26.09.2022, 19:00 | czytano: 4640

Ślubowanie policjantów

Fot. MUW
Pięciu nowych funkcjonariuszy trafi do Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.
100 nowo przyjętych policjantów, w tym 20 funkcjonariuszek, podczas uroczystego apelu złożyło dziś ślubowanie. To czwarte od początku 2022 roku przyjęcie do małopolskiego garnizonu policji. Podczas uroczystości wojewoda małopolski Łukasz Kmita wręczył też specjalne wyróżnienie „Primus Inter Fortes” – Pierwszy Wśród Odważnych.
Szeregi małopolskiej Policji coraz silniejsze – Małopolski garnizon Policji rośnie w siłę. 100 kolejnych osób ślubowało dzisiaj „wiernie służyć Narodowi”, „nawet z narażeniem życia”. Służba w Policji jest dużym wyznaniem i wiąże się z wieloma poświęceniami. To służba na rzecz całej społeczności, szlachetna misja pozwalająca doświadczyć wielkiego spełnienia zawodowego i osobistego. Bądźcie dumni z munduru, który włożyliście, tak jak my jesteśmy z Was dumni – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. 24 osoby będą służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 48 nowych funkcjonariuszy. Po 3 policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie i Komendy Miejskiej w Nowym Sączu. Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Komenda Powiatowa Policji w Krakowie zyska 2 funkcjonariuszy, Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie - 7, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu - 2. Szeregi Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zasili 3 nowych funkcjonariuszy, a Komendę Powiatową Policji w Zakopanem - 5.  Komenda Powiatowa Policji w Miechowie, Komenda Powiatowa w Gorlicach i Komenda Powiatowa w Oświęcimiu zyska po 1 nowym policjancie.

– Wypowiedziane przed chwilą słowa policyjnej roty podkreślają, jak ważną służbą jest nasza policyjna formacja. Drodzy policjanci – wybraliście niezwykle ciekawą, ale i niełatwą drogę zawodowego rozwoju. Nasza służba to trudna misja obarczona ryzykiem. Aby jej sprostać, potrzeba pasji, poświęcenia, wysokiego morale i nieustannego rozwoju. Życzę Wam, aby to, czego nauczycie się w szkołach Policji, służyło wam w codziennym działaniu, a Wasza kariera rozwijała się satysfakcjonująco. Ale przede wszystkim życzę Wam, abyście zawsze mogli odczuwać dumę z noszenia policyjnego munduru i aby otaczał Was szacunek innych – powiedział komendant wojewódzki policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion.

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Mariola29.09.2022, 20:11
Brawo to nie milicja jak za komuchów tylko POLICJA - szacunek
co to za armia?27.09.2022, 13:11
Tak w ogóle kto wymyślił te mundury, przypominają walczących z "żółtymi kamizelkami"
robić nie ma komu26.09.2022, 21:02
Nie wyrobimy na nich wszystkich.
anty tvp26.09.2022, 20:22
Straznicy pis i czarnoksieznikow w czarnych sukienkach.Patrz co robi policja w Toruniu.
Osiol26.09.2022, 19:51
Liczba przesiedleńcow z U to mln a tu ok 105tys policjantow
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl