09.11.2022, 08:27 | czytano: 5077

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej spotkali się z mieszkańcami Podhala (video)

Fot. Marcin Szkodziński
Posłanki Jagna Marczułajtis-Walczak, Marta Wcisło i senator Jerzy Fedorowicz najpierw w amfiteatrze w Rabce-Zdroju, a potem w Hotelu Grand Stamary w Zakopanem odpowiadali na pytania przybyłych na spotkanie osób. Parlamentarzyści opisali także jak z ich punktu widzenia wygląda obecnie polityka.
Na spotkanie z parlamentarzystami przybyli lokalni działacze społeczni, ale także mieszkańcy Podhala spoza Zakopanego oraz turyści. Głównym tematem była obecna sytuacja polityczna, ale także nadchodzące wybory.
- To nie jest prawo i sprawiedliwość, tylko propaganda. Wypowiedź, że kobiety do 25- roku życia tak piją alkohol, że nie rodzą dzieci tak zdenerwowała kobiety, że dwie największe influencerki, które trzymały się z dala od polityki powiedziały, że mają tego dość. Są to Ewa Chodakowska i Anna Lewandowska. Tych ludzi poszkodowanych przez PiS jest więcej. To widać w sondażach i odczuwamy to, że ten wiatr się zmienia - mówiła poseł Jagna Marczułajtis-Walczak.

Poseł z Lublina zauważyła, że obecny rząd małych, średnich i mikro przedsiębiorców traktuje jak zło konieczne. Zaznaczyła, że to właśnie te firmy płacą największe podatki. - W czasach jak rządziła Platforma Obywatelska, to też było niezadowolenie. Na protest z Rabki do Warszawy pojechały 2 autokary. Teraz jak było niezadowolenie do Warszawy pojechały czasem 2 samochody osobowe, bo tak nauczyciele są zastraszeni. Boją się o utratę pracy. Doszliśmy do momentu, gdzie ludzie boją się wyrażać swoje poglądy jeżeli nie są takie jak partii rządzącej. Mówią, że działania zmierzają do wychowania patriotów. To wcześniej w szkołach nie było patriotów? W ich mniemaniu patriota, to wyborca PiS - mówiła poseł Marta Wcisło.

Senator zapowiedział, że nie zdradzą programu, z którym idą do wyborów. Zapowiedział jednak kilka zmian, które będą chcieli wprowadzić. - Godność nauczyciela zostanie przywrócona. Mamy przygotowany projekt nowych mediów. Media narodowe staną się własnością obywatelską - zapowiada senator Jerzy Fedorowicz.

Całość spotkania parlamentarzystów w Zakopanem można zobaczyć poniżej:


ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
moim_zdaniem16.11.2022, 11:21
Patologiczni Oszuści OBIECUJĄ, że pokażą program jak wygrają wybory,
a ty ciemny wyborco kup kota w worku!

Fanatycy Patologii Oszustwa pójdą z nimi w ciemno ''...trzeba przekonać tych PODDATNYCH NA PROPAGANDĘ...'' ! -powiedział senator
tłumy nieprzebrane przyszły - wstydzili by się12.11.2022, 09:08
Ta blondynka w niebieskim surduciku upodabnia się do Angeli. Z rozumem to na pewno obie mają nierówno pod sufitem, a w głupocie obie mogą liderować .Reprezentują takie samo dno .
Iwona11.11.2022, 07:16
Ale gdzie te debile dawali wykłady ?
adi10.11.2022, 22:36
Jagusia miernoto polityczna z całą platformą oszustów... Nikt nie da się na to nabrać. Jesteście tak samo nędzni jak i PiS.
Bond10.11.2022, 16:24
PiS i PO to jedna banda.Cały czas kombinują jak nas okradać.
aktualizacja programu PO10.11.2022, 14:43
Na jakim pasmie nadaje w Mieście radio Erewań? Czy prezentowali już aktualny program PO ? Czy tylko ten stary: "jak obalić PIS" za[prezentowany przez DONALDA po powrocie rok temu z zesłania do Brukseli ?
pamiętam10.11.2022, 12:18
do radia erewań - ty V kolumna rosyjska a co było w Warszawie na początku 2022? Ano zebranie wszystkich komuchów europejskich pod auspicjami kaczastego i pinokia. Albo jeszcze lepiej bo raport z likwidacji WSI dokonany przez Maciarewicza został przetłumaczony tylko jeden język obcy, a mianowicie rosyjski...Tłumaczka raportu, która była przy Maciarence swoją karierę rozpoczęła w GRU w Moskwie. Albo ten Jasiński za pierwszego pisu 2005-2007 co przedłużał kontrakt jamalski. Zapytany po latach czemu tak niekorzystne zapisy dla Polski powiedział, że niby go nie przeczytał całego...
Józwa Butrym10.11.2022, 11:02
wasz program to "je.. PiS" i nic poza tym...
radio erewań10.11.2022, 10:39
Nie ulega żadnej wątpliwości,że peło,psl,lewica to może być sowiecką V kolumna w Polsce,zwłaszcza jak przypomnimy program 2020 podpisany w 2013r. Za rządów peło-psl ludzie związani z Rosją z powodzeniem działali w polskim przemyśle obronnym, telekomunikacji i energetyce. Służba Kontrwywiadu Wojskowego współpracowała z FSB, a na szczeblu BBN regularnie dochodziło do spotkań z przedstawicielami aparatu bezpieczeństwa Rosji - zgodnie z wytycznymi deklaracji. .rząd tuska darował Rosji ogromny dług w kwocie 1miliard 200 milionów 3. rząd tuska zawarł tajną umowę z Rosją gdzie cena dostaw gazu do Polski była dwukrotnie wyższa za gaz dla niż Niemiec 4. rząd tuska zrezygnował z opłaty od Rosji za tranzyt przesyłu gazu do Europy 5. rząd tuska otworzył granicę z Rosją, 6. rząd tuska zwoływał narady ambasadorów Polskich w Warszawie na których instruktaż prowadził minister MSZ Rosji Sergiej Ławrow. Spółka rosyjska Wdrażała też system obiegu dokumentów w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.
Janosik10.11.2022, 09:12
Nie mają programu, bo nic już nie można wymyślić. PiS wykorzystał wszystkie środki, co można dla ludzi zrobić. Platfusy tego nie przeskoczą, bo jak? Wykorzystują obecną sytuację czyli inflację. Wiele ludzi się na to łapie, no bo jest drogo, a ich pamięć nie sięga ile, mogli kupić za wypłatę za rządów PO, a ile teraz mogą kupić. Jeśli ta nowa opcja będzie rządzić, to jestem pewny, że po roku już się ludzie opamiętają. Tylko czy nie będzie już za późno?
stan10.11.2022, 08:41
Rozdawali narkotyki? Dziady, dziady, po trzykroć dziady.
DżejDżejOkocza10.11.2022, 08:19
Widzę, że tłumy się zebrały ^^ jak to jest, że jak Kaczyński był w NT, to pełno było zdjęć na tym portalu, ludzi, zmęczonych wyborców itp. itd. Podwójny standard.
DżejDżejOkocza10.11.2022, 08:19
Widzę, że tłumy się zebrały ^^ jak to jest, że jak Kaczyński był w NT, to pełno było zdjęć na tym portalu, ludzi, zmęczonych wyborców itp. itd. Podwójny standard.
szkoda gadać10.11.2022, 08:03
Tu na Podhalu ludzie lubią słuchać bajek o patriotyźmie, jaka to Polska za kaczora jest mocna. Kościół nagania na kazaniach, że trza na nich głosować bo ma z pisem jak pączek w maśle. A prawda jest taka, że nas pisiory tak zadłużyły, że nasze prapra..................prawnuki tego nie spłacą.
Dają w szyję10.11.2022, 05:44
@Baca słowa z ust mi wyjąłeś...powinni rozegnac pałami to zgromadzenie,PO już rządziła,jak sobie pomyślę to zaraz tak mi się rzygać chce że powietrza nie mogę nabrać...
Dają w szyję10.11.2022, 05:43
@Baca słowa z ust mi wyjąłeś...powinni rozegnac pałami to zgromadzenie,PO już rządziła,jak sobie pomyślę to zaraz tak mi się rzygać chce że powietrza nie mogę nabrać...
filozoficiel09.11.2022, 23:55
No, cinkciarz zdradził, planu nie ma a do wyborów czas leci. A pomysłów brak. Na szczęście alkohol jest jeszcze dostępny to sie można oczywiście kulturalnie czy tam dla kurażu wspomóc. To będzie ciekawy rok.
Ormowiec09.11.2022, 22:16
Sprawa się rypła, senator powiedziedział jaki mają program, cytuje"Podczas dzisiejszej rozmowy w Rabce uznaliśmy, że 20 procent przekonać się nie da. Ale do tych niezdecydowanych, którzy są jednak podatni na propagandę, trzeba uderzać. To będzie nam przyświecać jako program?
Pamięta "pan" - "panie" F.?09.11.2022, 21:32
Szkoda mi na was za wiele czasu. Mieliście swoje 5 minut.

"Ten wiatr się zmienia" nie sla was. Anie nie zawieje on dla PiS-u.

To wiatr dla zupełnie nowych ludzi. Wy, jak i pisowcy, trzymajcie się od Polski z daleka,
Wektor09.11.2022, 20:55
Posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak nad wyraz aktywna na Podhalu:). Takie akcje na pewno przysporzą
nowych wyborców. Brawo Pani Jagno :). Proszę trzymać taki poziom dalej, to się na pewno opłaci:).
Centrala nakazała siać zamęt, Posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak, posłusznie wykonuje rozkazy.
Dzisiaj wsparta autorytetami totalnej OPUCHLIZNY. Cytat: "Polska klasa średnia wydaje się słabiej
wykształcona w liberalnej tradycji, niż zakładano", boleje "Die Welt".

Opozycja ciężko pracuje na sukces PiS.

Trauma powyborcza nadal trwa, staje się groteskowa i jest oderwana od rzeczywistości, (ale może tak
ma być :)) wszak należałoby zapytać bezrobotnego doktura, który dokturem wcale nie chciał BYĆ, a który
ma ambicje zostania burmistrzem, co z tym stanem psychozy opozycji należy zrobić :). Terapia lekowa czy
zamknięta? :). Zamknięta nie, bo kto by robił różnicę polityczną (wyborczą), której w rzeczy samej nie ma,
za to jest konstruktywny PROGRAM "wydalać", który w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął :). Jak wieść
niesie, nie jest pokazywany, ponieważ jest groźba, że go ukradną, podobno dwóch takich co chcieli ukraść
księżyc, PROGRAM już mają, i nie są zainteresowani :) Każdy przeciek z tego PROGRAMU (którego nie ma :))
to trzecia kadencja dla dobrej zmiany i to jest pozytywne w całej tej sytuacji :).

Balcerowicz do Rostowskiego-ukradliście pieniądze z OFE.
Rostowski do Balcerowicza-Leszku ty nic nie rozumiesz. NO BA :).
PL09.11.2022, 20:34
Wolę bardziej 15 razy to złodziejstwo platformy jak ten pisowski dobrobyt gdzie praca ludzka straciła wartość. Za platformy ciężko zarobione 100zł wieczorem było warte rano również 100zł. Za pisu kładziesz się spać, a rano wstajesz masz ze stówki 80zł. Mam nadzieję że dożyję czasów kiedy nieudacznicy trafią do pudła razem ze swoim przywódcą w osikanych spodniach.
ol09.11.2022, 18:06
Programu nie pokazują ale czasami któremuś z totalnych się coś wymknie.Chcą wprowadzić euro,podatek katastralny,poobcinać socjale (akurat jestem za tym),mafia się odrodzi i będzie strach wychodzić z domu,aborcja,LGBT,to nam Tusk zagwarantował,bicie pokłonów Niemcom i bezrobocie w Polsce.Niech się żrą między sobą ale oddam głos na tych co obetną wszystkie dotacje .Młodzi niech biorą 2 prace a nie wyciągają ręki po darmochę państwową.
alan09.11.2022, 16:16
do @ Baca
za to pis ma program ,, KORYTO PLUS"
Gulasz Juliusz Zeżarł09.11.2022, 15:01
@prawdziwy patriota
a poza powarzeniem bredni z brudnego palca lub raczej z ruskich poduszczeń, coś tam więcej?
Z ciebie taki prawdziwy patriota jak z domu publicznego dom rodzinny.
Gulasz Juliusz Zeżarł09.11.2022, 14:59
@żal serce ściska
a kto ci przeszkadza w spotkaniach z Jarzbawempolskim, kiedy spotkania są zamknięta a policji więcej niż przy wizycie Bidena?
A jak dobrze pamiętam, jak tylko się dało, to Anna Paluch ze stadem krzykaczy, których policja (w odróżnieniu od obecnych czasów) nie pogoniła pałami przeszkadzała w spotkaniu z Komorowskim i bardzo się tym chwaliła.
Więc nie marudź - demokracja ma swoje prawa, także, żeby wykrzyczeć ***** *** a nie tylko Jarosław! Jarosław! Jarosław!
prawdziwy patriota09.11.2022, 13:10
Obecna władza na siłę pcha nas do wojny z ruskimi. Dzisiaj w Warszawie spotkanie przeciwników Putina. Po co nam to tak się wystawiać na świecznik? To jest żydowski konflikt na Ukrainie. Po to nas mamią patriotyczną śpiewką, żeby naszych chłopców wysłać na tą żydowską wojnę. Nic z niej nie będziemy mieć na korzyść. Odbudową już się podzieliły zachodnie koncerny. A u nas tylko wszystko poszło w górę.
kika09.11.2022, 12:23
brawo baca
Osiol09.11.2022, 12:23
Ciekawe są te osoby spoza Podhala i turyści czy oni są tak zorganizowani jak,, zwolennicy''prezesa i od miasta do miasta za nim.....
kinia09.11.2022, 12:11
Ale takie kreatury z niczym nowym i dobrym nie wyjdą.
pp09.11.2022, 12:02
Spojrzmy na sytuacje parlametarzysci platformy przyjezdzaja dzielec sie ze swoimi sympatykami uwagami by moze programem ktorego nie maja i w spokoju debatuja szczujac jednyc na drugich!! A jak wyglada przyjazd prezesa Kaczynskiego bojowki Kodu wspierane przez Grazyne Mikolajska zone radnego krzyki wyzwiska rozbijanie spotkan wyzywanie symaptykow PISu!Tak bylo w NT ,Widzicie roznice miedzy elektoratami .Brak słow na postepowanie platformy i ich wyborcow !
Jan09.11.2022, 11:34
A jak twój kolega PO "fachu" ogłaszał, że musicie PRZYPIŁOWAĆ Katolików to już ci nie przeszkadzało? Tego nie skomentowałaś?
Szlagon09.11.2022, 11:17
Czy Marczuułajtis opowiadała o niedoszłej olimpiadzie?
RWE09.11.2022, 10:54
POsły o programie PO: "wiem, ale nie powiem". Ja o głosowaniu: No to na was nie zagłosuję, bo Jagna ani mądra, ani piękna, anii...
mhm09.11.2022, 10:32
Hejt prawdziwych patriotów i katolików za 3... 2... 1...
żal serce ściska09.11.2022, 10:19
Ale tłumy- wszyscy walą na takie "spotkania, ale przynajmniej nikt z osób przeciwnych tym złodziejom , kłamcom i oszustom nikt nie blokuje, nie krzyczy nie przeszkadza, jak ma to miejsce gdy spotykają się ludzie z Jarosławem Kaczyńskim. No ale komu mają przeszkadzać , gdy nie ma ludzi na tych spotkaniach .
Przedstawiciel Okupanta09.11.2022, 09:06
Majom nos za idiotow, nie zdradzom programu bo go nimajom i tyle. Koryto, ino koryto ich interesuje.Aha, projekt nowych mediow to pewnie likwidacja TVP Info ino siy bojom tego teros powiedzieć.
przedsiębiorca09.11.2022, 09:05
Prowadzę niedużą firmę 14 lat, za waszych rządów, szanowni parlamentarzyści z PO, absolutnie nie było lepiej. Wspomnę tylko co wyprawiał z nami niejaki szef celników a potem wiceminister finansów - pan Kapica. Więc nie podpinajcie się pod przedsiębiorców bo nie mamy tak krótkiej pamięci jak się wam wydaje.
Partyzant09.11.2022, 09:01
No, w końcu widać jakąś inicjatywę ze strony PO. Może coś w końcu zmieni się lepsze po wyborach. Mam gorącą nadzieję, że ten rozdmuchany socjal, który rujnuje polską gospodarkę oraz dorobek poprzednich pokoleń zostanie zlikwidowany, ponieważ to wstyd, że w kraju, w którym naprawdę nie brakuje pracy wszyscy biorą "pieniążki" bo się należy. Jakim staliśmy się narodem i ludzmi. Czas na zmiany moi Kochani, a czuję że to nastąpi już za rok ;)
Baca09.11.2022, 08:46
Jeszcze tutaj ich nie było , lewaki i platfusy nie chcą pokazać swoich programów , bo ich po prostu nie mają ..... aaaa mają jeden ... usunąć PiS od władzy oraz powrócić do tego co było przed 2015 rokiem , czyli brud , smród i ubóstwo , tak będzie jak lewactwo dojdzie do władzy , co nie daj Boże !!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl