09.02.2023, 16:29 | czytano: 34259

Jachymiak: Nie wyobrażam sobie wydziału lekarskiego w Nowym Targu

Archiwum autora
FELIETON. - Jakieś fatum zawisło nad uczelnią. Do tego stopnia, że obecnie rektorem jest bywsza kapciowa Harnasia Profesora. Właściwie to powinno być kierpcowa. Której zasługi naukowe są powszechnie znane. Ni ma się co przyczepić. Jej to stanowisko się po prostu należało - pisze Maciej Jachymiak, lekarz, nowotarżanin, były wicestarosta nowotarski i polityk Platformy Obywatelskiej.
Drodzy Czytelnicy!
Pozwoliłem sobie wrócić z Dolomitów. Było, jak zwykle, wspaniale. Niestety, jak w znanym mechanizmie jing-jang, dobro rychło pomieszało się ze złem. Mój dom otoczyły zaspy. Jak już skończyłem się odkopywać, dopadła mnie maligna. Więc leżę. I czytam, co też się działo gdy mnie nie było…

I tak np., gwiazdor rządu Najjaśniejszej RP, niejaki Czarnek, narobił klasycznego, pisowskiego bydła. Uruchomił program „willa plus”. We wspaniałym, przekręciarskim stylu, porozdawał publiczne pieniądze komu on i partia uznali za stosowane.

Ww. Czarnek gościł niedawno i u nas. Ogłosił otwarcie w WK Mieście wydziału lekarskiego. Ja się tam zrazu nie ciskałem o te brednie. Myślałem, że będzie jak z milionem elektrycznych aut czy Werk Areną Naszej Watahy. No, ale teraz widzę, że to nie przelewki. Tego człeka stać na wszystko!

Był taki czas, że Nowotarska Wyższa Szkoła startowała, a harnasiował jej znany Profesor. Graliśmy wtedy (sic!) w jednej drużynie i czasem gwarzyliśmy przy kawce. Oczywiście nie przy Jasiu Kawce, skadinąd jednym z niewielu przyzwoitych pisowców. Wierzyć się nie chce, że tacy istnieją. Ale do rzeczy…

Owóż zapytałem wtenczas Harnasia Profesora czy w szkole będą magisterki. Żachnął się i odrzekł, że trza znać swoje miejsce. Uspokoił mnie… Jednak czas uszedł. Potem nie było szczęścia do rektorów. To lewa habilitacja z Różomberku, to znów powstanie uciemiężonej społeczności akademickiej. Zakończone puczem Czarnka i innych towarzyszy z narodowo socjalistycznej partii prawdziwych Polaków…

Jakieś fatum zawisło nad uczelnią. Do tego stopnia, że obecnie rektorem jest bywsza kapciowa Harnasia Profesora. Właściwie to powinno być kierpcowa. Której zasługi naukowe są powszechnie znane. Ni ma się co przyczepić. Jej to stanowisko się po prostu należało.

Ale co z medycyną ? Mnie tam oczywiście do Czarnków daleko. Jestem obywatelem 3.kategorii. Niemniej ww. medycynę studiowałem. I choćbym dostał wścieklizny, nie wyobrażam sobie wydziału lekarskiego w Nowym Targu. A Państwo sobie wyobrażacie, jak po tych wiecznie przepełnionych korytarzach szpitalnych szwędać się będą jeszcze studenci ? Plus kadra dydaktyczna ? I jaka?

Skąd wziąć nagle te doktoraty, habilitacje i profesury ? Z Rużomberka ? No… właściwie to by się dało. Nie takie przekręty w Rzeczypospolitej 3 i pół się robi… A ten Rużomberok przynajmniej sprawdzony.

Ale (wracając do mojej wścieklizny) skąd wziąć klinikę chorób zakaźnych, skoro nawet zwykłego oddziału nie ma w okolicy ? A medycynę sądową, dermatologię, wenerologię, onkologię, et cetera, et cetera ? (to po łacinie, ale nie wiem czy Czarnki znają…). Nie ma i nie będzie !
Obawiam się jednak, że pisowske tęgie głowy, mogą dać rady. W końcu najważniejsze nie jest czy człowiek co umie, tylko czy ma papier. To takie nowe rozumienie starego przysłowia, które w obecnych czasach nabrało żywego rumieńca. Pamiętacie Państwo: „nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera”. A teraz jeszcze sędziego, nauczyciela, lekarza, rektora, et cetera... Albo: „Jak Czarnek każe, zostaniesz lekarzem !”. To mi się nawet bardziej podoba.

No dobra… kończę to narzekanie. Akademickim stwierdzeniem, że głupota uskrzydla. A przyodziana w naukowe pióra może fruwać jak gołębica ! To z czeskiego serialu „Nemocnice na kraji mesta”, co miał w sobie więcej prawdziwej medycyny niż czarnkowe wizje. Tylko ludzie nie mający zielonego pojęcia o nauce mogli coś takiego wymyślić… A najlepsze, że połowa z tych tzw. absolwentów, po zakończeniu tych tzw. studiów, zwieje za granicę…

*
p.s.

A może to ja jestem głupi, a chodzi o to, że jak się na Zachodzie dowiedzą o czarnkowej medycynie to nikogo z naszych nie wpuszczą i skończy się medyczna emigracja…

p.s.p.s.

Z ostatniej chwili. Ministerstwo Przekrętu i Nauki wydało dekret o dopuszczeniu habilitacji na PPWSZ. Pierwsza, honorowa, ma mieć tytuł: „Kierpce Harnasia a rozwój nauki na Podhalu”

Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
komentarze
Test Fobii11.02.2023, 13:55
Do ropne zapalenie mózgu.
To oczywiste, że Gulasz Juliusz Zeżarł & ropne zapalenie mózgu to ta sama osoba :-).
Wektor nie odpisuje Gulaszowi, bo jest cienki jak d..a węża, (co niejednokrotnie udowodnił), to wymyślił sobie
nowy nick, ponieważ jego wściekłość nie może wygrać z rozumem i szuka zaczepki. To zaklinanie rzeczywistości
że to nie on, jest żenujące :-).
Tobie już dokładnie beret z lansowali. Ty nawet nie rozróżniasz zwykłych pojęć!!!. Żal mi twojej głupoty.
Ale tacy jak ty też się rodzą, bo nie mają innego wyjścia.

Do Homo Akademicus. popieram.
Do Wektor 21:18. popieram.
Jacek11.02.2023, 13:22
Ropne zapalenie mózgu - postawiłes sobie prawidłową diagnozę. Dawno takich głupot nie czytałem - no rzecz jasna poza felietonami pana Macieja, którego trudno jest nazwać lekarzem. To dokładnie taki sam przypadek, jak " mama ginekolog". Ze wszystkimi didaskaliami.
baciok@11.02.2023, 10:46
Bedą kształcić lekarzy, proponuję na wykładowców
ord. mgr Zygmunt Łubicz
siostra Genowefa Basen
dr Roman Kidler
dr Czesław Basen
siostra Barbara Es
dr Rudolf Wstrząs
dr Szerlok Dżems Kraśnik
siostra Magda
sanitariusz Słowikowski
mecenas Alicja
pielęgniarka Ewa
A tak w ogóle Uciekać jak najdalej od tak wykształconych lekarzy. Już z mojej ulicy 2 najbardziej tępe dziewczyny studiują ratownictwo.
ropne zapalenie mózgu11.02.2023, 08:35
Wektor, nie pogrążaj się! Proszę, bo pomyślę (jednak wbrew Twoim sugestiom i oczekiwaniu :)), że zawsze jak przystało na bojownika z przypisaną metryczką jedynie słusznego gloryfikatora rzeczywistości IV RP, sięgasz po magiczną czapeczkę aluminiową z dziubkiem na linii Ziemia-Kosmos. Włóż i już... argumenty nie mają znaczenia. Najważniejszy jest (bez)sens i oddziaływanie wyrzucanych kłamstw, oszczerstw, pogardy.

@Gulasz Juliusz Zeżarł - w samej rzeczy. Jakże trafnie! Jakoś mam te same podejrzenia i skojarzenia. I ocenę. Stety.
Valhalla11.02.2023, 00:01
Do ropne zapalenie mózgu.
Jakie jest twoje IQ? Mój postulat jest bardzo wymowny, komu się w Polsce nie podoba
to można W********ć do innego kraju. IQ raczej mniejsze od numeru buta, osobowość am*by.

Za czasów rządów PO-PSL.

Cytat z TVN:
"Obiecujemy, że zawsze BĘDZIEMY starali się pokazywać fakty takimi, jakie są, i patrzeć rządzącym na ręce".
Jak to, dopiero w PRZYSZŁOŚCI ? "zawsze BĘDZIEMY starali się POkazywać..."?? A to oznacza, że do tej POry
POkazywaliście, tworzyliście i POdawaliście lemingom-zamiast faktów-hybrydy, kolaże, fałszywe informacje...
sieczkę intelektualną i moralną! Nawet nie staraliście się o odrobinę obiektywizmu ! Znamy to doskonale !
A "Głupi naród tokuPOwał"! TVN POprzez lata ogłupiania POlaków - lemingów, rzeczywiście doprowadziła do
całkowitego ich odmóżdżenia, utraty samodzielnego POstrzegania zdarzeń, faktów, rzeczywistości... Do dziś
wychowankowie TVN, Michnika, GW, nie POtrafią się wyzwolić z ubeckiego myślenia i światoPOglądu... I tu
niestety, trzeba POgratulować i POdziękować TVN, GW, za ich dziennikarzy "uczciwą pracę" na rzecz widzów,
a nie partii Politycznych" ! I POmyśleć tylko, ile/u lemingów stracą TVN, GW, Lis itd. , gdy zaczną się oni
starać być rzetelnymi !? O, bezimienne Lemingi !! POwróćcie na TVNowską stronę, ODMÓŻDŻANIE macie nadal
ZAPEWNIONE ! Sądząc PO ilości komentatorów POchwalających TVN, to lemingi wiernie stoją przy swych tzw.
autorytetach. No cóż, każdy szuka autorytetu na miarę własnego intelektu !!! Wcześniej czy później TVN musi
być dogłębnie rozliczony skąd były pieniądze na jego powstanie?! Przyjdzie już niedługo czas, że TVN zostanie
rozliczony ze swych paszkwili i kłamstw.

Kadra TVN:
Olejnik córka płk MSW,
Pochanke córka mamy powiązanej z oskarżoną ws FOZ,
Kraśko potomek ministra z PRL od ciepłych bułeczek,
SBcy,...
--------

Do Wektor. Popieram.
Wektor10.02.2023, 22:25
:D.
-------------------------------
@ropne zapalenie mózgu

Leming załóż porządny kask, bo mózg może ci czaszkę rozerwać :).
ropne zapalenie mózgu10.02.2023, 21:26
do Wektor - Buahahhaha, pusty śmiech i echo. Ależ pan dowalił do pieca! No, no jestem nawet pod wrażeniem. Taka figura stylistyczna, że hej. Na miarę czasu rewolucji, że niby bojownik, że antykomunista, że taki prawy i sprawiedliwy. Łubudubu, narodowy też. Prawie jak Jarosław.

A w tym przekazie dnia, co to Ci dosłali przed 14-tą z Nowogrodzkiej to podali wytyczne jak ogłupiać ludzi w sprawie afer partii rządzącej? Partii, która jak żadna wcześniej, potrafiła wykorzystać stare idee wiecznie żywego socjalizmu - w rozdawnictwie, ręcznym sterowaniu, publicznym marnotrawstwie majątku państwowego, bezkarności, bezprawiu i prawu pisanym z błędami na kolanie, chaosie gospodarczym, uwłaszczaniu się miernot, bylejakości, zakamuflowanych intersów, niekontrolowanych transferów pozabudżetowych, synekur, obniżania standardów życia politycznego, korupcji i na koniec długu publicznego, za który zapłacą nasze wnuki.

A będzie co spłacać, bo te półtora biliona (!) złotych nawet Glapiński nie będzie w stanie wydrukować w najbliższych półwieczu. Zatem wnuki raczej nie zdążą. Wcześniej je wykupi ten niedobry świat pozbawiając nas jakże uroczej demagogii o świetlanej przyszłości, jaką próbujesz tutaj uprawiać. Fiku miku, takie rzeczy to jednak Bruner (albo Wsiewołodia Władimirowicz Władimirow vel Stirlitz) nie z nami.
Gulasz Juliusz Zeżarł10.02.2023, 21:20
@wektor
zapewne tak walczyłeś dzielnie z komuną jak prokurator Piotrowicz i pewnie tak jak on zrozumiałeś jakim jesteś bohaterem po 1989 roku...
Medal dostałeś? Od kogo?
maseczka10.02.2023, 19:58
"Do Wydziału Karnego Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie został złożony akt oskarżenia przeciw Anicie Werner i Katarzynie Górniak z TVN. Teraz oskarżone przed sądem będą musiały udowodnić, iż rzeczywiście "głosiłem publicznie serię covidowych bzdur". Dowód będzie musiał się opierać na faktach i wynikach badań. Tutaj opinia mainstreamowych celebrytów nie będzie miała znaczenia. To dzięki Państwa pomocy jestem w stanie pociągnąć do odpowiedzialności przynajmniej niektóre z osób, które są współodpowiedzialne za to, co nas spotkało przez ostatnie 3 lata - napisał na swoim oficjalnym Facebooku dr Zbigniew Martyka"

Ciekawe że wszystkie media milczą o kolejnych "kowidowcach" wzywanych przed wymiar sprawiedliwości. No cóż w końcu są "wolne".
Jakub10.02.2023, 18:43
do Janosik
Takich bredni już dawno nie czytałem. Uczelnie były, są i będą tyle tylko, że zostaną nie te najlepsze (o zgrozo) tylko te "najwierniejsze".
A tak na marginesie to o ile nie pałam sympatią do Pana Macieja to muszę bezstronnie przyznać, iż jego inteligencja zdecydowanie przewyższa inteligencję tego Pana pożal się ministra (ministra napisałem celowo z małej litery).
kupie plytki + kafelki10.02.2023, 18:00
tan wasz Herr doktor to faktycznie ma coś z łepetyną, taki waszy Herr Klaus Schwab - niby jest, a go nie ma - tłucze wam do głowy swoją agendę. Nie zdziwię się, że za parę lat będzie wam osobiście nanochipy wpuszczał w organizm - dla waszego dobra. ale oczywiście pamięć krótka - nie pamiętacie co wczoraj jedliście na śniadanie
fakt10.02.2023, 16:00
Bez Pana w szpitalu, Starostwie jak również bez Harnasia na Podhalance żyje się wszystkim lepiej, taniej i wygodniej.
A mama myślała, że Maciej dokturem zostanie, zawiodłeś chłopie.
PO chłopie wszystkich zawiodłeś.
Wektor10.02.2023, 14:14
No to zostałem manipulatorem i propagandzistą TVP :D. Kiedyś nazywano mnie, elementem antysocjalistycznym,
co przysparzało mi dumy, elementy antysocjalistyczne, wrogie socjalizmowi i POstępowi, czy nawet pełzającą
kontrrewolucją - więc jestem przyzwyczajony :)
To były czasy, nie to, co teraz, punktowanie lemingów, którym wydaje się, że wiedzą lepiej :).

Gdyby nie nasza opozycja nie byłoby tematu w UE o naszej rzekomej niepraworządności. Oni donoszą i wręcz proszą
o sankcje, tamci chętnie podchwytują temat, ponieważ każda okazja jest dobra, aby narzucić swoją dominację.
Woleliby mieć w Warszawie rząd spolegliwy, który posłusznie wypełniałby ich polecenia i do tego dążą. Nie o żadną
praworządność tu chodzi i nie o dobro Polski, lecz o własne interesy jednych (EPL) i drugich (LPO).

@ropne zapalenie mózgu

Sprawiasz wrażenie człowieka tak zagubionego, że zasadne jest postawienie pytania, czy do łazienki chodzisz sam,
czy jednak z przewodnikiem :).
z kalendarza10.02.2023, 13:17
Do pole, zgadza się temat tabu. Ale wpisz sobie M.P.2019.50 i poczytaj to coś Ci się rozjaśni.
mieszkaniec10.02.2023, 11:55
Panie Jachymiak nie sprawdził się Pan jako lekarz,/.../
Proszę pamiętać, że za dobrym lekarzem pacjenci opinia i osiągnięcia zawsze idą, zapytam a co u Pana?
Próbował Pan sił w Starostwie, pełna klapa.
Teraz Próbuje Pan oceniać Uczelnie i panią rektor BGD która chce utworzyć Wydział Lekarski, gdzie wszystko jest na dobrej drodze i już w tym roku będzie pierwszy nabór.
Jeżeli chodzi o panią rektor BGD która robi wszystko, żeby już nie długo lekarze wykształceni na tej Uczelni mogli Panu pomóc, proszę zrozumieć, że cyklu nauczania nie można przyśpieszyć.
Panie Jachymiak dobra rada, proszę uzbroić się w cierpliwość,/.../
ropne zapalenie mózgu10.02.2023, 11:41
do Wektor - zdaje się, że największym zagrożeniem i zarazem wrogiem samego siebie jesteś Ty sam! Ot, i problem. A rokowania na udaną terapią ograniczone są po każym Twoim komentarzu raczej do zera. Tak samo jak każda polemika z bzdurami mającymi swoje mentalne osadzenie w źródłach manipulatorów i propagandzistów TVP. O ranyście, jakie to ciężkie schorzenie... Współczuję!
Krzysztof10.02.2023, 10:49
No niestety kiedyś lekarz to był ktoś, wszyscy się mu kłaniali i dażyli szacunkiem teraz to po prostu zwykły zawód i kiepscy lekarze a będą jeszcze gorsi jak porobią tytuły na podhalance
Wiesiek10.02.2023, 10:25
@ Wektor - zgłoś się - Pis szuka doradców - co by tu jeszcze spieprzyć.
Burok10.02.2023, 10:21
Wydział Lekarski i od razu Wyższe Seminarium dla egzorcystów i licencjat z omawiania zdrowasiek przy piecu chlebowym , coś musi pomóc :) :) :) :)
pole10.02.2023, 10:06
Do z kalendarza. Od zeszłego roku analizowałem dzień po dniu wydarzenia o których piszesz i zastanawiam się. Czy oni więcej wymordowali ludności cywilnej niż hitlerowcy pomijając u tych ostatnich to co było w krematoriach. Ale temat tabu.
olo żwirski10.02.2023, 09:36
Ale Pan jest nie szczęśliwy
Miejscowa10.02.2023, 09:14
Brawo Panie Maćku !
Janosik10.02.2023, 09:00
Farmazony pan piszesz. Jaki wydział lekarski? Niebawem cała uczelnia będzie do likwidacji. Z powodu niżu demograficznego liczba studentów systematycznie spada i według prognoz będzie spadać.Każdy rok to około 50 tys. mniej studentów. Po co pan porusza takie sprawy? Żeby coś napisać, kogoś skrytykować. Za pana czasów było tyle przekrętów, że godzinami by pisać. Dobrze pan Czarnek robi. Wam ma zostawić? Jeszcze czego.
W jednym pan ma rację. Oczywiście do Czarnka bardzo panu daleko. Tak jak przeciętnemu psychiatrze do Doktora habilitowanego nauk prawnych, profesora uczelni i na dodatek ministra.
rodan10.02.2023, 08:57
po.....y popapraniec.
PasterzPPP10.02.2023, 08:49
Boli coś Pana/Panią? Źle się czuje?
Proszę odmówić paciorki to przejdzie.
Radek10.02.2023, 08:31
Wektor dobrze napisał
Tutejsa10.02.2023, 07:55
Onkologia ma być.. wszystko się ułoży, niezależnie od tego czy jeden pisklak będzie nagminnie s..l w swoje gniazdo czy nie..
Puchatek10.02.2023, 06:44
@radykalny Benek
Brawo!!!
Może na to pytanie odpowie bywszy wicestarosta?
Katarzyna10.02.2023, 00:13
Felieton znakomity. Trzeba być pozbawionym rozumu (nawet jego resztek), aby wymyśleć kierunek lelarski w PPUZ. Brak bazy i kadry. A poziom nauczania przedmiotów okołomedycznych woła o pomstę do nieba!
Polana10.02.2023, 00:07
DZIKI BYK .
Wektor09.02.2023, 23:27
Do..@@@ Jak najbardziej :). W czym mogę ci pomóc ?
Gulasz Juliusz Zeżarł09.02.2023, 22:55
@Wektor
Podobno w Polsce sporo młodych ludzi ogląda stanowczo za dużo pornografii. Budują oni sobie błędne wyobrażenie o seksualności człowieka na podstawie całkowicie fałszywszych obrazów serwowanego im przez filmy pornograficzne.
Odpowiednikiem tego u starych pierników jest uzależnienie od TVPisu. Te leśne dziadki również budują sobie zupełnie fałszywy obraz świata na tej podstawie.
Oba uzależnienia wymagają pomocy specjalistycznej i terapia nie daje żadnej pewności, że uzależniony osobnik zrozumie że świat nie składa się wyłącznie z monstrualnych cycków, członków długości węża boa i stosunków trwających całą dobę, podobnie jak świat nie składa się wyłacznie z pisowskich superbohaterów (swoją drogą Czarnek w trykociku kapitana Ameryka biłby rekordy popularności w memach), opozycyjnych czarnych (nomen omen) charakterów i świętości Jarosława.
@@@09.02.2023, 22:18
Do..Wektor Ty tak na serio?
obserwator09.02.2023, 22:04
Ojjoj--- jak już jest ;;; dochtor ;; to inni nie mogą się już uczyć bo to zamknięta kasta jak sędziowie itd .Każdy ma prawo do nauki a nie tylko wybrańcy losu panie doktorze . A te kpiny to nie miejsce i czas.
H2009.02.2023, 21:22
Kierpcowa Harnasia. Dobre. Prawie tak samo jak Wstążka Królowa Kiczu
Wektor09.02.2023, 21:18
"Uruchomił program ?willa plus?. We wspaniałym, przekręciarskim stylu, porozdawał publiczne pieniądze komu on
i partia uznali za stosowane".

Moim zdaniem, opozycja nie tylko kłamie, żeby wygrać, dla niej rządzenie to sposób na poprawę swojej sytuacji
życiowej, danie upustu swoim żądzom. To jest taki mierny format ludzi, którym nie przyjdzie do głowy służenie
narodowi, wielu z nich jest wynarodowionych, wielu serwilistycznych, wielu ma kompleksy wobec zachodu i fobię
antypolską. Nawet gdyby chcieli coś zrobić dla Polski, to są zbyt słabi intelektualnie, tę słabość muszą
kompensować wsparciem uzyskiwanym od sił zewnętrznych, które za to biorą swoją zapłatę, a wszystko kosztem
Polaków. Uważam, że jest szansa, że nawet gdyby zdobyli wkrótce władzę, to ją szybko stracą, bo różnica
w jakości rządów będzie tak olbrzymia, że społeczeństwo ostatecznie zrozumie, że tylko PiS chce i potrafi
działać na rzecz Polski i Polaków. Albo nas pozamykają i wyjaśnią, czym jest demokracja LUDOWA.

Socjalizm Ludowy pod patronatem EPL (Europejską Partią Ludową) :). Wypisz wymaluj socjalizm pełną gębą :).
I na co nam było wychodzić ze wschodniego "komunizmu"?, skoro weszliśmy do zachodniego racjonalnego ładu,
czyli socjalizmu z nieludzką twarzą :). Należałoby na koniec zadać pytanie KOCIARZOWI :). Dlaczego psy na
łańcuchu (w opozycji) tak często gryzą i szczekają? :).

Czy ktoś by uwierzył, że w 2004, kiedy wchodziliśmy do UNI, że hybryda sowiecka (Putinland) SKORUMPUJE unię
europejską, a pożyteczni "idioci" z (EPP ? Europejska Partia Ludowa - chrześcijańska demokracja, liberalny
konserwatyzm, konserwatyzm, proeuropeizm), będą mówić o Polsce, że to kraj rusofobów??? :D
Avivat09.02.2023, 20:16
I to jest super tekst! Zwłaszcza ostatnie zdanie! :)
Stara panna09.02.2023, 20:04
Poco go pokazujecie , kto to jest ten clowiek
Stara panna09.02.2023, 20:04
Poco go pokazujecie , kto to jest ten clowiek
Damian09.02.2023, 20:03
Osioł masz racyjo
Felczer09.02.2023, 19:29
@radykalny Benek najlepiej odpisał na wątpliwości tego doktora.
Joanna09.02.2023, 19:25
Kocham....
NIE09.02.2023, 19:11
DO ,,Tak mu zostalo'' Pan DR.MROCZKA TO BYŁ SUPER CHŁOP PROSZĘ SIĘ NIE CZEPIAĆ NIEGO
Gulasz Juliusz Zeżarł09.02.2023, 18:49
Nie wiem, czy nie oskarżyć Tegopana felietonisty o plagiat. Do oceny publiczności- mój wpis sprzed 3 tygodni.


Wprawdzie w państwie rządzonym przez PIS, jak pokazuje doświadczenie z ostatnich lat, można zadekretować absolutnie wszystko-zatem medycynę na Podhalance, bez kłopotu, ale są pewne "ale"...
Ta uczelnia jest absolutnie i całkowicie na to nieprzygotowana (brak katedr nauk podstawowych - anatomii, fizjologii, cytologii, biochemii itd, brak pracowni specjalistycznych, brak kadry, brak odpowiednich oddziałów szpitalnych do zajęć praktycznych).

Pierwsze z brzegu kosmiczne wprost banialuki: "Zajęcia praktyczne studenci tego kierunku będą odbywać m.in. w tutejszych szpitalach". A pytanie jest bardzo proste: KTO BĘDZIE PROWADZIŁ TE ZAJĘCIA? Lekarze obecnie pracujący w szpitalach nie mają czasu, a poza tym nie mają żadnego przygotowania dydaktycznego do prowadzenia zajęć ze studentami. Jeżeli dostaną etat akademicki, to będą mniej pracować "z pacjentami", bo część etatu zostanie przeznaczona na zajęcia ze studentami, czyli w tym czasie nie będą zajmować się chorymi. A to tylko mały, malusieńki drobiażdżek w organizacji studiów medycznych.
Tylko ktoś kto nie ma bladego pojęcia, że medycyna to nie rachunkowość czy teologia, i nie wystarczy dwóch nauczycieli akademickich i komputer z dostępem do sieci, żeby mieć Katedrę Czegośtam, mógł wpaść na taki pomysł.
Równie dobrze można na Podhalance rozpocząć szkolenie pilotów odrzutowców - przecież mamy lotnisko a na nim doświadczonych pilotów i dodać naukę prowadzenia łodzi podwodnych na jeziorze Czorsztyńskim (i oczywiście kurs na kapitana lotniskowca lub przynajmniej kutra torpedowego na powierzchni tegoż jeziora)

Generalnie otwieranie gdzie popadnie studiów medycznych przypomina w swej istocie sarmackie "pospolite ruszenie" - byleby liczba wojska była duża, to przeszkolenie i uzbrojenie się nie liczy-w boju się zahartują. To już w średniowieczu niespecjalnie dobrze działało, a potem wcale.
Teraz też pospolite ruszenie. Za mało lekarzy? Państwo zrobi wam więcej,bo każdy kto chce, zostanie lekarzem , a zweryfikuje się ich "w boju".
Pozostaje zatem życzyć Góralom, żeby sprawdzanie efektów działania ministra Czarnka et consortes "w boju" nie okazało się "ubojem" :):):)
Zocha z Krakowa09.02.2023, 18:42
No i wyłożył Jachymiak kawę na ławę. Szacun.
Rekrutor09.02.2023, 18:19
W punkt! no lubię Gościa! pytanie- kto się potem takim dyplomem będzie chwalił? ranking uczelni jest ważny a więc uważajcie!
Osiol09.02.2023, 17:58
No cóż lekarze pomijając chirurgów, no i psychiatrow no noże jeszcze kilka dziedzin są prawie zbędni, są dilerami tabletek z korporacji plus niewolnikami procedur to samo potrafi zrobić program komputerowy po podaniu mu temperatury z zapytaniu o ze 30 - 50 objawów(wystawi receptę i wyśle SMS) taka telemedycyna obecnie już jest tylko lekarz po drugiej stronie marnuje czas i życie.
Nadto lekarze są uwikłani w programy,,lojalności '' typu jeszcze dwieście dwadzieścia opakowań i szkolenie w ciepłym kraju....
Ten segment wypisywaczy recept można śmiało doszkolić
Proszę uwierzyć władza nie takie rzeczy przepycha, nie takie prawa, takie umowy obronne z nieczytelnym podpisem brakiem danych podpisujacego(z ukrainą ) nie takich ministrów do władzy wyniosla i trzyma, a tak naprawdę to marionetki kierowane przez,, sojusznika''i na każdego ten sojusznik ma haki co widać po kontrolowanych przeciekach w mediach
Nadto to miasto ma któryś tysiąc weterynarzy nikomu niepotrzebnych szkoli następnych bez końca, setki innych bezrobotnych(w zawodzie) absolwentów, liczmy ze nowy wydział się wzniesie ciut wyżej...
A kryterium powinno być (gdzieś w świecie jest) kto pracuje w zawodzie( jaki procent?? ) , oraz ludzie wybitni którzy tą uczelnie ukonczyli a tu to braki i tylko moja skromna osoba he he he he he he
Krzyś09.02.2023, 17:58
Maciuś przypominam nieśmiało że Rektor o którym piszesz został prawomocnie uniewinniony od plagiatu i to przez Twoje POwskie sądy. Żebyś nie musiał sutanną buzi wycierać?
Homo Akademicus09.02.2023, 17:51
W sprawie kierpcowej z doktoratem,
zgodnie z ustawą w uczelniach zawodowych nie trzeba mieć osiągnięć naukowych aby zostać rektorem. Gdyby to osiągnięcia naukowe decydowały o zdolnościach organizacyjnych to funkcję rektora mieli by zawsze ci z największą liczbą punktów za publikacje, a nie ci którzy się nadają do zarządzania. Zgodnie z logiką psychiatry rektorem Princeton University byłby wówczas John Nash - noblista, wspaniały naukowiec i schizofrenik. To może i by pasowało Maciejowi bo mógłby w takich placówkach piastować funkcję np. prorektora. Biorąc jednak pod uwagę nieocenione osiągnięcia doktora w funkcji vice starosty - faktycznie w jego CV znacznie lepiej wygląda liczba publikacji z felietonami włącznie niż dorobek, nazwijmy go, organizacyjno - zarządczy :)
Wiki09.02.2023, 17:41
Świetne spostrzeżenia. Na PPUSZ prawie jak u Watahy. Wstążki i chaos. Biedne uciemiężone miasto Le Targ
Tak mu zostalo09.02.2023, 17:37
Jaki lekarz taki polityk i reszta. Widać że pobierał nauki u dr Mroczki
Ania09.02.2023, 17:25
Genialne!!!
blokówka09.02.2023, 17:18
Panie Doktorze......w punkt!!!
z kalendarza09.02.2023, 17:18
dzieje.pl - 09.02.2023
"80 lat temu, 9 lutego 1943 r., oddział Hryhorija Perehijniaka "Dowbeszki-Korobki", uznany za pierwszą sotnię UPA, dokonał w kolonii Parośla I na Wołyniu masakry polskich mieszkańców, zabijając ok. 150 osób, w tym dzieci. Zbrodnia ta była pierwszym masowym mordem, jakiego dokonała Ukraińska Powstańcza Armia."

Może zasadniejszym byłoby uruchomienie wydziału historycznego?
radykalny Benek09.02.2023, 16:55
Czym kształcenie na PPUZ będzie się różnic od kształcenia pociech lokalnych medyków na uczelniach słowackich czy ukraińskich? Pytam dla kolegi.
EXC09.02.2023, 16:48
Podhale24 toczycie się w bagno publikując te wypociny...ale.to Waszym stylu, zobaczymy kiedyś komu będziecie pisać jak nikt tu nie będzie zaglądać
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl