31.08.2022, 11:04 | czytano: 10774

Pierwszy w Polsce ciągnik za 2 miliony złotych z napisem "Straż pożarna" trafi do Nowego Targu

Materiały producenta
Do końca tego roku na wyposażenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu zostanie przekazany ciągnik z HDS-em i żurawiem. Będzie to pierwszy ciągnik, jaki trafi na wyposażenie polskiej straży pożarnej. Kosztuje ok. 2 mln zł i ma pomagać strażakom m.in. w rozbiórkach budynków po pożarach.
Przetarg, który na zakup ciągnika ogłosiła Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, został już rozstrzygnięty. - Zgodnie z umową, powinien trafić do Nowego Targu do końca tego roku. Czekamy aż umowa się zrealizuje - mówi st. asp. Hubert Ciepły, p.o. rzecznika komendy wojewódzkiej.
Ciągnik JCB 4220 będzie wyposażony w żurawia i HDS. Może rozwijać prędkość do 70 km/h. Dzięki wymiennym końcówkom, będzie pomagał strażakom w rozbiórkach, przewożeniu siana, usuwaniu powalonych drzew, rozbijaniu kry na rzekach czy udrażnianiu zatkanych przepustów.

- Jest to pierwszy ciągnik w Polsce, który do nas trafi i będzie miał napis "Straż pożarna". Choć trafi do Nowego Targu, będzie wykorzystywany do pomocy w całym województwie - mówi st. asp. Ciepły.

O tym jak jest potrzebny na naszym terenie pokazał m.in. ogromny pożar w Nowej Białej. - Takiego pojazdu nam brakowało - przyznaje mł. bryg. Piotr Krygowski z Komendy Powiatowej PSP w owym Targu.

Strażacy z Nowego Targu już nie mogą się doczekać aż ciągnik trafi do ich remizy.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Radek03.09.2022, 19:02
Tylko gdzie będzie jeździł te 70 km/h bo w Polsce ciągnik może jechać Max 40 km/h
Gaweł02.09.2022, 12:42
Klasycznie, ktoś w Partii musiał zarobić i cyk, przepłacono :)
Osp01.09.2022, 18:04
Ciagnik swoją drogą ale cena przesada i chyba są potrzebniejsze inwestycje na Jrg Nowy Targ Gcba swoje lata ma podnosnik to samo nie mówiąc jak pomału sypie się budynek Jrg
ciekawy01.09.2022, 12:25
Od kiedy strażakom przypisano rozbiórkę budynków po pożarach ??? Czy aby to należy do ich obowiązków ???
Broda01.09.2022, 11:57
Ten traktor kosztuje max 600tys zł, ponieważ nie jest to najnowszy fastrac. Osprzęt góra 200tys. Gdzie 1,2mln???
Dobra robota01.09.2022, 10:30
A z Dzianisza strażacki ciężki Jelcz pojedzie do Ameryki, bo tam też takiego jeszcze nie mają....
zabawa trwa01.09.2022, 08:41
Głupot ciąg dalszy.
101.09.2022, 07:53
W całym województwie ? a czym będziecie to wozić, skoro nie ma lawety do niego ? Pan rzecznik przemyślał to co mówi ? Na nowe bojowe auto kasy nie ma, stare złomy się sypią a wydaje się dwie bańki na JCB, które wyjedzie 3 razy w roku...
JCB 422001.09.2022, 07:06
A remiza JRG dalej dziurawa dach cieknie zima wchodzi do garazy...ale ciagnik jest
Dobrze jest31.08.2022, 16:00
Lepiej kupić strażakom których prace widać na co dzień niż jak ma iść na limuzyny dla rządu albo dla Rydzyka
Osiol31.08.2022, 13:42
To w związku z wizytą prezesa???
stefek31.08.2022, 13:27
@pis bolszewicy - wiadomo, nauczyciele pójdą z sikawkami i będą gasić pożary i rozbierać pogorzeliska. To jak ten naród jest ogłupiony to się w pale nie mieści. Jeden najeżdża na drugiego i uważa się za tego ważniejszego.
pis boszewicy31.08.2022, 12:50
A na pensje dla nauczycieli nie ma. Zresztą po co nam nauczyciele skoro naród ma być otumaniony. Ta zabawka też zapewne zostanie przekazana w darze w ramach rozbrajania Polski.
piotrek31.08.2022, 11:30
strażacy przebili brata ministra ...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl