23.11.2022, 09:02 | czytano: 2555

Jazda samochodem "na czołgistę" to kiepski pomysł. - Grozi za to mandat - ostrzega policja z Zakopanego

PODHALE. Mróz zostawia na szybach naszych samochodów warstwę szronu i lodu. Poranny pośpiech powoduje, że nie zawsze dokładnie odladzamy i czyścimy szyby w naszych pojazdach, co może później skutkować dramatycznymi zdarzeniami na drodze - ostrzega zakopiańska policja.
Jazda samochodem i obserwowanie drogi tylko przez mały fragment odlodzonej powierzchni szyby stanowi bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu, szczególnie w momencie, kiedy wjeżdżamy na skrzyżowanie, zbliżamy się do przejścia dla pieszych lub włączamy się do ruchu. Pamiętajmy o właściwym utrzymaniu i przygotowaniu samochodu do jazdy!
Artykuł 66 Ustawy prawo o ruchu drogowym określa, że pojazd musi być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę. Popełnienie takiego wykroczenia może skutkować mandatem karnym w wysokości nawet 3000 złotych.

KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Osiol23.11.2022, 18:38
Do Zbyszek
Też to miałem napisać... obłęd prawo represyjny nas otacza
Tylko represje prawdziwe 3rp jest nielegalna
PL23.11.2022, 12:16
3000tyś. za słabą widoczność? To nie mandat tylko represja i ratowanie budżetu. Nieudolni ustawodawcy niech sobie popatrzą do statystyk ile w roku jest wypadków spowodowanych przez źle wyskrobaną szybę. A ile przez korzystanie z telefonu komórkowego w czasie jazdy za które wykroczenie mandat wynosi 500zł.
ile to roboty dla redakcji?23.11.2022, 11:06
Zasadne pytanie? Tylko czy policja będzie tego na pewno egzekwowała, bo na dzisiaj to przynajmniej połę tych przepisów policja nie egzekwuje. Wygląda na to ,że policja prosi się o robotę , tak jakby nie miała co dzisiaj robić? Najlepiej by nie skrobipiórki o tym mówiły i pisały , a wypowiedzieli się na ten policyjny temat sami policjanci. Ile to roboty by Podhale 24 zrobiło wśród policjantów anonimowy sondaż i wszystko byłoby jasne .
Zbyszek23.11.2022, 09:35
Tak, a przygotowywanie samochodu z odpalonym silnikiem to tez okazja do mandatu. Państwo absurdów.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl