01.11.2022, 15:26 | czytano: 5154

Trzech nietrzeźwych kierowców

Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali minionej doby zakopiańscy funkcjonariusze. Rekordzista ujęty koło cmentarza przez Straż Miejską miał blisko 2.6 promila.
Policjanci i Strażnicy Miejscy dbają o porządek i bezpieczeństwo w rejonie tatrzańskich cmentarzy. Na głównych drogach dojazdowych prowadzących pod Tatry patrole drogówki kontrolują czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości. Niektórzy kierowcy na widok radiowozu dziwnie sią zachowują tym samym powodując zainteresowanie mundurowych.
Wczoraj około godziny 21.00 na ul. Nowotarskiej w pobliżu cmentarza strażnicy, którzy razem z policjantami kierują ruchem wokół nekropolii, zauważyli mercedesa, który nagle bez powodu zatrzymał się na środku jezdni. Kierowca i pasażer zamienili się miejscami. Gdy Strażnik Miejski podszedł do samochodu już wiedział co jest powodem takiego zachowania. Od obu mężczyzn było czuć alkohol. Funkcjonariusz szybko wyciągnął kluczyki z samochodu, aby uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę. Po chwili przy samochodzie byli już policjanci zakopiańskiej drogówki. 46-latek z powiatu tatrzańskiego, który kierował mercedesem miał w organizmie podczas badania 2.6 promila alkoholu.

Błyskawiczna reakcja Strażnika Miejskiego być może zapobiegła tragedii, gdyż mercedes zmierzał w kierunku przejścia dla pieszych w pobliżu cmentarza.

Kolejny nietrzeźwy kierujący zatrzymany został godzinę później na ul. Kasprowicza w Zakopanem. 32-latek z powiatu gorlickiego zdecydował się na jazdę citroenem mając w organizmie 1.7 promila alkoholu.

Trzeci nietrzeźwy kierujący zatrzymany został tuż po północy w Bukowinie Tatrzańskiej na ul. Długiej. 23-latek z powiatu tatrzańskiego, kierował motocyklem mając w organizmie 1.4 promila alkoholu. Wszyscy zatrzymani kierowcy stracili prawa jazdy.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Kierujący po użyciu alkoholu (od 0,2 promila do 0,5 promila) podlega karze aresztu albo grzywny. W obu przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – bezwarunkowo w przypadku przestępstwa.

Źródło: KPP Zakopane, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl