26.10.2022, 09:52 | czytano: 2316

Nowy Targ/Szaflary: za szybko, pod wpływem alkoholu i bez uprawnień

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
W Szaflarach 18-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 20 km/h na terenie obszaru zabudowanego, a w Nowym Targu 30-latek kierował renault mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto obaj kierowcy nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione wykroczenia i przestępstwo odpowiedzą przed sądem.
W poniedziałek rano (24 października) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy podczas działań pn. „Alkohol i narkotyki” zatrzymali w Szaflarach do kontroli drogowej samochód renault. 30-letni mieszkaniec gminy Łapsze Niżne posiadał prawo jazdy uprawniającego do prowadzenia samochodu tylko na terenie Irlandii, które dodatkowo straciło ważność dwa lata temu. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za kierowanie bez uprawnień, za co grozi mu wysoka grzywna od 1 500 nawet do 30 tysięcy złotych, zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Natomiast wieczorem policjanci drogówki kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy na terenie Nowego Targu. Około godziny 20, pomiar ręcznym miernikiem prędkości samochodu osobowego marki Audi wskazał 70 km/h przy dozwolonej prędkości 50 km/h. Za kierownicą audi siedział 18-latek z Nowego Targu, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Nowotarżanin odpowie za popełnione wykroczenia przed sądem.

Kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień jest karane przez sąd, a nie w postepowaniu mandatowym i grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna od 1500 nawet do 30 tysięcy złotych. Orzeka się także zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Tyrania +26.10.2022, 20:20
Pora zaprzestać publikować te wydarzenia. Niczemu to nie służy.
PasterzPPP26.10.2022, 15:56
Uff, przynajmniej prawek nie stracą.
Trzeba zrozumieć, że do kierowania samochodem nie potrzeba prawa jazdy, wystarczy samochód. Dlatego w Polsce łapię się tylu nietrzeźwych kierowców - dla większości to jest recydywa,
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl