25.08.2022, 10:19 | czytano: 1077

Stadion na ul. Orkana: "To będzie wizytówka Zakopanego"

Fot. Marcin Szkodziński
Stadion miejski na ul. Orkana w Zakopanem ma doczekać się remontu. Obiekt po remoncie ma posiadać:
- boisko o wymiarach 90 x 45 m
- czterotorową bieżnię o długości 330 m
- skocznię w dal i w zwyż
- zaplecze socjalne dla sportowców i sędziów
Jan Gluc, przewodniczący Rady Miasta Zakopanego, który bardzo angażuje się we wszystkie imprezy sportowe już nie może doczekać się nowego stadionu. - Powstał piękny projekt. Jak to zrealizujemy, to będzie wizytówka naszego miasta - mówi.
Powstały projekt przewiduje nie przebudowę stadionu, a wręcz budowę tego miejsca zupełnie od podstaw. - Projekt nowego stadionu zakłada wjazd od strony ul. Orkana oraz miejsca postojowe dla jednego autokaru oraz kilku pojazdów osobowych. - Jest boisko o wymiarach 90 m na 45 m. 4-torowa bieżnia o długości 330 m, która na prostej mieć będzie 100 m. Będzie też skocznia w dal i skocznia wzwyż. Jest tam wszystko co jest potrzebne, aby rozgrywać dyscypliny, które mamy w Zakopanem - opisuje projekt stadion Jan Gluc.

Na budowę stadionu przy ul. Orkana zakopiański samorząd otrzymał dofinansowanie w wysokości 13 mln zł. Na cały projekt przewidywana była kwota 25,6 mln zł. Niestety najniższa oferta, która wpłynęła do urzędu miasta opiewała na kwotę niespełna 28 mln zł. Czy Zakopanemu uda się znaleźć dodatkowe 2,5 mln zł na budowę? Wiemy, że trwają jeszcze negocjacje z firmą, której oferta cenowa jest najbliższa kwoty planowanej przez miasto na budowę.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
będzie maracana25.08.2022, 14:03
Potrzebni są tu bracia Ciężakowie ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl