04.02.2023, 15:54 | czytano: 5251

W rejonie Morskiego Oka zeszły trzy lawiny

Lawina w Morskim Oku. Arch. Podhale24.pl
TATRY. Lawiny zeszły ze Żlebu Marchwicznego i przebiły taflę lodu na jeziorze.
O słuszności zamknięcia szlaku do Morskiego Oka świadczyć mogą dzisiejsze lawiny, które zeszły z w rejonie tego najpopularniejszego szlaku. Podobnie jak w zeszłym roku, lawiny zeszły ze Żlebu Marchwicznego.
- Dziś z Marchwicznej Przełęczy zeszły trzy lawiny. Pierwsza, pyłowa, wpadła na lód Morskiego Oka, druga wyłamała taflę jeziora, trzecia jeszcze bardziej wyłamała lód. Schodki zejściowe całkowicie zasypane, warstwa śniegu pod moreną sięga 7 metrów - informuje Grzegorz Bryniarski, leśnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego z regionu Morskiego Oka.

To niejedyne lawiny, które zeszły w tym regionie Tatr. W wielu innych miejscach widać wyłamana drzewa. Grzegorz Bryniarski apeluje do turystów: -Siedźcie w domach jak wam życie miłe.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
Zbooj06.02.2023, 09:13
Lawina w odróżnieniu od niektórych nieodpowiedzialnych turystów zawsze schodzi z góry bez ratownika.
amerykańska kolonia04.02.2023, 16:53
Lawina lawiną. Lecz gdy MON zamieścił zdjęcia klęczącego przed flagą UPA błaszczaka posypała się fala komentarzy... nieprzychylnych.

gazetaplus.pl - 4.02.2023
"Wydawać by się mogło, że niemożliwa jest sytuacja, kiedy polski minister klęczy przed symbolem ludobójstwa. Niestety, takowa miała miejsce podczas piątkowej podróży Mariusza Błaszczaka do Kijowa. Minister obrony narodowej złożył hołd pod tablicą, która była udekorowana olbrzymimi czerwono-czarnymi barwami UPA, jakie wręcz raziły w oczy."

Zdjęcia już zniknęły z profilu MON... Na szczęście z internetu nie da się usunąć takich rzeczy...
@WarNewsPL1
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl