12.10.2022, 13:00 | czytano: 9795

Policyjny pościg za uciekającym kierowcą zakończył się w polach

Fot. KPP Nowy Targ
W Spytkowicach policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę fiata. Ale kierowca gwałtownie przyspieszył i odjechał w kierunku Raby Wyżnej.
W poniedziałek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu sprawdzali zgłoszenie z interaktywnej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości w miejscowości Spytkowice. Około godziny 11, pomiar samochodu osobowego marki Fiat, wskazał 87 km/h na odcinku o dopuszczalnej prędkości 50 km/h.
Z uwagi na popełnione wykroczenie funkcjonariusz wydał kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej. Mężczyzna nie reagował na wydawane przez policjanta polecenia, gwałtownie przyspieszył i odjechał w kierunku Raby Wyżnej. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg za uciekinierem.

Kierowca fiata jechał z dużą prędkością, popełniając szereg wykroczeń i stwarzając zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Nie zatrzymał się również na zorganizowanej blokadzie w Pieniążkowicach, gdzie z dużą prędkością wjechał na chodnik i niemal potrącił policjanta, który w ostatniej chwili odskoczył na pobocze. Kierowca kontynuował jazdę, wyprzedzał pomimo zakazu i podwójnej linii ciągłej, jechał lewym pasem jezdni i zmuszał innych kierujących do gwałtownego hamowania.

W pewnym momencie wjechał na drogę boczną i pole, gdzie ostatecznie został zatrzymany. Za kierownicą fiata siedział 61-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego. Mężczyzna był trzeźwy. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie, okazało się, że wobec 61-latka została wydana decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy dla dłużnika alimentacyjnego. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został przewieziony do nowotarskiej komendy, a fiat został odholowany na parking strzeżony. 61-latek za popełnione przestępstwa i wykroczenia drogowe odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
eloelo15.10.2022, 09:21
Szybko uciekał pewnie jechał tym złomem z górki :D
Kierowca13.10.2022, 19:28
Powiem tak zorganizowali zasadzkę w pieniążkowicach tylko co wy piszecie mija się z prawdą policja od czarnego Dunajca czekali na niego a ja jechałem ciężarówką w wyżej wymienionym kierunku tak w skrócie policjant stał na drodze i kazał mi się zatrzymać normalnie na pasie nie wiedziałem o co chodzi bo za mną nikogo nie było za chwilę pojawił się owy poszukiwany i dlatego poszedł po chodniku a policja za nim tyle dziękuję Pozdrawiam
Autor komentarza12.10.2022, 21:58
myślący ...
Poto zabierają prawo jazdy żeby potencjalny sprawca ciąż nie umawiał się z dziewczynami i nie jeździł na randki jak potem niechce płacić na dziecka .
fbb112.10.2022, 21:51
Chciałbym, żeby policjanci byli tak samo skuteczni w INTERNETACH jak w RZECZYWISTOŚCI...i tak łapali wnuczków, blikowców i innych jak łapią różnych kierowców, amatorów piwka pod sklepem czy miłośnika papierosa na przystanku.
myślący12.10.2022, 19:51
To teraz za alimenty prawo jazdy zabierają???
Mm12.10.2022, 15:34
Baran
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl