21.10.2022, 16:13 | czytano: 2497

Papierosy, tytoń i alkohol - policjanci zatrzymali towar bez akcyzy

zdj. KPP w Nowym Targu
Ponad 83 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, 8 kg krajanki tytoniowej oraz nielegalny alkohol ujawnili i zabezpieczyli policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą nowotarskiej komendy. Nielegalny towar był własnością dwóch mieszkańców powiatu nowotarskiego. Obu czeka odpowiedzialność za naruszenie przepisów Kodeksu karno-skarbowego.
Z ustaleń policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wynikało, że 52-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ może posiadać nielegalne papierosy. Podczas przeprowadzonej wczoraj kontroli drogowej w samochodzie, którym kierował mężczyzna, policjanci zauważyli 5 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania i pomieszczeń zajmowanych przez 52-latka - funkcjonariusze znaleźli jeszcze ponad 4 tysiące paczek nielegalnych papierosów.
- Łącznie zabezpieczono u mężczyzny 83 360 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych papierosów spowodowałoby uszczuplenie kwoty podatku na ponad 78 300 złotych. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 16 400 złotych gotówki. Ponadto w trakcie czynności ustalono, że związek ze sprawą może mieć także, 54-letni mieszkaniec gminy Jabłonka. W trakcie przeszukania jego domu ujawniono 8 kg krajanki tytoniowej i kilka litrów nielegalnego alkoholu - podsumowuje podkom. Dorota Garbacz z KPP w Nowym Targu.

Obaj mężczyźni odpowiedzą na naruszenie przepisów Kodeksu karno skarbowego, za co grozi im grzywna i przepadek nielegalnego towaru.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kibic21.10.2022, 21:44
Do Osioł. Ja bym wysłał Zełenskiemu, żeby się zamknął w TVP, Polsat i TVN. Podejrzewam, że będzie gęgał na Mikołaja i w orędziu na BN i Nowy Rok.
zły21.10.2022, 19:56
Nielegalne jest to co rządzący,politycy z nami robią.Mają się dobrze nawet lepiej, jak zawsze./.../
Osiol21.10.2022, 16:32
Wiem co zrobić z rekwirowanym towarem i spirytem..... Wysłać ruskim może się pochorują he he he he he
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl