24.10.2022, 16:08 | czytano: 8582

Pijany kierowca BMW udawał, że śpi, gdy przyjechała policja

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Blisko 3 promile alkoholu miał 42-letni kierowca BMW zatrzymany przez policję we Frydmanie. Mężczyzna spowodował kolizję drogową i odjechał. Szybko został ujęty przez poszkodowanego kierowcę toyoty, który pojechał za nim, uniemożliwił mu dalszą jazdę i o całym zdarzeniu powiadomił policjantów.
W sobotę około godziny 19, policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy zostali wezwani do Frydmana. Po przyjeździe na miejsce, funkcjonariusze zastali poszkodowanego kierowcę oraz sprawcę kolizji, który siedział zamknięty w swoim aucie i udawał, że śpi. Policjanci ustalili, że kierowca toyoty jadąc w kierunku Krempach zauważył jadące z naprzeciwka środkiem drogi BMW. Aby unikną czołowego zderzenia, zjechał na pobocze, ale auta zderzyły się lusterkami. Sprawca jednak nie zatrzymał się i pojechał dalej. Poszkodowany kierowca natychmiast zawrócił i ruszył za uciekinierem. BMW jechało środkiem drogi, a kierowca miał problem z utrzymanie prawidłowego toru jazdy. Wszystko wskazywało na to, że mógł być pod wpływem alkoholu. Kierowcy toyoty udało się wyprzedzić go, zajechać mu drogę i uniemożliwić dalszą jazdę.
Kiedy wysiadł z samochodu i podszedł do BMW, kierowca zamknął się w środku i udawał, że śpi. Dopiero po przyjeździe patrolu policji, 42-latek wysiadł z samochodu. Pierwsze badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Drugiemu badaniu 42-latek już nie był wstanie się poddać, dlatego została pobrana mu krew do badania. Jak się okazało, mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Za popełnione przestępstwa i wykroczenie, mieszkaniec gminy Łapsze Niżne odpowie przed sądem. Grozi mu wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, kilkutysięczna grzywna i kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo w przypadku kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i spowodowania zdarzenia drogowego, ubezpieczyciel zażąda zwrotu pieniędzy za wypłacone odszkodowanie.

oprac. r/ KPP Nowy Targ
Może Cię zainteresować
komentarze
Jas25.10.2022, 14:42
Takich turoni to eliminowac z dalszej jazdy....
Raz na zawsze.
Radka Kochanka24.10.2022, 20:52
Powinni tego zabronić , wprowadzić kontrole trzeźwości w każdym aucie fabrycznie i jak auto wyczuje alc. to prostu się zatrzyma i już
oli24.10.2022, 17:29
Niedługo ma wejść nowe prawo drogowe,konfiskata mienia.Zobaczymy czy to coś pomoże bo zabieranie prawa jazdy nic nie daje,dalej mają auto to jeżdżą.
Szambo-Lot24.10.2022, 16:37
Dalej bedzie jeździł , tylko bezwzgledne więzienie za recydywę mogło by coś zmienić . Prawo zostało zaostrzone a pijanych coraz wiecej .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl