22.08.2022, 12:16 | czytano: 1623

Minister kultury zapowiada rozwój Muzeum Tatrzańskiego i powołanie nowego oddziału

zdj. Danuta Matloch/ MKiDN
ZAKOPANE. - Muzeum Tatrzańskie od dwóch lat jest współprowadzone przez MKiDN. Z uwagi na rangę tej instytucji, państwo polskie wzięło za nią odpowiedzialność, by mogła się dynamicznie rozwijać - powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński podczas wizyty w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem.
Obecnie powstaje dwunasty oddział Muzeum w Willi Palace, która została zakupiona przez MKiDN i miasto Zakopane we współpracy z marszałkiem. Trwa adaptacja budynku na oddział Muzeum poświęcony upamiętnieniu czasu okupacji na Podhalu.
Minister powiedział, że rozważane są plany powołania kolejnego oddziału – filii Muzeum Tatrzańskiego. - Oglądaliśmy budynek, który być może zostanie zakupiony na potrzeby trzynastego oddziału w całości poświęconemu taternictwu i narciarstwu - mówił prof. Piotr Gliński.

Nie zdradzono jednak o który budynek chodzi, ani ile będzie kosztował.


Muzeum Tatrzańskie posiada 12 filii, z których obecnie czynnych jest 10. Są to: Gmach Główny Muzeum Tatrzańskiego, Willa Koliba, Muzeum Stylu Zakopiańskiego, Chałupa Gąsieniców Sobczaków, Dwór w Łopusznej, Galeria Kobierców Wschodnich. im Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich, Galeria Sztuki w willi Oksza, Galeria Władysława Hasiora, Zagroda Bafiów w Chochołowie, Zagroda Korkoszów w Czarnej Górze oraz Zagroda Sołtysów w Jurgowie.

źródło: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, s/ zdj. Danuta Matloch
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Obserwator i słuchacz25.08.2022, 11:22
Jak tego gościa widzę, to strach się bać !!!!
Henryk25.08.2022, 06:47
A tam sypna kase ludzie beda klaskac i cyk kilka glosow jest
Gulasz Juliusz Zeżarł23.08.2022, 10:45
To wspaniała wiadomość! Będą nowe posady dla swoich! Bo troszkę ostatnio jakby mniej nowych posad, a krewnych i znajomych nie ubywa, a każdy swój chce trochę swoich ustawić. Słuszną linię ma nasza władza!
opanowany22.08.2022, 13:26
Jak widzę tego "pana" to mi się uaktywnia zespół touretta.
Osiol22.08.2022, 12:45
Byle społeczeństwo dało to w podatkach utrzymać....
A jaki dochód generuje to 12 szt na wypłaty starcza na remonty zakup nowych ekspomatow może to dobry dochodowy kierunek wydawania podatków obywateli gdzie znalesc bilans.....???
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl