13.02.2023, 08:46 | czytano: 7735

Rozładowywał towar na zakręcie. Doszło do kolizji (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Kierowca ciężarówki rozładowywał palety z towarem stojąc na zakręcie. W trakcie omijania ciężarówki przez osobowe taxi doszło do kolizji z busem jadącym z góry.
W Kościelisku na ul. Nędzy Kubińca kierowca ciężarówki zatrzymał się na drodze aby rozładować towar. Pojazd zatrzymał się w takim miejscu, że jego bezpieczne ominięcie było całkowicie niemożliwe ze względu na zakręt i brak widoczności nadjeżdżających z góry samochodów. Taką sytuację mieszkańcy Kościeliska zastają niemal codziennie rano przy jednym ze sklepów spożywczych.
Dzisiaj (13 lutego) rano w momencie omijania ciężarówki, której kierowca rozładowywał towar na zakręcie doszło do niebezpiecznej sytuacji. Kierowca taxi wiozący pasażerów nie zdążył uciec przed nadjeżdżającym z naprzeciwka busem. Pojazd jadący z góry wpadł w poślizg hamując na widok taksówki. Nie pomogła także ucieczka w przydrożną zaspę śniegu. Uszkodzone zostały dwa pojazdy.

Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń w kolizji, jednak droga na pewien czas została zablokowana. Bus jadący z góry utknął w zaspie podczas gdy ciężarówka nadal zajmowała pas, gdyż trwał jej rozładunek.

Mieszkańcy Kościeliska mówią, że poranny rozładunek ciężarówki na drodze lub chodniku w tym miejscu jest niemal codziennie.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
Smok16.02.2023, 21:41
To to pół biedy ale między Dębnem a Maniowami jak nieraz drogowcy coś robią przed samymi tymi zakrętami 0 kierowania ruchem. Ostatnio tak sosne połamaną usuwali.
Gustaf13.02.2023, 12:48
podobna sytuacja często się zdarza w Nowym Targu, skrzyżowanie Waksmundziej i Doroty, gdzie auto z dostawą zatrzymuje się na drodze kilka merów przed skrzyżowaniem. Dopiero jak będzie wypadek do będzie zdziwienie "jak do tego doszło" i oczywiście winni będą kierowcy próbujący wyminąć korek jaki stwarzają
aczemunie13.02.2023, 09:35
Jeżeli nie ma innej możliwości zaopatrzenia sklepu, to właściciel sklepu powinien zorganizować kierowanie ruchem na czas dostawy.
A teraz będzie odpowiadał kierowca, bo stał tam gdzie wolno. I nikogo nie będzie obchodziło że mógł nie mieć innego wyjścia.
ehh13.02.2023, 09:15
Na głowie właściciela tego sklepiku powinno być zapewnienie bezpiecznego miejsca do rozładunku ale przeważnie to tak jest... zamówi, przywiozą staniesz gdzie się da a i tak jeszcze sklepikarz ma problem że mu nie układa kierowca na półkach...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl