16.11.2022, 10:17 | czytano: 4072

Mieszkańcy Podhala obawiają się pokazać poparcie dla Platformy Obywatelskiej? "Musimy przestać się bać"

Jagna Marczułajtis-Walczak. Fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. - Ja zagłosuję na panią, ale nie powieszę banneru, mimo że mam super miejsce. Ja mam drewnianą chałupę i spalą mi dom - mówiła poseł Jagna Marczułajtis-Walczak o jednej z rozmów, jaką odbyła podczas ostatnich wyborów.
Podczas spotkania parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej z mieszkańcami Podhala, które odbyło się w Grand Hotelu Stamary poruszona została kwestia obaw o bezpieczeństwo wyborców, groźby i niszczenie plakatów wyborczych. Osoby popierające działaczy PO obawiają się represji z drugiej strony.
- To nie są wyborcy PiS-u, tylko wyznawcy. Zrywają jeden plakat, to wieszamy drugi. Mam zapas. Musimy przestać się bać. Wyjść spod tego strachu. Zawalczcie o siebie. Pokażcie innym, że się na to nie zgadzacie. W Muszynie pogonili nas widłami. My też się boimy, czy krzywda się nie stanie. Silniejszą mam jednak odwagę - mówiła Jagna Marczułajtis-Walczak.

O obawach i atakach na osoby, które przeciwstawiają się obecnej władzy mówił organizator manifestacji i spotkań Komitetu Obrony Demokracji. - My wychodzimy na ulice, bo inne grupy społeczne się boją. Dlaczego obywatel demokratycznego państwa boi się wyrazić swoje zdanie? Od grudnia 2015 roku szlifuję bruki. Jestem obrażany, opluwany, wielokrotnie chciano mnie fizycznie dotknąć. To jest moje 7 lat i jest nas coraz mniej, a nie więcej. Dlaczego? Przecież wszystkim żyje się coraz gorzej, coraz trudniej - mówił Paweł Winsczyk, lider KOD w Zakopanem.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ala20.11.2022, 17:36
Jagna,mieszkańcy boją się aby platforma rządziła a nie ,że chcą na nią głosować.Znów kłamstwo.Jak Jagna przyjeżdża na Podhale,to totalni tracą głosy.Niech ją nie wysyłają bo robi im złą robotę.Ja nie poprę PIS-u jak będzie kandydowała posłanka ze Spisza (nie pójdę na wybory).
ciekawski18.11.2022, 22:58
@leming
to co przedstawiłeś, to są drobne "na waciki" wobec "wydatków - zakupów" pis pod płaszczykiem c19, poza jakąkolwiek kontrolą.

@radio erewań
uderz w stół, nożyce się odezwą. Z faktami się nie dyskutuje. Nie masz żadnych kontr-argumentów do mojej wypowiedzi.
ZOFIA18.11.2022, 19:01
Jestem spokojna o wyniki PO, gdyż złodziejska prawicowa szajka musi przegrać. Zobaczycie efekty ich polityki na wiosnę.
leming18.11.2022, 17:26
To dla przypomnienia, co zrobił Tusk dla Polski i Polaków: ? Afera taśmowa, która pokazała, że ?państwo polskie istnieje tylko teoretycznie?, a interes narodowy wyparty został interesem prywatnym biznesowo-politycznych elit. ? Afera Amber Gold ? usilnie zamiatana pod dywan ? Afera reprywatyzacyjna ? Afera stoczniowa ? czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku ? Afera hazardowa ? Próba doprowadzenia LOT do upadłości ? Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości (Sławomir Nowak) ? Afera stadionowa ? Afera wyciągowa ? Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł) ? Afera z KGHM ? Afera z Elewarrem ? Afera stanowiskowa - Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy! ? Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru ? Afera atomowa ? Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego ? Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc. ? Gigantyczne zadłużenie kraju - z 530 mld zł do blisko 1 bln zł ? Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców ? Podniesienie akcyzy na paliwo ? Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej ? Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) ? Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego ? Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu - podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł ? Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego ? Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego ? Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego ? Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej ? Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń ? Próba nocnej zmiany Konstytucji RP
radio erewań18.11.2022, 17:25
@@@ ciekawski;taki wysyp chłopskich,,mądrości" udziela się niektórym przed zmianą pogody ...?
Osiol18.11.2022, 12:59
Do ciekawski
Nic nie wytłumaczysz oni po szkołach i płatnych studiach budżetu domowego nie potrafią poskładać, a długi państwa to nie ich długi tak to rozumieja
Wiedzą że żeby dostać robotę to trzeba się wysługiwać jak,, pzpr'' i donosic
Bez parti niema szans na pracę
Jak w żarciku za dawnych lat,,nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera''dziś dyr, ministra, kierownika....
thomss18.11.2022, 09:51
no szkoda, że ludzie nie zapomnieli jaki był dobrobyt za waszej kadencji .. jest to problem. Kto sieje wiatr ten zbiera burzę
ciekawski18.11.2022, 06:07
@radio erewań i Tobie podobni
PO - PiS to nie moja bajka. Przy geszeftach żydopisu, żydopo to przedszkolaki. Żaden dotychczasowy rząd, który rządził przed pisem nie ograbił Polski i Polaków z tak gigantycznej kasy jak robił i robi to żydopis. Dzięki sztucznie stworzonej - wyimaginowanej "pandemii Sars-cov-2", której nie było i nie ma "znajomi królika zarobili" setki miliardów złotych za : maseczki, respiratory, preparaty w fazie testów klinicznych zwane "szczepionkami" przeciwko C19, czy ostatnie "zakupy" rządu miliony tabletek z jodkiem potasu. Żaden z dotychczasowych rządów, nie dokonał takiego zniszczenia gospodarki jak PiS, który swoją polityką doprowadził do likwidacji ponad 100 TYSIĘCY zakładów - działalności gospodarczej, niejednokrotnie takich z pokoleniową tradycją. Miejcie świadomość, że to dopiero początek upadku Polski i Narodu Polskiego. To PiS "dokonał zbrodni ponad 200 TYSIĘCY POLEK I POLAKÓW" To oni mają krew tych ludzi na swoich rękach. To wszystko, to kropla w morzu, przygotujcie się na najgorsze, bo najgorsze dopiero przed nami, ale osiołki pisowskie z wypranymi mózgami, do których nic nie dociera, będą dalej na PiS głosować "bo une dajo". Zadłużenie Polski, Polek i Polaków jakiego dokonał i dokonuje PiS, to nawet nasze prapraprawnuki nie będą w stanie spłacić. Polityka PiSu idzie w kierunku, by z Narodu Polskiego zrobić NIEWOLNIKÓW. Boże, chroń nas przed PiSem i jego wyborcami.
radio erewań17.11.2022, 16:26
nie ma co się okłamywać wszystkie fakty coraz bardziej wskazują,że herr ryży Manfred to POlityczny trup!,jak ta banda obłudników, złodziei, oszustów,łapówkarzy,targowiczan a najprościej zdrajców interesów Polski i Polaków przegra wybory a do tego podążają milowymi krokami to nie chciałbym być w skórze tego szatniarza brukselskiego,sponsorzy z Berlina i kremla zażądają zwrotu kasy wpompowanej w tą zgraje, ,,reklamówki" z nawiązką będzie trzeba oddać bo zwrot miał być prawdopodobnie z polskiego budżetu zaraz po ewentualnie wygranych wyborach,przegrana dla jego mocodawców będzie dużym obciążeniem politycznym bowiem zbyt dużo wie o knuciach i spiskowaniu i innych kompromitujących sprawach,nie chcę nawet głośno myśleć o tym ,,piątkowym" ...???
pamiętać17.11.2022, 13:12
Krótkie porównanie - pisowski minister dostaje w prezencie nowiuteńki ciągnik a peowski zegarek.
moim_zdaniem17.11.2022, 12:24
do@ Licho
Widać co ci chodzi po głowie... ale...
Lepsze Piwo i Spirytus, bo przynajmniej wie człowiek czego się spodziewać.

Naromiast PO czyli Permamentni Oszuści to obiecają co tylko chcesz nawet to, że jak na nich zagłosujesz to już mądry się nagle staniesz, a potem ci powiedzą, że jakby natura chciała, to byś się mądry urodził. Takie to są POlityczne Oszołomy.

ps. Powiem ci w sekrecie, że moim zdaniem to właśnie ci co na PO głosują to są tacy no wiesz...zwyczajnie POtwornie Oszukiwani.
nie ślepy17.11.2022, 11:54
@ Grażyna Mikiołajska...PO pierwsze sama wklejasz i kopiujesz. Drugie łżesz jak pies! Ja widziałem i słyszałem, jak się zachowywaliście na spotkaniu z Kaczyńskim. Wasza POpaprana banda na czele z największym kłamcą i oszustem a zarazem zdrajcą tuskiem POwinna być dawno wysłana na księżyc! PO co chcecie wrócić do rządzenia? Jeden argument chcę usłyszeć?! Nie ma takiego, poza tym że chcecie dokraść to, czego nie udało się wam ukraść za pierwszym razem i rozwalić do końca to, czego się wam nie udało rozwalić do końca za pierwszym razem! Precz z wami na zawsze!
Janosik17.11.2022, 11:43
Są ludzie co mówią, że żyje się im gorzej. Bardzo bym chciał zobaczyć takie porównanie człowieka, któremu żyło się lepiej, a teraz mu gorzej. Bo owszem ceny poszły w górę, ale również wypłaty poszły w górę. Niech ktoś napisze, że mógł kupić tyle a tyle, a teraz nie może i głoduje. Ja obserwuję ludzi, jak kupują bez opamiętania, jak jeżdżą bez opamiętania. Ja czekam na tę prawdziwą biedę, kiedy nie było korków, jak z kombinatu mogłem dojechać w 5 minut do rynku i z powrotem. Ludzie mówią, że droga będzie zima, a ja znam wielu takich, co se kupili węgiel w internecie po 900zł za tonę i jeszcze wzięli dopłatę 3000 zł. i ta zima dla nich będzie najtańsza od wielu lat. No piszcie, co to się pogorszyło, czego nie ma, na co nie stać. Bo ja wiem, że drogo, ale na wszystko mnie jeszcze stać, a kogo nie stać? Przekonajcie mnie, że warto głosować na PO, że oni za pomocą czarodziejskiej różdżki sprawią, że będzie lepiej, tylko jak to lepiej będzie wyglądać? Tusk znajdzie te zakopane pieniądze, Rostowski powie, że piniądze są i będą. I polepszy się? Pytam, jak się polepszy?
tarżanin stary17.11.2022, 11:29
Szanowna Pani, na karcie do głosowania nikt się nie boi pokazać poparcia, a chyba o takie poparcie wam chodzi. Więc proszę nie szukać infantylnych wymówek bo jest to żenujące w ustach dorosłej, wydawałoby się, kobiety.
Licho17.11.2022, 08:20
Nie obawiam się PiSu rozszyfrowałem ten skrót Pełna nazwa to-- Piwo i Spirytus -Czyli do Piwa dolać Spirytusu teraz wypić taką mieszankę to człek nie tylko będzie marudził ale gadał bzdury od siedmiu boleści sam ie będzie wiedział o co mu chodzi nie wspomnę o chodzeniu na własnych nogach temu mają swojego kierowcę z autem
iza17.11.2022, 07:31
Tę mafię trzeba zniszczyć i pamięc o niej.
gerets17.11.2022, 05:52
Dozynanie watahy, bura suka,robienie laski.
To tylko mala probka frazeologi niejakiego Radka. Chamstwo kierownictwa tej parti i ta obrzydliwa hipokryzja jest ogolnie znana.
Przemoc ? Wlasnie mija 10 lat od politycznego morderstwa w Lodzi w biurze pis. Nowsza dewastacja w W-wie to inny przyklad na dzialanie tej mowy lewackiej nienawisci. P.Jagno belkoczesz cos do nas, majac nas za bande slepych idiotow ?
Ludzie ledwie wiaza koniec z koncem, a wy blokujecie miliardy euro ktore sie nam naleza . Tak , to twoja partia tam przy zielonym stoliku gra na szwabska nute naszym kosztem.
Nie dziw , ze na Podhalu was nikt nie szanuje.
Jeszcze jedno.
Na zorganizowanym ostatnio przez PO spotkaniu niejaki Pawel Winsczyk z kodu porownal obecnego premiera Rzeczypospolitej do kanclerza III Rzeszy A.Hitlera. Poziom zaslepienia i degeneracji nizej juz zejsc nie moze.
wiesiu17.11.2022, 01:13
precz z niemcami...szkoda, że za urodą nie idzie rozum
obserwator17.11.2022, 00:57
Jaga oddaj 5 milionów za Madonnę - będzie na mlekooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooodla ciebie .
Radek17.11.2022, 00:24
Ja chciał,bym Panią zobaczyć w Plej Boju
Radek17.11.2022, 00:03
Ciekawski masz racje !!!!
Radek17.11.2022, 00:02
Dziwi się pani ze was widłami naganiają ?? Tusk z kwasniewskim i komorowskim sprzedał największe polskie firmy i my Polacy mamy na was główkować to kpina . Nie popieram wyczynów pisu ale to co peo zrobiło to zasługuje na łagry .
Ewa16.11.2022, 23:54
Tylko Konfederacja ! :)
Sceptyk16.11.2022, 23:04
Tylko na konfederacja brauna głosować PO Pis SLD to ci sami caly czas ludzie i siedzący latami przy korycie tylko zmieniający ugrupowanie i jeśli nie chcecie byc pod aneksa Ukraińców to tylko Konfederacja
Staram się miećswój rozum.16.11.2022, 23:03
Nie dla PO nie dla Pis i itd. Póki co jako jedyna okazała się być Konfederacja i Grzegorz Braun. Otwarcie mówi o akcjach " nagłych zgonów" , o tzw "wojnie na Ukrainie " w rzeczywistości czyż takiej jak się podaje??? Ubolewam, że niby Wolny a zniewolony nasz Polski Naród jest.. i to na swoje życzenie.
góralka16.11.2022, 22:34
Precz z POpaprańcami. NIGDY WIĘCEJ!!!!
Wektor16.11.2022, 22:24
Posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak nad wyraz aktywna na Podhalu:). Poszukiwacze zaginionego programu Borys
Borysław i Małgorzata Kidawa-Błońska w dalszym ciągu szukają swojego programu, Jagna Marczułajtis-Walczak
PIENIĘDZY z olimpiady, które zaginęły w niewyjaśnionych okolicznościach:).

"Mieszkańcy Podhala obawiają się pokazać poparcie dla Platformy Obywatelskiej?". :).
Ten pomysł na ZWARCIE szeregów jest żałosny, kto to wymyślał?, nie podejrzewam o to Pani Jagny, raczej
dyrektywa z centrali, aby wzbudzić zaniepokojenie w elektoracie, który jest mało aktywny i mało ZEZŁOSZCZONY.

No to jeszcze raz. Do skutku. Może pootwierają się jakieś szuflady w mózgach. Zawsze warto próbować.

KTO MA LEPSZY POMYSŁ NA POLSKĘ.

Takie pytanie należałoby postawić wyborcą przed następnymi wyborami, oczywiście Lemingway(e) nie mają pomysłu
na Polskę, co najwyżej mają ochotę coś ukraść i obiecać gruszki na wierzbie;). Dwa cytaty: Jacek Rostowski:
"Obietnice polityczne WIĄŻĄ tylko tych, którzy w nie WIERZĄ", Radosław Sikorski: "Dwa razy OBIECAĆ, to, jak
raz DOTRZYMAĆ". Oczywiście zaraz tu będzie larum, o tym, czego PiS nie zrobił, a obiecał zrobić. Afery i inne
wybryki LPO, mamy opisane poniżej (15:32).

Grzegorz Schetyna był gościem Beaty Lubeckiej w Radiu Zet. Podczas rozmowy były szef Platformy Obywatelskiej
został poproszony o wymienienie trzech sukcesów jego partii. Polityk miał nie lada problem z odpowiedzią na
to pytanie:). Uważam, że NASZE pieniądze są dobrze wydawane, oczywiście zawsze można zrobić coś lepiej,
porównanie poprzedniej ekipy PO-PSL z dzisiejszą jest groteskowe:). Zwłaszcza w dobie wojny, którą mamy za miedzą,
która oddziałuje na Polskę i całą Europę. Na co ONI jeszcze liczą, no bo chyba nie na TOTALNĄ OPUCHLIZNĘ :D.
ELdonaldino, Światowid -nie mylić ze światowcem, ostatnia nadzieja Mordoru, ERUDYTA z Brukseli, co po wyborach
mawiał "teraz benzyna może być nawet PO 7 złotych:)" a OBYWATELOM to nie przeszkadzało.

Borysław Budka, Władek Kamysz, żółty sweterek i inne zjawiska polityczne, powodują tak duże ciśnienie, że ich
chęć rządzenia (przejęcia władzy), ma takie ciśnienie, że przeciążenie 5G to pikuś. Przeciążenia polityczne
powodują odrealnienie i niedotlenienie mózgu. Brak obiektywnej oceny, zawiść polityczna, powodują utratę
świadomości i konstruktywnego myślenia. Cała sytuacja jest tak groteskowa, że zdobycie władzy, w taki, czy inny
sposób, nie ma znaczenia, ponieważ wszystko jest lepsze od przeciwnej opcji politycznej.
ALE..., CZY EWENTUALNA ZMIANA POLEPSZY SYTUACJE?:).

Otóż niekoniecznie, moim zdaniem, na pewno nie, bo sytuacja putinflacji jest nieprzewidywalna i potrzebna jest
stała improwizacja, która jest albo dobra, albo zła. I nikt nie jest w stanie, przewidzieć co się stanie jutro.
Zamiast pomagać tej władzy w zwalczaniu putinflacji, to opozycja chce obalić rząd, a następnie poprosić opozycje
o wspólne działania w zwalczaniu kryzysu. NO BA :).

DLA ELdonaldino (całego Mordoru) tylko dostęp do Kor*ta sytego się liczy, a nie jakiś PROGRAM czy działania dla
dobra wspólnego Polaków, oni naszą Ojczyzną i Narodem GARDZĄ, co widać po wypowiedziach i czynach, odwracanie
kota do góry ogonem, licząc na krótką pamięć ogółu, to stara dywersyjna praktyka. Socjologia, prawo kłamstwa,
dywersja prasowa, naginanie prawa dla własnych celów, bo prawo musi być po naszej stronie. Cytat: "Jeśli będziesz
w Platformie, będę cię k... bronił jak niepodległości". Karygoda :).
ciekawski16.11.2022, 21:42
PiS i PO, to jedno zło. Niczym się nie różnią. W kluczowych głosowaniach sejmowych, głosują "ręka w rękę". PiS nie rozliczył rządów i członków PO i tego nie zrobi, w myśl powiedzenia "My nie ruszamy Waszych, Wy nie będziecie ruszać Naszych" Czego jeszcze osiołki POPiS-owe nie rozumiecie ?
Radek16.11.2022, 20:40
Alek ...fajna jest można ja popierać widziałem w CKM-e
Radosław16.11.2022, 20:38
Jagna jak na 32 lata to dobrze się trzyma .Popieram Jagnę
pol16.11.2022, 18:54
Jagna,miej rozum a nie mów to co Ci wódz karze.Wychowałaś się na Podhalu,więc jak możesz nas namawiać aby głosować na Twojego guru ,który obiecał aborcję do 12 tygodnia.Pomyśł,czy to samo byś zrobiła swojemu dziecku?Czy pluła byś na Kościół tak jak to robią ci z lempart,nasi ojcowie nas od dziecka prowadzili za rękę do kościoła i my to samo robimy,chociaż niektórzy księża nam się nie podobają ale mamy swój rozum.Twoja partia nas obraża od początku,poczynając o moherów,nie mówiąc o szarańczy,watasze,ciemnocie pisowskiej....Zastanów się dokąd doszłaś czy tego nie żałujesz,że ojcowie uczyli Cię co innego.Szkoda,że nie promujesz czegoś wartościowego a posłusznie przytakujesz temu co i tak ma wybory przegrane.Kraków Cię nie wybierze więc dlatego tu jesteś.Nie chcemy takich przefarbowanych.Tusk ,to katastrofa dla Polaków,chociaż PIS też robi błędy.
Grażyna Mikiołajska16.11.2022, 18:23
@leming. Leming to :"Człowiek, który bezkrytycznie wierzy w to, co usłyszy w telewizji, albo przeczyta w Internecie i przyjmuje to wszystko bez żadnego zastanowienia; uważa się przy tym za mądrego. Głupek." - Tak trafiłeś z nickiem, ze hej !. Kopiuj, wklej
Bąk16.11.2022, 18:14
I to mówi posłanka na sejm RP...większych głupot nie czytałem. Wstyd pani Jagno.
~!!!Obywatel16.11.2022, 17:42
Przeczytaj w encyklopedii co znaczy "głupi" i wtedy będziesz wiedział, którzy posłowie są głupi. Wy rdzenni Górale często stoicie obok Złego. Pamiętacie II wojnę światową? Komu się kłanialiście?
jarek16.11.2022, 16:56
PiS PO UW i inne wywodzą się z tzw. Solidarności a to była banda nierobów zakochanych w zachód. Trzeba postawić na partie narodowe nowe aktualnie gnębione przez totalitarne władze. Powstaje nowa partia Kamratów.
hydra odrasta16.11.2022, 16:25
Nie, teraz to już przesadziła.
Skoro nic im się nie stało po 8 latach rządów, to czego się teraz mają bać.
obywatel16.11.2022, 16:14
Największym problemem PO na Podhalu to jest Jagna xD głupi posłowie to ich nikt się do nich nie przyznaje...
Seb16.11.2022, 15:35
Głosowałem swego czasu na was. Tusk obiecał mi, ze zniesie abonament RTV - płacę go do dziś. Sprzedał Kasprowy. W książce do geografii klasa VI na okładce był Giewont bez krzyża. Potem kazaliście mi pracować do 70 roku życia. A jak PiS doszedł do władzy to jedyny plan jaki ze strony PO słyszałem to: "PiS musi odejść". Jak do tego dodać działanie w parlamencie EU na szkodę Polski i szpiclowanie, to czego się dziwicie, że ludzie na was nie głosują?
leming16.11.2022, 15:32
,,Wybierzcie nas, czyli PO i bandę z opozycji w przyszłym roku, a uszczęśliwimy was naszymi rządami, które będą jeszcze lepsze od tych w 2007-2015 roku. Naprawdę, będzie wspaniale, cały naród będzie cierpiał z powodu powtórki z dobrobytu. Przypomnę tylko, że nie było tak źle: 1) Afera taśmowa; 2) Afera hazardowa; 3) Afera wyciągowa; 4) Afera stadionowa; 5) Afera autostradowa; 6) Afera stoczniowa; 7) Afera Amber Gold; 8) Afera Elewarru; 9) Afera z informatyzacją MSW; 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru; 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa ?wybieranie? jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci); 12) Afera z celowym opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych; 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł); 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i o 2 lata u mężczyzn; 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów); 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł); 17) Podniesienie VAT-u na wszystko; 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców; 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych; 20) Podniesienie akcyzy na paliwo; 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa); 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego; 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego ? tzw. opłaty zapasowej; 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!); 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego; 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego; 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego; 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO; 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej; 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń; 31) Przyjęcie ustawy o ?bratniej pomocy? (tzw. ustawa 1066); 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi; 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS, do jakich doszło w latach 2008-2013; 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych; 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty); 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie!); 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej; 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych, takich jak Azoty Tarnów); 40) Ograniczenie potencjału militarnego kraju; 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej; 42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi). 43) Afera solna. Zamiast soli spożywczej jedliśmy sól przeznaczoną do posypywania dróg. Nikt za to nie poniósł konsekwencji. 44) Afera lekowa. Przez bierność kolejnych rządów Platformy Obywatelskiej z Polski wywieziono leki o wartości 5 mld. zł. Medykamenty trafiały m.in. do niemieckich aptek, a polski pacjent szukać musiał droższych zamienników".
Robert16.11.2022, 15:30
Do Kaja.
Ty wiesz co piszesz? Wystarczy w internecie znaleźć dane gospodarcze np. Eurostatu. I wszystko będzie jasne. Teraz dług w relacji do pkb jest niższy niż za PO.
Podatnik16.11.2022, 15:26
A może to kandydaci boją się chodzić ulicami ? Tak bez przyczyny ? Tłumy mieszkańców na pewno na was zagłosują. Boją się może ale was towarzysze i towarzyszki czerwonych sztandarów.
Grażyna Mikołajska16.11.2022, 15:13
@ Robert.Ja tam byłam i gwizadłam na prezesa. Mówisz obrażali wszystkich? Nieprawda, ale prawdą jest, ze to zwolennicy prezesika po wyjściu atakowali nas czynnie. Podchodzili do nas i popychali, ubliżali i kilka razy policja musiał interewniować , żeby to ich uspokoić, a nie nas. Protestować wolno, ale popychąć, pluć , już nie. Mam nagrania. Jak chciałbyś zobaczyć to służę
normalnie było16.11.2022, 15:09
do zdzichu - ja tęsknię bo węgiel dobrej jakości był na składzie za 700 zł, chleb kosztował złotówkę, mleko 1,40, filet z piersi kurczaka 8 zł, benzyna była po 4,80 przy droższym dolarze, butla gazowa 11 kg za 29 zł itd..
zxy16.11.2022, 15:06
do zwolenników pis-u przejedliscie i przepiliscie Polskę co nam jeszcze zaoferujecie patriotyzm za forsę wartosci które nijak się nie mają do prawdy obłudę i fałsz nienawiść do drugiej osoby która nie zgadza się z waszymi poglądami i to są wasze wartosci chrzescijanskie wasza modlitwa wygląda tak panie boze zabierze jaskowi daj ze mnie wojtkowi nie chodzenie piec razy w tygodniu do koscioła ale coś uczynił swemu bilzniemu moralizować i pouczać drugiego nie widzac swego zachowania wobec siebie samego szanuj swego blizniego jak siebie samego dosć podziału w tym narodzie
zdzichu16.11.2022, 14:27
Rzeczywiście żyje się trochę gorzej niż w poprzednich kilku latach, ale gdzie tam do tego jak źle się żyło w czasach rządów popaprańców, kiedy to trzeba było kraść żeby mieć jaką taką wypłatę. To się wtedy nazywało zaradnością. Wiem niektórzy tęsknią za tamtymi czasami. Pozdrawiam.
Kaja16.11.2022, 14:25
Do Roberta
PO nie musi mieć jakiegoś nadzwyczajnego planu zwłaszcza że PiS zostawi spalona ziemię tzn długi nieprzeciętne, rozmontowane wszystkie służby państwowe, sądownictwo, prasę regionalną i nie wiadomo jakie zarządzanie w spółkach skarbu państwa. Programem KO będzie wyczyszczenie tego wszystkiego, to jest program minimum. A o złodziejstwie pisze tu niejaki Zenek chyba ślepy i niedorozwinięty. PO jakby coś ukradła to już by ich dawno posadzili. Po co pis chciał ustawę abolicyjną dającą bezkarność a po co betonował stanowiska kierownicze w spółkach skarbu państwa, a po jakiego utworzył szereg instytutów obsadzonych pisiakami a dublujących istniejące, po co rozwiązał rady uniwersyteckie oraz odwołał wszystkich specjalistów bo nie chcieli popierać i firmować ich pomysłów- mówił o tym wprost Fogiel. Tych a po co jest tyle, że szkoda mi klawiatury. Nie popieram Jagny Marczułatis i Fedorowicza, postawcie na nową krew
Smok16.11.2022, 13:58
E Jagna Jagna, wolałem ja ciebie w tej wersji z kolorowych gazet gdzie można było twe wdzięki podziwiać, bo to co gadasz to tylko uszy opadają a za nimi ręce, nic przyjemnego. Może pora rozważyć powrót w tamte branże?
gosc16.11.2022, 13:05
Jagna, pokaż 1, tytlko 1 punkt programu PO, nic więcej tylko 1 punkt
WIOLA16.11.2022, 12:55
juz przestańcie pierd.... wybory mamy tajne, więc każdy wybiera wedle uznania . Nie rozumiem strachu przed czymkolwiek. Myślę że podziękujemy i PiS i PO , TAK BĘDZIE NAJLEPIEJ DLA SPOŁECZEŃSTWA
Olej16.11.2022, 12:43
Weź się babo za normalna robotę a nie ludzi okradac
Osiol16.11.2022, 11:44
W małym środowisku miejskim gdzie pożenili dzieci resortowe i zajęli wszystkie ważne i nieważne stanowiska bo to stanowiska dla swoich nikt się nie wychyli bo tych swoich jeszcze dużo czycha na cokolwiek by dostać za wierną służbę i trwanie na posterunku
Ba oni licza ze partia będzie trwać wiecznie i prezes i te stanowiska będą dziedziczne
/.../
Więc ja poprę ***ale tylko z ciekawości jak skończą i w celu edukacyjnym społeczeństwa kolejna(Grecja, wenezuela, Islandia Argentyna.... a może i ukraina)
Jarek16.11.2022, 11:43
JA się nie obawiam platformy, ale obawiam się Marczułajtis, któa w platformie narobiła wystarczająco dużo syfu!
Obserwator16.11.2022, 11:18
potrzeba lepszych kandydatów niż Jagna
Alek16.11.2022, 11:13
Jak popierać Panią poseł, która miała nagie zdjęcia w CKMie;)
ss16.11.2022, 11:08
KOD i wszystko jasne ????
''wyznawca PIS-u''16.11.2022, 11:07
Bezczelność i hipokryzja PO i reszty lewactwa wykracza poza normy wszelkie. Im wolno wyzywać, kłamać i opluwać oraz napadać ale jak oni są przeganiani z miejsc w których ich nie chcą to wtedy jest źle.

POsiadają intelektualne niedobory oraz mentalność Kalego.
Zenek16.11.2022, 11:04
Jagna weź się fo roboty a nie za politykę. Myślisz że ludzie uwierzą 2 raz rudemu oszustowi i spółce,vo zrobiliście dla Podhala??Kto sprzedał kolejkę PKL,kto podniósł eiek rmerytslny,kto jest tajnym współpracownikiem BDNu(TW OSKAR)Nie jestem zwolennikiem pisu,ślę chociaż zakopianke robią tunel otwarty linia kolejowa w remoncie i tyle w temacie.
taka prawda16.11.2022, 10:58
Czego się boicie, trza działać. Wczoraj był jeden z najważniejszych dni w historii Polski. Uderzyły w nas pociski. Abstrahuję od tego kto je wystrzelił. Obrona przeciwrakietowa nie zadziałała. A jeszcze 11 listopada w swoich przemówieniach politycy władzy zapewniali jacy to jesteśmy przygotowani. Znowu bajdurzenie o podniesionych stanach gotowości bojowej, wzywanie z urlopów. Albo, że system broni miast itd. ale nasi nawet nie wiedzieli, że te rakiety lecą, a co dopiero gdzie.... Przecież sprawa trwa od 24 lutego. Powinny być dymisje. Myślę, że to było ostatnie ostrzeżenie dla naszej armii.
Robert16.11.2022, 10:32
Boją się? Tak się boją, że jak Kaczyński był w Nowym Targu to wydzierali się na cały głos i wszystkich obrażali. Niech PO lepiej program napisze a nie wymyśla takie kłamstwa.
zakopiańczyk16.11.2022, 10:24
Megalomania
Przedstawiciel Okupanta16.11.2022, 10:23
Takimi "bajkami" chce się zniechęcić ludzi do rywali, to jest brudna metoda walki o głosy. Wpisuje się to w słowa Fedorowicza wypowiedziane w Rabce, cytuje "Ale do tych niezdecydowanych, którzy są jednak podatni na propagandę, trzeba uderzać. To będzie nam przyświecać jako program"
Młody baca16.11.2022, 10:19
Nie boimy się tylko wy nic nie macie do zaoferowania oprócz afer i nienawisci
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl