06.09.2022, 19:52 | czytano: 903

Ponad 11,5 mln złotych dla Teatru Witkacego. Powstanie scena dla młodzieży

Marszałek Witold Kozłowski i dyrektor Andrzej Dziuk. Fot. UMWM
Dzięki przekazanym środkom możliwa będzie przebudowa, modernizacja i aranżacja dotychczas nieużywanej powierzchni Teatru Witkacego w Zakopanem, obejmującej ponad 1000 metrów kwadratowych. W wyremontowanych pomieszczeniach powstanie Scena Atelier – miejsce, gdzie m.in. prowadzone będą warsztaty dla dzieci i młodzieży.
W teatrze odbyło się uroczyste przekazanie umowy gwarantującej dofinansowanie. Wzięli w nim udział m.in. marszałek Małopolski Witold Kozłowski, wiceprzewodniczący Sejmiku Jan Piczura, starosta tatrzański Piotr Bąk.
Przekazane pieniądze to dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w wysokości 11,64 mln złotych oraz wkład własny Samorządu Małopolski przekraczający 3,2 mln złotych. Przekazane pieniądze zostaną wykorzystane na niezbędne prace budowlane zarówno na zewnątrz jak i w środku budynku. Ale również na dostosowanie pomieszczeń pod względem akustycznym, wyposażenie ich w oświetlenie i mechanikę sceniczną jak i tzw. technologią sceny. Cała Scena Atelier będzie dostępna i przyjazna dla osób niepełnosprawnych.

Projekt Sceny „ATELIER” przy Teatrze St. I. Witkiewicza adresowany jest do młodych ludzi z całej Małopolski w tym z Podhala, ale i do młodzieży przyjeżdżającej na wypoczynek do Zakopanego. W otwartej Scenie „ATELIER” będą odbywać się warsztaty z teatru, muzyki, plastyki, ruchu, ale także spotkania z psychologami, socjologami, filozofami, podróżnikami i artystami. Nowatorski program to również: Scena Dzieci i dla Dzieci – miejsce, w którym młodzi odbiorcy sztuki będą uczyć się – mimiki, dykcji, ruchu, gestu, słowa, charakteryzacji, etiud aktorskich – efektem czego będzie wspólne tworzenie własnego spektaklu, którego później prezentacja odbędzie się przed ich rówieśnikami.

Źródło: UMWM, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kumoska08.09.2022, 18:45
A... to ten teatr co w dobie narodowej psychozy wpuszczał tylko zaszczepionych... stąd taka hojna ręka darczyńcy z naszych podatków, nawet tych niezaszczepionych...
Osiol07.09.2022, 12:33
W dobie tego co się dzieje.... To mogli im dać więcej
przestańcie aktorzyć07.09.2022, 07:01
Widzę "teatr".
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl