05.10.2022, 08:30 | czytano: 4190

Wrócił za kratki, bo... śmiecił

36-latek z powiatu oświęcimskiego. Fot. KPP Nowy Targ
Policjanci z Czarnego Dunajca zatrzymali pasażera mercedesa, który rzucił na ziemię puszkę po piwie. Jak się okazało, był poszukiwany, bo miał na koncie zaległy wyrok do odsadki.
W poniedziałek w południe, policjanci z czarnodunajeckiego komisariatu patrolowali podległy rejon służbowy. Podczas przejazdu ulicą Mościckiego w Czarnym Dunajcu, uwagę mundurowych zwrócił zaparkowany mercedes, którego pasażer rzucił na ziemię puszkę po piwie. Z uwagi na popełnione wykroczenie, policjanci podjęli interwencję. Podczas rozmowy mężczyzna celowo wprowadzał w błąd policjantów i podawał nieprawdziwe dane co do swej tożsamości. Został więc przewieziony do komisariatu w celu weryfikacji jego danych. Podczas doprowadzenia, po wyjściu z radiowozu próbował uciec. Mężczyzna był agresywny i groził policjantom, a także zmuszał ich do odstąpienia od czynności służbowych. Funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego.
W komisariacie sprawdzono jego dane. Zatrzymanym okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego. Wyjaśnił się też powód zachowania mężczyzny. 36-latek był poszukiwany przez sąd w Oświęcimiu do odbycia 2,5 roku kary pozbawienia wolności m.in. za rozbój i spowodowanie wypadku drogowego. Dodatkowo odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz zmuszanie groźbą do odstąpienia od czynności służbowych.

Podejrzany usłyszał zarzuty i został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2,5 roku oczekując na wyrok za ostatnie przestępstwa, za które grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
mario05.10.2022, 19:08
Zpodhalanskiej..ty inteligencjOM tez nie grzeszysz
mhm05.10.2022, 09:15
To się nazywa karma xD
zpodhalanskiej05.10.2022, 09:12
Jakim trzeba byc kretynem zeby pic piwsko w aucie jeszcze byc poszukiwanym hahahhahahahah no inteligencjom typ nie grzeszy
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl