21.10.2022, 17:46 | czytano: 1380

Komendant Wojewódzki dziękuje policjantom za służbę w Chorwacji

policja.pl
Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion oraz trzech podległych mu policjantów garnizonu małopolskiego otrzymało podziękowania za pracę na chorwackim wybrzeżu Adriatyku. Policjanci - także z naszego regionu - pełnili służbę w okresie letnim, wspierając zagranicznych mundurowych.
Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion otrzymał od Ambasadora RP w Zagrzebiu Andrzeja Jasionowskiego podziękowania za służbę trzech policjantów z garnizonu małopolskiego w trakcie sezonu letniego 2022 roku. Jak napisał: "Polscy funkcjonariusze po raz kolejny wykazali się profesjonalizmem, sumiennością, odpowiedzialnością, a także ponadprzeciętnym zaangażowaniem w powierzone im zadania".
Podziękowania od Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Zagrzebiu otrzymali m. in. mł. asp. Piotr Filar z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju, który patrolował ulice Biogradu.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że mł. asp. Piotr Filar pomógł 20-letniej obywatelce Norwegii, którą usiłował zgwałcić obywatel Chorwacji.


Policjanci pełnili służbę w okresie letnim od 1 lipca br. do 31 sierpnia na chorwackim wybrzeżu Adriatyku oraz w bułgarskich kurortach Morza Czarnego na mocy zawartych przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka porozumień, jak również zaproszeń skierowanych przez szefów chorwackich i bułgarskich policjantów.

opr. s/ zdj. KWP
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wczasowicz22.10.2022, 02:48
Teraz niech sobie kichnie i na L4.????????????
Dziewczyny w bikini21.10.2022, 18:26
Fajna robota , chwała naszym policjantom ze tak super się spisali i nas ochraniali
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl