25.10.2022, 08:52 | czytano: 4135

Na zakazie, bez uprawnień i za szybko

Fot. KPP Nowy Targ
W Szaflarach, Odrowążu i Łopusznej Policja zatrzymała kilku kierowców, którzy surowo odpowiedzą za swoje przewinienia na drodze.
W piątek rano w Szaflarach, policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Pomiar jadącego volvo wskazał przekroczenie prędkości o 22 km/h. Kierowca za popełnione wykroczenie został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że 25-latek z powiatu tatrzańskiego nie posiadał uprawnień do kierowania i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód został przekazany osobie z uprawnieniami, a mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenie i przestępstwo.
Tego samego dnia w Odrowążu policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu zatrzymali do kontroli drogowej audi, którym kierował 27-latek. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący jeszcze przez najbliższe 5 lat. W tym przypadku grozi mu nawet kilkunastoletni zakaz prowadzenia pojazdów, bardzo wysoka grzywna i kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast wieczorem w Łopusznej 30-latek kierujący audi, przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h. Okazało się, że kierowca także był nietrzeźwy i miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 30-latek odpowie za popełnione wykroczenie i przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości stracił prawo jazdy i grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
brakuprawnien25.10.2022, 12:34
A funkcjonariusze maja uprawnienia do zajmowanego stanowiska ?
Optymista25.10.2022, 09:51
W Szaflarach, Odrowążu i Łopusznej policja kilku kierowców, którzy surowo odpowiedzą za swoje przewinienia na drodze.
Ty pisać po polskiemu, my się dużo domyślać.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl