02.08.2022, 08:40 | czytano: 3396

Wyruszyli

Z Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach wystartowali uczestnicy XIV Góralskiej Pielgrzymki Rowerowej z Giewontu na Hel. Na starcie pojawiło się 78 rowerzystów, ubranych w biało-czerwone stroje kolarskie.
Pielgrzymka rozpoczęła się dzień wcześniej, tradycyjnym wyjściem na Giewont. Start miał natomiast miejsce z Zakopanego. Pierwszy rowerowy etap pielgrzymki był wymagający, utrudniony przez deszcz, niską temperaturę i górzysty teren. Miał jednak bogatą oprawę modlitewną – na początek uczestnicy zostali pokropieni wodą święconą przez Pallotynów opiekujących się Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach a następnie otrzymali kolejne błogosławieństwo od Księży Misjonarzy na Olczy, gdzie znajduje się Sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik. Głównym punktem tego dnia była msza święta w Ludźmierzu, w Sanktuarium MB Królowej Podhala – to tutaj już po raz czternasty oficjalnie rozpoczęło się pielgrzymowanie od Gaździny Podhala do Gaździny Polskiego Morza w Swarzewie.


Za tydzień w niedzielę, 7 sierpnia, w Sanktuarium MB Królowej Polskiego Morza, odbędzie się uroczysta msza święta kończąca pielgrzymkę rowerową. Następnie kolarze dojadą na Hel i zameldują się nad Morzem Bałtyckim. Podczas 8 dni jazdy na rowerze mają do pokonania ponad 1000 km.


Mat. prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl