21.08.2022, 18:06 | czytano: 5791

Wybrano Podhalańską Królową Miodu

zdj. UG Poronin
PORONIN. Tegoroczną Podhalańską Królową Miodu została Magdalena Stawczyk z Leśnicy.
W szranki stanęło pięć kandydatek. Zmierzyły się w pięciu konkurencjach, wśród których była ogólna prezentacja, zbijanie ramek, rozpalanie podkurzacza i rozpoznawanie gatunków miodu.
Dwie z kandydatek - Magdalena Stawczyk i Wiktoria Tragarz zdobyły taką samą liczbę punktów. Zgodnie z regulaminem zwycięstwo przyznano tej, która zdobyła więcej punktów w pierwszej konkurencji, czyli prezentacji. W ten sposób Magdalena została tegoroczną Podhalańską Królową Miodu. Prócz korony otrzymała m in. haftowany gorset, szal, biżuterię, nagrody pieniężne od wójt gminy Poronin i Podhalańskiego Zrzeszenia Pszczelarzy, bezpłatne usługi z kilku salonów kosmetycznych i fryzjerskich, ręcznie malowaną tkaninę, farbanicę, torebkę góralską, opłaconą sesję zdjęciową oraz kąpiel piwna dla dwóch osób.


Tytuł pierwszej wice-królowej przypadł Wiktorii Tragasz z Poronina, drugiej - Beacie Pudzisz z Klikuszowej. Damami dworu zostały: Urszula Cudzich z Poronina i Karolina Chowaniec z Zakopanego.

W trakcie trwającego XX Dnia Misia, Miodu i Bartników wybrano także "najsmaczniejszy miód". W tym konkursie zwyciężyli Maria i Tomasz Pawlikowscy. Kolejne miejsca zajęli: Małgorzata i Maciej Staszlowie oraz Józef Bobek. Wyróżniono miody Jana Jarząbka i Władysława Jarząbka.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
trutnie22.08.2022, 09:29
ło salwe regina
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl