27.10.2022, 10:24 | czytano: 4478

Stara kaplica to wstyd

Cmentarz komunalny na Zaborni. Fot. Piotr Kuczaj
Urząd Miejski w Rabce-Zdroju złożył w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu wniosek o pozwolenie na budowę nowej kaplicy na cmentarzu komunalnym na Zaborni.
- Ta kaplica jest w dramatycznym stanie - przyznał na sesji burmistrz Leszek Świder. - Przyszedł gość i powiedział mi, że ostatni raz był na cmentarzu na pogrzebie kogoś ze swojej rodziny w 1986 roku i kaplica się od tego czasu nie zmieniła. To smutne. Ale chcemy wybudować nową, my, jako gmina - zapowiedział.
Radna Dorota Majerczyk przypomniała, że budynek jest w tragicznym stanie, nabożeństwa na cmentarzu mają fatalne nagłośnienie, które sprawia, że nic nie słychać. - Nawet okoliczne wsie mają kaplice na wysokim poziomie, a nabożeństwa mają godną oprawę - zauważyła. - Mijają cztery lata jak tu jesteśmy, niedługo Wszystkich Świętych i znowu jesteśmy narażeni na wstyd - dodała.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
epo27.10.2022, 17:42
Ja powiem tak ; jacy Radni taka Kaplica , wstyd -za co te diety i apanaże ,obiecać nie problem wykonać to już sztuka , przykład Rynku gdzie bajzel totalny , a miało być tak pięknie , a z ciekawości zapytam czy Radnych interesuje jaka kasa wpływa z dzierżawy terenu pod namioty które trzy lata temu zostały rozłożone ?
rab27.10.2022, 17:10
My akurat mamy grobowiec na Orkana ale mamy dużo do zarzucenia proboszczowi.Alejki główne dziurawe,można nogi połamać,grobowce poprzerabiane,że się można tylko wcisnąć,konary drzew nie poobcinane,spadają na grobowce i wszystko niszczą.Na cmentarzu samowola,każdy chce coś dla siebie zarobić kosztem miejsa pochówku.Jak się wykupiło grobowiec dawniej,to teraz sąsiad postawił 20 cm od mojego,czyli jest na moim.Problem w tym,że nie można się zmieścić stojąc koło grobu.Czyja to robota i kto na tym zarabia? My wiemy kto!!!
Bolek27.10.2022, 12:31
Do@ mieszkaniec: księża mają swoją kaplicę na cmentarzu przy ul orkana.to cmentarz parafialny, zaś na zaborami to cmentarz komunalny,więc to chyba normalne że właściciel pobiera opłaty za pochówek jak i powinien dbać o zaplecze,tj kaplicę.
piotrek27.10.2022, 11:34
jakie słabe nagłośnienie , jak dawali koncert grabarze to było słychać na całą okolicę - to jakie słabe?
Mieszkaniec27.10.2022, 10:40
Księża biorą sporo za pogrzeby to niech za to wyremontuja ,ewentualnie niech płacą za wynajem kaplicy na płatny pogrzeb ,właśnie tak się powinno sfinansować ten remont a nie jak zwykle obciążyć podatników
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl