29.09.2022, 12:49 | czytano: 4131

Okradł Turka

Fot. KPP Nowy Targ
20-latek z gminy Nowy Targ włamał się do wynajmowanego pokoju, skąd ukradł telefon, kurtkę, ładowarkę, słuchawki oraz kartę bankomatową, którą kilkanaście razy zapłacił za zakupy.
12 września na terenie Nowego Targu doszło do kradzieży z włamaniem do pokoju wynajmowanego przez obywatela Turcji. Złodziej ukradł telefon, kurtkę, ładowarkę, słuchawki oraz kartę bankomatową, którą tego samego dnia kilkanaście razy zbliżeniowo zapłacił za zakupy na łączną kwotę ponad 500 złotych.
Mężczyzna kupował w kilku sklepach artykuły spożywcze, ubrania i alkohol na niewielkie kwoty tak, aby podczas płatności nie był wymagany numer pin. Kiedy poszkodowany będąc w pracy zorientował się, że z jego konta znikają pieniądze o całym zdarzeniu natychmiast poinformował nowotarską policję.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Rozpytania świadków, analiza zabezpieczonych monitoringów i ustalenia własne szybko doprowadziły do wytypowania złodzieja. Po trzech dniach 20-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ został zatrzymany na terenie Nowego Targu. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci znaleźli skradzione słuchawki, ładowarkę i kurtkę. Ponadto funkcjonariusze znaleźli inną kurtkę pochodzącą z rozboju. Podczas dalszych czynności okazało się, że zatrzymany kilka dni wcześniej w Nowym Targu pobił i ukradł nastolatkowi nie tylko kurtkę, ale też łańcuszek oraz telefon, a także a także dokonał zuchwałej kradzieży pieniędzy i telefonu obywatelowi Ukrainy.

17 września młody mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty kradzieży z włamaniem, rozboju oraz kradzieży zuchwałej. Za popełnione przestępstwa 20-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 2 nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
piotrek29.09.2022, 17:02
okradł turka , i udaje greka - taki to polak ...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl