15.12.2022, 11:17 | czytano: 4068

Jest pozytywna opinia ws. osuwiska na ul. Zakopiańskiej. Miasto liczy na pieniądze z ministerstwa

Fot. Piotr Kuczaj
RABKA-ZDRÓJ: Po pozytywnej opinii Komisji Osuwiskowej przy Wojewodzie Małopolskim ws. pęknięcia jezdni na ulicy Zakopiańskiej, miasto złożyło wniosek do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o pieniądze na odbudowę drogi.
Już drugi miesiąc zamknięta jest ulica Zakopiańska łącząca Rabkę-Zdrój z Chabówką. Powodem jest powiększające się pęknięcie jezdni. Trwa dyskusja, czego to wynik i na ile do pęknięcia drogi przyczyniły się prowadzone poniżej prace na torowisku kolejowym.
Niezależnie od tego samorząd szuka wsparcia na odbudowę drogi, która z pewnością będzie bardzo kosztowna i przerasta możliwości gminy. Choć widoków na rychłe wznowienie ruchu na drodze nie ma, to dobra informacja jest taka, że Komisja Osuwiskowa działająca przy Wojewodzie Małopolskim pozytywnie zaopiniowała przygotowany przez gminę dokument w sprawie ul. Zakopiańskiej. - To pozwoliło nam złożyć do Wojewody wniosek o zabezpieczenie środków finansowych na odbudowę ul. Zakopiańskiej, który w środę został przekazany do MSWiA - informuje burmistrz Leszek Świder.

Włodarz Rabki-Zdroju liczy na pomoc w tej sprawie ze strony posłów i senatorów z naszego regionu, do których zwrócił się o pomoc w zdobyciu pieniędzy na odbudowę drogi.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Ewa16.12.2022, 20:52
Jasne PKP niewinne :) to jest tragikomedia a co z domami obok przeciez ostatnio był artykuł że eksperci stwierdzili, że to poszło aż pod domostwa...
Wojtek16.12.2022, 13:17
Brawo, a więc nie obwiniać PKP, bo ono jest niewinne.
alan16.12.2022, 10:00
moim zdaniem te pęknięcia spowodowane są tym, że kilkadziesiąt lat temu wykopano środkiem drogi (kolektormożna było przynajmiej w tym miejscu puścić poza drogą, bo z lewj stronu nie ma żadnych przyłączy) głęboki wykop z Ch-ki do Rabki na kolektor ściekowy,który naruszył spójność podłoża pod drogą. Cała ta budowa trwała chyba ok.1 roku w różnych warunkach pogodowych (duże opady deszczu, śniegu,napływ wody do wykopu itd).Ponadto często tam widziałem stojący po lewej stronie sznur samochodów ,ktory dodatkowo stale obciążał pobocze dogi
Mieszkaniec16.12.2022, 09:02
Co to miasto nie jest ubezpieczone ? i nie mozna tego zrobić natychmiast !!? Bajzel i tyle, a podatki podniesli !
Bogdan15.12.2022, 17:15
Dramat !!! Pewnie dopiero kwietniu albo w maju zaczną cokolwiek robić, o ile zaczną. Wiem na kogo NIE bede głosował na 100% .
lb15.12.2022, 16:26
tragikomiczne to jest - w normalnym kraju po kilku dniach MAX byloby to zrobione, naprawione, znowu odbywal by sie tu ruch. u nas po pol roku jest opinia. niepojety kraj.
piotrek15.12.2022, 11:53
skoro wszystkie roboty na tym terenie chwyta firma kosmider , to niech i oni wezmą tą robotę , a na pieniądze z ministerstwa mogą przecież poczekać ...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl