15.11.2022, 10:16 | czytano: 2210

Korki, zakłócanie porządku, alkohol. Podsumowanie długiego listopadowego weekendu pod Tatrami

Przez cały długi weekend listopadowy nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów czuwali tatrzańscy policjanci. Pod Tatry przyjechało bardzo dużo gości i turystów, pomimo podjętych 172 interwencji długi weekend przebiegł względnie spokojnie.
Na długi weekend listopadowy do Zakopanego i okolicznych miejscowości przyjechało wielu turystów z całego kraju. Wielu z nich ruszyło na tatrzańskie szlaki, a zwłaszcza do Morskiego Oka. Tam pomimo braku wolnych miejsc na parkingach kilkudziesięciu kierowców postanowiło i tak pojechać tym samym doprowadzając do zablokowania drogi. Po jej udrożnieniu wielu z nich parkowało w miejscu niedozwolonym co zazwyczaj kończyło się mandatem i odholowaniem pojazdu.
W Zakopanem i miejscowościach naszego powiatu odnotowaliśmy łącznie 172 interwencje. Najwięcej interwencji podjęliśmy w domach oraz w związku z zakłóceniem porządku publicznego – głównie, przez osoby, które przesadziły z ilością wypitego alkoholu. Łącznie tych interwencji było ponad 30. Były również drobne kradzieże, zagubienia telefonów i dokumentów oraz kradzieże tablic rejestracyjnych. Wprawdzie nie było poważnych zdarzeń kryminalnych, ale niektóre interwencje kończyły się zatrzymaniem osób. Zakopiańska drogówka w głównej mierze interweniowała w związku z nieprawidłowym parkowaniem przyjezdnych kierowców. Odnotowaliśmy w miniony weekend 12 kolizji. Z wyjątkiem kilku spraw, których okoliczności jeszcze wyjaśniamy można podsumować, że weekend listopadowy przebiegł względnie spokojnie.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
z Podhala16.11.2022, 10:02
do pola i w ogóle: 50 lat temu nie było 8 bilionów ludzi tylko 2,5. Jaka oferta taki klient.
pol15.11.2022, 18:05
Zakopane to drugi Wołomin.Zjeżdżają wszelkiej maści mafiosa i lemingi.Trzeba się bać aby przez przypadek nie dostać w ryja.Co na to szanowne władze tego miasta,czy tak ma być aby mieszkańcy musieli siedzieć w domach ale podatki miastu muszą płacić.To nie to miasto nawet 50 lat temu było inaczej bo można było zobaczyć gwiazdy z telewizji albo sportowców czy taterników.Teraz przyjeżdża większość takich co to się chcą wyżyć albo złodzieje co chcą zarobić.A tak było spokojnie i bezpiecznie,tak swojsko.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl