, występy teatralne i inscenizacje. Otwarte zostały trzy wystawy czasowe: „Światło w przyrodzie” (przygotowana przez Babiogórski Park Narodowy), „Cyprian Smreczak – rzeźbiarz z Orawy” poświęca twórczości lipnickiego artysty oraz „Kany tyn cas? Orawskie zygory" - wystawa zegarów schwartzwaldzkich ze zbiorów muzeum.

W programie znalazł się także coroczny konkurs wiedzy o Orawie i muzeum, a także XIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej.

Osobny program przygotowano w związku z obchodami Roku Ignacego Łukasiewicza – w tym roku przypada 200. rocznica urodzin polskiego geniusza. Muzeum oraz Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon przygotowały pokazy popularnonaukowe oraz konkurs „Poznaj Ignacego Łukasiewicza”, chętni będą mogli też posłuchać o wynalazkach Łukasiewicza w życiu codziennym, wziąć udział w mini-warsztatach edukacyjnych i stworzyć pracę w ramach konkursu plastycznego: „Łukasiewicz w oczach dzieci”.

opr. s/ zdj. Łukasz Sowiński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Stary chłop bez zymbów01.08.2022, 17:09
Do Magda! Planujym wesele za rok w lipcu. Powiydz ze mi na ktoro sobote upytać ksiyndza, bo nie chce zeby loło.
Stara baba co zymbów ni ma01.08.2022, 11:12
Do Magda. Że też organizatorzy nie spytali Cię wcześniej, o to co zrobić... Na pewno tych kilkudziesięciu wystaw2ców i uczestników chętnie skorzystaliby z Twej porady. Termin - ostatnia niedziela lipca- wyznaczony jest od lat. Poza gospodarzami, którzy są na miejscu, wystawcy i uczestnicy mają inne zajęcia i często są z terenów dość odległych, więc planują udział na ten termin. A zła pogoda wynika z tego, iż turyści zbyt małe ofiary dają w parafii na tacę. I tyle.
Magda31.07.2022, 20:02
mogli przełożyc na inny termnin, bez sensu w taka pogode robic dla kilku osób...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl