17.10.2022, 14:47 | czytano: 3339

Pędził przez Ząb i stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Za lekceważenie przepisów 22-letni mieszkaniec gminy Czarny Dunajec stracił prawo jazdy, dostał 14 punktów karnych i mandat na 2000 zł.
Mieszkaniec gminy Czarny Dunajec, kierowca audi, w minioną sobotę przed południem został zatrzymany w Zębie. Przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h w terenie zabudowanym. Wynik pomiaru, którego dokonali policjanci wyniósł 111 km/h. Na 22-latka został nałożony mandat w wysokości 2000 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 14 punktów karnych. Ponieważ poruszał się w obszarze zabudowanym, stracił prawo jazdy i przez najbliższe 3 miesiące nie będzie mógł zajmować miejsca za kierownicą.
Kolejny kierowca, który również w miejscowości Ząb znacznie przekroczył dozwoloną prędkość został zatrzymany przez zakopiańską drogówkę w niedzielę. Ten 36-letni kierowca z gminy Poronin swoim audi jechał w terenie zabudowanym 93 km/h. Podczas kontroli okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary więzienia. Niedzielną przejażdżkę zakończył z 11 punktami karnymi na koncie, 1000 złotowym mandatem karnym oraz pozbawieniem wolności na najbliższe 6 miesięcy za wcześniejsze przestępstwa których się dopuścił.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl