09.09.2022, 11:11 | czytano: 3278

Tatra Road Race już w sobotę. Uwaga na rowerzystów na drogach Podhala

zdj. Piotr Korczak
W związku z wyścigiem kolarskim Tatra Road Race, który rozegrany zostanie jutro na terenie powiatu tatrzańskiego, nowotarskiego, gmin Kościelisko, Czarny Dunajec, Poronin Szaflary na trasie przejazdu wyścigu będzie wzmożony ruch rowerzystów, a ruch samochodowy będzie czasowy zatrzymywany.
Zawodnicy mają do przejechania jedną z dwóch przygotowanych tras. Trasa Hell to 129 km oraz przewyższenie 3570 m. Trasa druga Hard to 58 km i 1720 metrów przewyższenia.
Organizatorzy przygotowali wydłużony podjazd pod Salamandrę, pętle po górnych Słodyczkach. "Rundy na dystansie Hell zostały wydłużone, aby jak najmniej osób z dystansu Hard, było poganianych przez liderów prowadzących dystans Hell na Bachledówkę. Na rundzie nie będziemy wyjeżdżać na ul. Orkana w Szaflarach tylko pojedziemy bokiem do Maruszyny. W Maruszynie w związku z remontem odcinka drogi pojedziemy wcześniej w ul. Kosy, a później w lewo pod górkę, aby bezpiecznie skręcić w prawo w os. Bukowo. W związku z remontem drogi, będzie trzeba powoli skręcić w ul. Gancarze. Na metę zjedziecie po w większości wyremontowanej Salamandrze w kierunku Mety, a finiszować będziecie z Giewontem w tle" - czytamy w opisie trasy.

W związku z wyścigiem kolarskim w sobotę 10 września na trasie przejazdu wyścigu będzie wzmożony ruch rowerzystów, w miejscach skrzyżowań na trasie wyścigu mogą występować korki w związku z pierwszeństwem przejazdu kolarzy.

W miarę możliwości miedzy poszczególnymi grupami zawodników Policja i służby organizatora będą wpuszczać pojazdy, które będą mogły kontynuować jazdę z zachowaniem szczególnej ostrożności.

Wyścig będzie odbywał się w ruchu częściowo ograniczonym na czas przejazdu grup zawodników. Jedynie na odcinki startowych od Kościeliska przez Salamandrę do Dzianisza do skrętu na Ostrysz i dalej do Cichego ruch będzie wstrzymany w godz. 10:15 do 11:30, od Kościeliska po starcie ostatniej grupy sukcesywnie ruch będzie wznowiony po trasie wyścigu, na tym samym odcinku na powrocie do mety będą chwilowe wstrzymania w miejscach skrzyżowań.

Na wąskich odcinkach zjazdowych jak z Ostrysza, z Dutkówki do Ratułowa, Gancarze od Czerwiennego do Maruszyny, z Dzianisza do Cichego, na czas przejazdu na tych odcinkach ruch będzie wstrzymany, a na pozostałych odcinkach możliwy zgodnie z kierunkiem jazdy zawodników.
Na pozostałych odcinkach przejazd będzie możliwy z zachowaniem bezpieczeństwa. Na mapce - kierunek jazdy wyścigu


Policja dodaje, że utrudnienia w ruchu przewidywane są w godzinach 10.00- 16.00 na terenie gminy Czarny Dunajec oraz gminy Szaflary. Na czas przejazdu kolarzy ruch zostanie wstrzymany.

Trasa przejazdu: Ciche – Ratułów – Czerwienne - Bańska Wyżna – Skrzypne - Bańska Niżna Pitoniówka – Szaflary - Maruszyna (x3).

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl