23.11.2022, 10:53 | czytano: 2767

To będzie udany sezon snowboardzistów? "Główny cel to Mistrzostwa Świata" (zdjęcia)

Kadra Polski w snowboardzie. Fot. Marcin Szkodziński
Polscy snowboardziści w tym roku poza Pucharem Świata szykują się na Mistrzostwa Świata. Niestety treningi utrudnia zima, a raczej jej brak na całym świecie. - Mieliśmy oczywiście trudności jak wszyscy, że na początku września nie mieliśmy za wiele śniegu na lodowcach. Sporo tego śniegu przez lato stopniało - mówi Oskar Bom, trener Narodowej Kadry w Snowboardzie Alpejskim.
Zawodnicy oraz trenerzy Narodowej Kadry Polski w Snowboardzie Alpejskim odwiedzili Zakopane i Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, Centralny Ośrodek Sportu. W trakcie krótkiego pobytu znaleźli czas na spotkanie z dziennikarzami, aby powiedzieć o przygotowaniach do zbliżającego się sezonu oraz oczekiwaniach. Okazało się, że początek sezonu treningowego był dość ciężki nie tylko dla polskich zawodników, ale dla wszystkich.
- Od początku września nie mieliśmy możliwości treningów na lodowcu. Dwa lodowce, które były otwarte były mocno przepełnione. Pojechaliśmy do Holandii na halę. Tam jest przykryty dachem śnieg. Całkiem dobrze wyszedł ten obóz jako wprowadzający. Potem mieliśmy całkiem fajne 3 obozy w Alpach i Finlandii, która okazała się ciężka. W zeszłym roku wyszła ona bardzo dobrze, a w tym roku ze względu na to, że było ciepło, ten śnieg był stary i ciężki do jazdy. Myślę, że to wyjdzie tylko na plus i jak wejdziemy na łatwiejsze warunki i to zaprocentuje - zaznacza Oskar Bom.

W tym roku przez snowboardzistami zmagania w Pucharze Świata, ale także Mistrzostwa Świata w Livigno. - Idziemy trybem Pucharu Świata. Troszkę nam rozszerzyli kalendarz w tym roku i startów będzie więcej. Bardzo mnie to cieszy, bo będzie możliwość sprawdzenia się na wielu nowych stokach. Zobaczymy jak wypadnie zima u nas w Polsce. Przed samymi mistrzostwami chciałbym potrenować trochę w Polsce, żeby też zawodnicy pobyli w domach. W trakcie sezonu potrzebują też takiego odpoczynku psychicznego. Myślę, że w zeszłym roku przed igrzyskami całkiem dobrze się to sprawdziło. Jak mogli wrócić do domu i spać w swoim łóżku. Każdy tego potrzebuje. Chcę, żeby taki ostatni obóz przygotowawczy zrobić w Polsce - mówi trener.

Trener poinformował także o zmianach w sprzęcie. Część zawodników zmieniła producentów, a inni otrzymali deski o nieco zmienionym kształcie. Ma to pomóc w osiąganiu lepszych wyników, a w rozpoczętym sezonie będzie miał kto walczyć o punkty.

- Mamy teraz tą kadrę dość szeroką. Mamy siedmiu zawodników w Kadrze A, a jest też Kadra Juniorska prowadzona przez Pawła Dawidka. Jest też jedna zawodniczka, która dobrze spisywała się w zeszłym sezonie. Myślę, że będzie miała szansę wystartować w Pucharze Świata. Zobaczymy co pokażą pierwsze starty, bo nie jest ona pod moją opieką, tylko trenera Dawidka. Z tej pierwszej ekipy Kadry A też będziemy miksować tymi zawodnikami, bo mamy na tyle miejsc i kwot, że możemy wystawić praktycznie cały skład. Im bliżej startów, to będziemy decydować kto wystartuje, a kto pojedzie na Puchar Europy i na jakieś dodatkowe treningi, żeby podnieść formę - zapowiada trener Bom.


Skład Kadry A:

Zawodniczki:
Aleksandra Król
Aleksandra Michalik
Olimpia Kwiatkowska
Maria Chyc

Zawodnicy:

Michał Nowaczyk
Oskar Kwiatkowski
Mikołaj Rutkowski

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ech24.11.2022, 14:42
Złej baletnicy przeszkadza rąbek w spódnicy.Kto z Was zjedzie, pojeździ w lipcu z pod Świnicy, Świńskim żlebem?Śnieg,lód jak papier ścierny i ,,toprowcy,, nie gonili wtedy wariatów jak my?. Wyciągu,helikoptera nie ma cieniasy.
rower24.11.2022, 10:24
Ola M. najpiękniejsza Snowboardzistka na świecie!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl