21.01.2023, 14:09 | czytano: 4975

Brak żółtych worków

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Sołtys Łopusznej Robert Chowaniak zgłosił władzom gminy Nowy Targ, że mieszkańcy narzekają na zbyt małą liczbę żółtych worków na plastikowe odpady. - Trzeba zwiększyć ich limit, bo ich najwięcej ubywa i brakuje - mówił na ostatniej sesji rady gminy.
Jak tłumaczył wójt Jan Smarduch, do końca stycznia na terenie gminy Nowy Targ będzie trwać dystrybucja worków do gospodarstwo domowych. - Jeśli trzeba więcej worków, proszę je zamówić. Nie będzie problemu - takie zapewnienie otrzymał sołtys.
r/
Może Cię zainteresować
komentarze
janka24.03.2023, 15:31
E nas sołtys to działo ze hej...
Mieszkaniec wsi22.01.2023, 12:21
Niech szanowny Pan Wójt, zapyta w Klikuszowej o tą całą dystrybucję worków
Pan który się tym zajmuje ma już przygotowane niby komplety worków na każdy dom, niby ok a jednak nie.
W takim komplecie są po trzy worki z koloru, w żadnym wypadku nie pokrywa się ilość worków z ilością kursów wywozu odpadów a zaznaczam cze worki wydawane są raz na pół roku.
Na pytanie skąd wziąść resztę potrzebnych worków ?? Pan podpowiada że są w sklepie można sobie dokupić.
@xyx22.01.2023, 08:23
Dokładnie tak samo robimy. Nigdy nie mamy więcej niż 1 worek, a palimy pelletem. A do tego nie kupujemy bez potrzeby w opakowaniach foliowych, ser żółty, wędlny etc. Boleje jeszcze nad tym, że pellet jest w folii, może ktoś jakieś eko wymyśli.
Szambo-Jet21.01.2023, 19:30
Nielegalny wynajem domków budowanych jako BRI, budynków gospodarczych i przerobionych garaży na apartamenty to generuje olbrzymie ilości śmieci.Gminy powinny zrobić inwentaryzację z natury, bo niby domek ma 35 metrów powierzchni a w rzeczywistości w ogłoszeniu posiada jeszcze dwie sypialnie na górze.Tak samo odbiór śmieci powinien być zgłoszony na podstawie prowadzonej działalności. Dlaczego to my mamy dopłacać do interesu "biznesmenów"
xyz21.01.2023, 17:50
@Lis Witalis - może dlatego jedni wystawiają więcej, bo nie zgniatają śmieci. U nas codziennie idą do śmieci trzy - cztery puszki po karmie dla psów i kotów, co już w skali miesiąca jest dużo. Po zgnieceniu same puszki zajmują dwa worki. Sąsiedzi nieraz się dziwią że tak mało żółtych worków wystawiamy i podejrzliwie patrzą na komin, a stamtąd tylko biały dymek.
Mieszkaniec Gminy Nowy Targ21.01.2023, 17:06
Cena za ścieki i śmieci idzie w górę, a między innymi dlatego, że duża część mieszkańców gminy nie płaci za nieczystości ciekłe i stałe. Przybywa dzieci, nowych mieszkańców tj. w wyniku ślubu, powracają za granicy, ze studiów, ale nikt tego nie aktualizuje i nikt nie zgłasza do Gminy i PPK nowych członków rodziny. Jeśliby wszyscy solidarnie płacili, ceny pozostałyby na tym samym poziomie. Pora zrobić z tym porządek i dokonać aktualizacji deklaracji.
Wyrocznia21.01.2023, 17:06
Może mi ktoś napisać czy te żółte worki przysługują mieszkańcom Nowego Targu od firmy odbierającej odpady, czy trzeba je samemu kupić? Bo ja takich worków od lat nie dostaję, a widzę, że większość sąsiadów ma.
worek pieniędzy21.01.2023, 14:59
Czarna strefa wynajmu kwitnie :-) Brawo Wy!
Lis Witalis21.01.2023, 14:18
Sołtysie, zadbaj o to, żeby były naklejki na śmieci, przejedź się po wsi i zobacz ile worków ludzie wystawiają, to się dowiesz, dlaczego worków brakuje, zadbaj o oświetlenie we wsi i tak dalej.. Więcej Robert zainteresowania sprawami mieszkańców. Sprawdź nie dlaczego worków brakuje, tylko dlaczego tak dużo niektórzy wystawiają. Jeden dom wystawi 1 worek a inny 10 i tak za każdym razem.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl