10.08.2022, 10:04 | czytano: 3498

Nowy samochód dla OSP w Falsztynie

W Falsztynie odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodu ratowniczo-gaśniczego Volvo FL 280 GBA 3/16 4x4 dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.
Uroczystość rozpoczęła się okolicznościową mszą świętą w kaplicy w Falsztynie. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz na boisko sportowe. Pododdziały prowadził asp. Jarosław Proszek z PSP w Nowym Targu, kompanię honorową dh Jan Jasiątek, a poczty sztandarowe komendant gminny OSP dh Józef Sowa. Maszerowano przy akompaniamencie orkiestry dętej z Frydmana na czele z kapelmistrzem Jackiem Iglarem.
Przed poświęceniem wozu została przypomniana historia jednostki założonej w 1956 r. Druhowie zostali odznaczeni licznymi medalami i odznaczeniami oraz wyróżnieniami wręczonymi przez p. poseł Annę Paluch w asyście komendanta wojewódzkiego PSP, komendanta powiatowego PSP oraz Wójta Gminy Łapsze Niżne. Zostały również wręczone podziękowania dla osób szczególnie zaangażowanych w działania, dzięki którym udało się zakupić samochód, jak również dla osób szczególnie zasłużonych dla jednostki.

Samochód oraz sprzęt poświęcił proboszcz ks. Jakub Adamik.Nowy nabytek OSP Falsztyn to średni samochód ratowniczo-gaśniczy VOLVO FLD3C FL z zabudową wykonaną przez firmę BOCAR. Pojazd kosztował 793 719,00 złotych. Samochód z napędem 4x4 o mocy 270KM wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 4000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego - 400 litrów, autopompę o wydajności 2400 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, zraszacze, linię szybkiego natarcia, wyciągarkę i maszt oświetleniowy.

Nowy samochód przekazany strażakom OSP w Falsztynie to już ósmy pojazd zakupiony w ramach realizacji kompleksowej wymiany samochodów bojowych we wszystkich dziewięciu jednostkach OSP na terenie gminy Łapsze Niżne.
W uroczystości wzięli udział między innymi: poseł Anna Paluch, zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Mariusz Łaciak, komendant powiatowy PSP w Nowym Targu mł. bryg. Piotr Domalewski, prezes ZOSP RP w Nowym Targu dh Jan Kuczkowicz, wójt gminy Łapsze Niżne p. Jakub Jamróz, przedstawiciele Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Łapszach Niżnych, poczty sztandarowe oraz przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy oraz OSP Sromowce Wyżne.Źródło: P. Bartosiewicz OSP Falsztyn, UG Łapsze Niżne, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
zobaczymy?10.08.2022, 21:15
He he...tam było dwóch księży jeden to nie wiem z jakiej parafii a drugi to kapelan gminny ten akurat jest z Niedzicy! Radny z Frydmana który ma niekontrolowane poczucie humoru no i wójt! No tym tyło włazom na pewno kiełbaska wyborcza nie powinna zaszkodzić no chyba żeby wyborcy postanowili inaczej o to koledzy mieli by zgagę to pewne!
jej jej !10.08.2022, 16:51
U ha..... same szychy najważniejsi gminy i nie tylko a co tak słabo z bezradnymi nie załapali się na uroczystość ? Ważne że był proboszcz i to jest ważne nawet bardzo! Co dadzą podatnicy to proboszcz poświęci! A jakie uśmiechy jakie samozadowolenie ciekawe jak długo? Liczy się jednak że kiełbaska wyborcza zaczyna być rozdawana kto ją przełknie a komu jednak zaszkodzi to czas pokaże. W tle widać jedną z inwestycji którą którą gmina remontuje już 8 lat. Ale trzeba przyznać wójt stara się... ale błyszczeć na każdym otwarciu jakiejkolwiek inwestycji a jest ich niestety mało powiem bardzo mało ale czy poseł p. Paluch to widzi raczej nie a szkoda!
ciekawski10.08.2022, 12:35
Tak się lansuje pani poseł - najpierw głosuje przeciw Polkom i Polakom, później popiera rząd Morawieckiego, który ma na sumieniu ponad 200 tysięcy ofiar, "decyzjami rządu, zamordowanych w białych rękawiczkach" Szacunku i honoru nie da się pani poseł kupić igrzyskami - kiełbasą wyborczą.
Mumia10.08.2022, 12:17
Missss obecna
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl