31.10.2022, 14:09 | czytano: 2220

Aktywne znaki drogowe na terenie Zakopanego

Fot. Urząd Miasta w Zakopanem
Na zlecenie Urzędu Miasta w Zakopane zamontowane zostało aktywne oznakowanie na przejściach dla pieszych na ul. Sienkiewicza, ul. Kościuszki oraz ul. Al. 3-go Maja.
Zestaw fotowoltaiczny do znaków D-6 użyto w celu automatycznego sygnalizowania obecności pieszego na przejściu dla pieszych. Dzięki radarowemu czujnikowi automatycznie wykrywa obecność pieszego w pobliżu przejścia i w konsekwencji aktywuje sygnalizację błyskową po obu stronach przejścia. Zestaw pracuje bez zewnętrznego źródła zasilania dzięki wbudowanemu akumulatorowi i panelowi słonecznemu. Urządzenie pracuje całkowicie niezależnie a duża pojemność akumulatora pozwala na funkcjonowanie podczas pory nocnej oraz złych warunków atmosferycznych.
Źródło: UM Zakopane, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Turysta01.11.2022, 13:38
Brawo Zakopane,to pożyteczna sygnalizacja dla bezpieczeństwa pieszych i jednocześnie dla nieuważnych kierowców będących w amoku spowodowanym urokami i rozweselaczami tatrzańskimi. .
Marucha31.10.2022, 20:53
Proponuję mandaty dla pieszych którzy stoją i plotkują przed przejściem dla pieszych i nie zamierzają przechodzić przez ulicę. 500zł za każde 5 minut.
nowoTfur31.10.2022, 16:57
Polacy muszą się w czymś wyróżnić zwłaszcza w głupocie i kombinowaniu. Czy nie lepiej byłoby zamontować zwyczajną sygnalizację świetlną, jak Bóg przykazał.
pomyśl zanim coś chlapniesz31.10.2022, 16:55
Teraz oczekiwanie na aktywnych chuliganów , będą mieli dużo roboty? Wielka szkoda ,że nie zamontowano mini kamer, a zresztą kto wie, może są ukryte? Będzie żniwo, bo policja będzie miała fajne fotki i będzie łatwa szybka akcja ? Jeszcze tych "malarzy" powinni wyłapać i byłoby super. Mówią w mieście ,że nie ma kto robić? Będą nowe siły i za darmo ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl