21.10.2022, 13:48 | czytano: 2390

Dzień Seniora z udziałem policjantek

zdj. KPP w Nowym Targu
NOWY TARG. Wczoraj na terenie Miejskiej Pływalni zorganizowane zostały zajęcia i spotkania w ramach obchodów Dnia Seniora. Policjantki z nowotarskiej komendy przygotowały akcję pod hasłem "Bezpiecznie i zdrowo".
Oprócz przedstawicieli ZUS, NFZ, Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej, swoje stoisko oraz wykład dotyczący bezpieczeństwa seniorów przygotowały także policjantki z nowotarskiej KPP.
Policjantka uświadamiała uczestników, jak działają oszuści, jakie metody stosują, na co należy zwracać uwagę w kontaktach z osobami nieznajomymi, aby nie stracić oszczędności swojego życia. Uczulała, aby pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom obcym, jednocześnie informując, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy. Przestrzegała przed oszustami podającymi się za wnuczka, policjanta, prokuratora, czy też pracowników ZUS, którzy oferują pomoc przy załatwieniu formalności o wypłatę 14. emerytury.

Funkcjonariuszka zwróciła także uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uświadamiała, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmierzchu, aby być bezpiecznym i widocznym dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Każdy senior, który odwiedził policyjne stoisko, otrzymał materiały profilaktyczne. W trakcie rozmów, policjantki również opowiadały o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z powiatu nowotarskiego w trosce o bezpieczeństwo seniorów systematycznie prowadzą działania i spotkania profilaktyczne, podczas których przestrzegają o metodach i sposobach działania oszustów. Wszystkie podejmowane działania prowadzone są w ramach akcji „Bezpieczny Senior”.

W niedzielę w Miejskim Centrum Kultury w godz. 14.00 – 17.30 zaprezentują się stowarzyszenia senioralne działające w Nowym Targu, wystąpi Chór „Srebrne Nuty”, odbędzie się pokaz tańca współczesnego „Wirujące Babki” oraz będzie można posłuchać koncertu muzyki francuskiej.

KPP w Nowym Targu, s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl