23.02.2023, 09:16 | czytano: 9924

"Policja jest na posyłki biznesmenów?". Przeciwnicy biogazowni w Rabie Wyżnej mieli niezapowiedziane wizyty

Protest przeciwko budowie biogazowni w Rabie Wyżnej. Arch. Podhale24
Mieszkańców Raby Wyżnej, protestujących przeciwko budowie biogazowni w ich miejscowości, odwiedza policja. - Niby grzecznie, ale zachęcano nas, żeby zaprzestać naszej działalności. Odbieramy to jako naciski, a nawet agitację na rzecz inwestora. Policja ma chyba inne zadania - mówią ci, którzy mieli kontakt z funkcjonariuszem.
W sobotę po domach mieszkańców Raby Wyżnej, zaangażowanych w protest, chodził dzielnicowy, funkcjonariusz Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Odwiedził co najmniej kilka osób. Chodziło o krytyczne wpisy w Internecie.
- Niby grzecznie, ale zachęcano nas, żeby zaprzestać naszej działalności. Policjant poprosił nas, żebyśmy nie brali udziału w tym wszystkim, bo może się to źle skończyć. Że możemy mieć z tego powodu problemy, a na pewno byśmy tego nie chcieli. To była dziwna rozmowa - mówi nasz rozmówca. - Policjant wypowiadał się w takim tonie, że jemu szkoda inwestora, że on się stara, że planuje tu zrobić termy, a jest tak źle traktowany. Mówił, że to bogaty człowiek, który wiele może. Przekonywał, że przecież jest tu ubojnia świń, i co, śmierdzi? - pytał. Było grzecznie, sympatycznie, ale z naciskiem, żeby się z tego wycofać. To główny kontekst wizyty. To niewiarygodne, że w wolnym kraju policja chodzi po domach i nawołuje do tego, żeby zaprzestać się wypowiadać publicznie w jakiejś sprawie.

Wizyta policjanta została negatywnie odebrana przez mieszkańców. Wywołała niepokój. Jeden z mieszkańców, uczestnik protestu, publicznie wycofał się ze swoich wypowiedzi i przeprosił. Zdaniem protestujących, policja zachowuje się tak, jakby działała w interesie inwestora. - Policja jest na posyłki biznesmenów? - pytają. Kilkoro z nich zdecydowało się złożyć oficjalne skargi.

Podkom. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu potwierdza, że funkcjonariusz odwiedzał mieszkańców. - Były to działania prewencyjne - podkreśla. Policja, jak mówi, na wniosek inwestora informowała mieszkańców o konsekwencjach zniesławiania i pomawiania w Internecie. Chodzi o krytyczne wpisy na facebookowym profilu STOP biogazowni w Rabie Wyżnej, stanowiącym forum protestujących. W wypowiedziach pojawiało się tam też wiele krytycznych komentarzy pod adresem inwestora.

- Niejednokrotnie do policji zwracają się uczestnicy np. sporów sąsiedzkich. To naturalne, że dzielnicowy interweniuje w takich sprawach, informując o prawach, ale i o konsekwencjach różnych działań - mówi rzecznik nowotarskiej policji.
- Na temat agitacji nic nie wiem - zaznacza.

Rzecznik zapewnia, że każda skarga zostanie rozpatrzona.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
pol27.02.2023, 18:00
Nauczyciele nie powinni startować na polityków,dla nich najlepsza praca to szkoła.Przyjrzyjcie się tylko gdzie stanowiska objeli nauczyciele.Nie mają pojęcia o biznesach bo nigdy w nich nie byli.Pan Siarka jak był w TVP to zawsze miałam stres bo wiedziałam,że się skompromituje i tyle powie co w info przeczyta,a nie chciałam abyśmy się wstydzili,że takiego mamy posła.Niech lepiej odejdzie razem z Paluchową.Jeszcze pół roku wytrzymamy!
Biobonk25.02.2023, 19:22
Mam już dość tej sarpacki , teraz to ja niewiem gdzie mam lecieć
Biobonk25.02.2023, 19:22
Mam już dość tej sarpacki , teraz to ja niewiem gdzie mam lecieć
W.25.02.2023, 14:42
Ludzie wspaniali, nauczka na przyszłość... Przed wyborami - czytać program (wystarczy uproszczony) partii a nie głosować na znane twarze. Siarka jest jak ktoś napisał z 20 lat posłem, a nie pamiętam przez ten czas więcej niż 2-3 wystąpień z mównicy sejmowej... Żenadny typek, tzw. wykonywacz partyjny - znaczy malutki człowieczek bez siły przebicia. A w Rabie wielki góru... Obudźcie się ludzie i zacznijcie analizować zanim oddacie następnym razem głosy. Swoją drogą pamiętam argumenty z wyborów w 2001 roku bodajże - jak Pani dość pobudzona :) w jednym z lokali wyborczyh w Rabie krzyczała na cały regulator: ,,głosować na Siarke przecież nie ma innego lepszego kandydata". Bareja w najlepszej formie.
Powodzenia Rabo! Więcej głowy mniej sentymentów.
P.S. Pan Sarka jest z Orawy, czemu tam tego projektu u swoich nie realizuje???
tys piknie25.02.2023, 09:48
Przecież radna ministrowa ze swoimi "kompetencjami" to idealny kandydat na wójcine. Wtedy dopiero Raba mlekiem i miodem by płynęła. A może nawet nawet na starościne ? też by piknie było.
Licho25.02.2023, 07:45
Policja nie jest na posyłki biznesmenów Jest na kiwnięcie palcem Kaczyńskiego widzieliśmy ich przy wizycie Jarka w naszym mieście stali pod Mokiem na alejach zamiast pilnować porządku i naszego bezpieczeństwa na ulicach
Czytelnik24.02.2023, 23:04
Do użytkowniczki,
Jeden komentarz pod tym artykułem, chyba napisał go Janosik jest nie do zaakceptowania. Jednak ktoś dobrze mu zwrócił uwagę, że nie wiadomo, co człowieka czeka. Nikt z nas nie chciałyby być chory, na tą straszną chorobę. To był wpis paskudny. Oby ciebie nigdy to nie spotkało. Nie pisz człowieku o czymś takim.
Do użytkowniczka24.02.2023, 22:23
Droga *użytkowniczko

Bać to się mogą mieszkańcy smrodu z jego szemranego interesu.

A nawet jeśli już jest tak wystraszony to niestety ale sprawę załatwia się inaczej - sądownie :D cóż policjant niezbyt mądry był że po chałupach poleciał
Czytelnik24.02.2023, 21:46
Do użytkowniczki,
Przeczytałem każdy komentarz i cóż w nim strasznego? Żeby ktoś miał się czegoś obawiać? Nie siać, to i nie trzeba będzie zbierać. Policjant, kiedyś i mnie odwiedził. Wykorzystując, to że pracuje w policji( specjalnie napisane z małej litery), po godzinach pracy, próbował mnie zastraszyć, chcąc sobie prywatną sprawę załatwić. Że mną mu się nie udało. Tego typu działania policji (to już dzisiaj nie ta Policja, przez duże P., która przez moment po latach 90tych odzyskała szacunek), są próbą zastraszenie ludzi. Pan rzecznik, co też pani opowiada? Żyjemy jeszcze w wolnym kraju i dopóki człowiekowi nie udowodni się winy, to w świetle prawa jest on niewinny. Taka niby prewencja, to proszę sobie darować.
Co to za tłumaczenie? Ktore tylko rozgrzewa niepotrzebnie emocje.
użytkowniczka24.02.2023, 17:43
nie rozumiem.. czy biznesman czy nie on tez jest obywatelem i może zgłaszać na komendę wszelkie działania które potencjalnie mogą zagrażać życiu jego rodziny czy nawet jego samego.. poczytajcie komentarze pod tymi postami.. czasami są przerażajace.. przecież on tez ma rodzine, czy dzieci które chodzą do szkół publicznych w tej samej gminie i ma prawo się obawiać
J2324.02.2023, 17:40
Umarł biedak nie zostawił NIC. Umarł bogaty biznesmen zostawił Wszystko.
Jaki morał z tej prawdy wynika ???
sprawiedliwy24.02.2023, 15:43
Jest bardzo ciekawe ,że tylko odwiedzali tych Stefkow burczymuchow co się boją własnego cienia,a ci prawdziwi Gminni Przywódcy jak wójt Dziwisz oraz inni byli zostawieni w spokoju !nie jest to dziwne!
sprawiedliwy24.02.2023, 15:43
Jest bardzo ciekawe ,że tylko odwiedzali tych Stefkow burczymuchow co się boją własnego cienia,a ci prawdziwi Gminni Przywódcy jak wójt Dziwisz oraz inni byli zostawieni w spokoju !nie jest to dziwne!
renesansowy24.02.2023, 14:50
Średniowiecze tam jeszcze trwa w izbach i ma się dobrze
Antypis24.02.2023, 14:46
Wczoraj widziałem człowieka panicznie bojącego się o swoją d**e, człowieka wystraszonego do tego stopnia, że zamiast podjąć rozmowę zaczął kąsać niczym zastraszony pies na łańcuchu.

Jeśli ma się czyste rece i sumienie to się rozmawia a nie odgrzewa kotlety sprzed 20 lat - jeśli miało to odwrócić oczy ludzi z dala od posła, jego postawy i bierności, a może juz niewygodnego układu i interesu życia, to niestety, ale efekt jest odwrotny.
Teraz moje oczy bacznie będą się przyglądać Panu posłowi żeby w końcu dowiedzieć się prawdy, bo wygląda na to że wypłynie ona tylko kiedy pan się pomyli w swoich klamstwach
Dobre wieści?24.02.2023, 14:43
A ja to się zastanawiam gdzie za wójta Siarki ludzie mogli się wypowiadać w wieściach rabianskich? Jakieś forum w gazetce było? Bo jak sobie dobrze przypominam to ten miesięcznik wtedy miał max 3 kartki drukowane na czarno-bialym ksero w marnej redakcji.

Dla mnie teraz te wieści są w dobrej jakości, kolorowe - tak pełne zdjęć z wydarzeń ważnych dla miejscowych - swoistym albumem z tego co było, moze bardziej jako pamiatka dla tych ktorzy z sentymentem i przychylnoscia patrza na nasza gmine. Żeby każdy mógł zajrzeć, może dowiedzieć się o czymś co się we wsi działo fajnego, bo nie wszyscy są biegli w fejsach i innych socjalach. Może ktoś jeszcze woli papierowa wersję? Taki ukłon w stronę starszych? A może za mało w wieściach o działaniach ministra? A może tych działań za mało że tam ich nie widać?

Nie wszyscy tacy obcykani, a może oklikani jak pan poseł.
Podstawowa zasada.24.02.2023, 12:39
Nigdy nie wybierajcie "załatwiaczy" bo was - załatwią. Państwo ma funkcjonować na zdrowych zasadach jednakowych dla wszystkich.
Ktoś24.02.2023, 09:58
Pały w ruch i wypad z drogi
Porażka wyborcy24.02.2023, 09:24
*Genton
Skąd smród? A no z tego co po fermentacji wyciaga się z kotła i wywala na kupę i tezyma bo nie ma co z tym zrobic- zapewne w Holandii może technologia inna, a jak tam tak fajnie to wróć:D niech Ci pachnie dalej.

Pana Siarki to w Rabie nie ma już ze 20 lat, ale mniemanie o sobie to ma wysokie, wydaje mu się ze wszystko co dziś mamy to jego zasługa, bujna ma chlop fantazje i retoryke niczym sam preses, a moze przerosl i jego? Przez te 20 lat to jego wklad niestety znikomy - pewnie mu się wydaje że na ten stołek w Warszawie to głosy krajanów należą się mu z urzędu i pewnie dlatego "nic nie moze zrobic" dla nas, ale tam gdzie głosy trzeba słono "zdobyc" to już się jednak da. No i jechać na koniu osp też głosów doda.

Mam nadzieje ze koleje wybory pokażą nasze zaangażowanie.
Baćka24.02.2023, 05:53
Tylko w sposób demokratyczny możemy się pozbyć niechcianych zastraszających wizyt Policji Ziobry, Siarki, Fabera i Boćka. I wówczas przyjdzie czas na wyjaśnienie tej całej mętnej sprawy. Do dna. A kto wie wtedy może Policja odwiedzi tych panów? Zdecydowana większość Rabian nie chce ani gazowni ani ich.
Obserwator24.02.2023, 00:31
Do Pani radnej która zajmuje się biurem posła i wszystkie już rozumy pozjadała i tylko patrzeć jak niedługo będzie rezurekcja i wystąpi na niej w różowych szortach jak ? onego? czasu
Bocian nielot23.02.2023, 23:57
Uwaga na trole bociana
Buka23.02.2023, 23:49
Wpadł minister Siarka na sesje (pierwszy raz od kilku lat?)
Strasznie chce się angażować w życie i rozwój gminy przez regularne uczestniczenie w sesjach gminy. Pan przewodniczący ładnie go zagiął informacją, że Pan minister o każdej sesji jest informowany, tak samo jak radni.

Komentarze podczas przemówienia ministra, że niektórzy pracownicy/dyrektorzy jednostek powinni być wymienieni na innych miejscowych, bo aktualni są do zwolnienia - po prostu brak słów.

I to branie na siebie zasług, że dzięki niemu wszyscy przedsiębiorcy mogli rozwinąć swoje skrzydła na terenie gminy xD
(wychodzi na to, że aktualny wójt nic nie robi)

Dodatkowo poruszanie tematów kompletnie niezwiązanych z tematem sesji, to gra którą stosują politycy z tego ugrupowania.

Z tego co widzę, to Pani Dyrektor biura Pana Ministra aspiruje na nowego wójta gminy. Czekamy na Pani decyzje o starcie. Jestem ciekawy liczby uzyskanych głosów :)

Panie ministrze operował Pan bardzo dobrą znajomością komentarzy na portalach informacyjnych, socialowych i innych.

Ktoś tu widać ma bardzo dużo czasu. Jednak gdy miał być poruszony na sesji temat biogazowni, to minister nagle musiał opuścić sesję.

Tak samo jak inwestor biogazowni po przemowie opuścił salę ze łzami w oczach. Szkoda tylko, że przy nachodzeniu mieszkańców ział agresją i groźbami. Wtedy jakoś nie był skłonny do rozczulania :)
Billy23.02.2023, 23:27
Na początek niech stowarzyszenie napisze do starosty o korektę decyzji w trybie art. 132 KPA. Potem do NIK. W międzyczasie do posłów opozycji, znanych z kontroli poselskich. Potem czekać na wybory i zmianę prokuratora generalnego. I może ta sitwa wreszcie zacznie odpowiadać, bo jak pokazuje afera PZD wszystko pozamiatano pod dywan. A to tylko wierzchołek góry lodowej.
Emeryt23.02.2023, 22:04
Policjanci pomagają , przekonują że szkoda zdrowia na sarpacke , Biogazownia musi powstać aby Raba rozwijała się turystycznie .
Emeryt23.02.2023, 22:04
Policjanci pomagają , przekonują że szkoda zdrowia na sarpacke , Biogazownia musi powstać aby Raba rozwijała się turystycznie .
Orawiec23.02.2023, 20:31
Jeszcze policja pilnuje pod domem Osła z Podsarnia, czyżby czegoś się obawiał cichy wspólnik w tym śmierdzącym interesie? Chyba nie od tego jest policja żeby działać jak prywatna firma ochroniarska na posyłki biznesmenów za piątkę!
Do przemyslenia23.02.2023, 20:29
Policja zajmuje się mniejszymi i wiekszymi problemami ludzi i nie tylko. Sąsiad przychodzi do dzielnicowego w sprawie sąsiada bo wspólnie nie potrafią porozmawiać i takie konflikty tez musi załatwić. Wy natomiast wmieszaliscie biogazownie w relacje międzyludzkie i teraz już szukacie pobocznych tematow zamias skupić sie na problemie z którym będziemy sie spotykać na codzień.
Genton23.02.2023, 19:36
Porażka wyborcy .... O jakim smrodzie ty piszesz Biogazownia jest Eco fajna mieszkałem w Holandii 10 lat była 50 m od mojego mieszkania i było super .
Orawianin23.02.2023, 19:33
Policja robi to dla Waszego dobra bo Biogazownia to same korzyści , tani prąd i ekologia . W końcu było by czyste powietrza , raz jechałem zima przez rabe to spalono gumę czuć było . To Wam nie przeszkadza
abigo23.02.2023, 18:47
Natychmiast z tym do Rzecznika Praw Obywatelskich! I do posłów partii innych niż ta nadzorująca dziś Policję - solidna kontrola poselska postawi to z głowy na nogi.
Obiektywna23.02.2023, 18:30
Jaki wielki znawca kultury i oświaty Raby Wyżnej- poseł Siarka jeszcze niedawno proponował zbieranie chrustu ludziom mam wrażenie że ta kultura i oświata za jego bytności byłaby jak za króla ćwieczka
No cóż przykra rzeczywistość.
Wielką łaskę robi że cóś załatwia ?za darmo?
W Warszawie pracuje za ?friko?
Przykra rzeczywistość
Blokowy23.02.2023, 18:24
Biedni mieszkańcy Raby w Nowym Targu śmierdzi na kilometr w lecie z wiadomo skąd a co dopiero musi być smroda z takiej kompostowni
Blokowy23.02.2023, 18:24
Biedni mieszkańcy Raby w Nowym Targu śmierdzi na kilometr w lecie z wiadomo skąd a co dopiero musi być smroda z takiej kompostowni
Jan23.02.2023, 18:11
Zakaz wstępu do Raby. Pomóc Rabie to nie ale korzystać z jej terenów to już tak.Zakaz wstępu, gnij w Podsarniu a od Raby z daleka nikt cię tutaj nie potrzebuje. Wyjazd
Porażka wyborcy23.02.2023, 16:05
Oj puszczają nerwy - ten histeryczny wywód posła siarki na dzisiejszej sesji tego dowodzi. Jeszcze chwila, jeszcze moment i poznamy prawdziwa twarz owego pana. Oj zbliża się szydło, by wypaść z wora.

Nie ma to jak w swoje własne gniazdo s..ć. Widać ze więcej przedstawicieli tego gatunku jest.

Macie Rabianie, macie Górale czarno na białym gdzie Was poseł Siarka ma. "Nie poprę i nie podpiszę" - takie słowa z ust Siarki padły, a dlaczego? Bo mu się biznes urwie.

Dlaczego szanowny Pan nie chce uszanować wyboru ludzi? Dlaczego te grunty o które gmina tyle lat się stara, pan inwestor przejmie w ciągu roku, a tyle lat poseł nic nie zrobił? Nie pomógł? Dawniej nie dał rady (Bo za mały był), a teraz nie chce. Bo to co przydałoby się ludziom uważa za zbędne i za mało ważne. Za mało.
Za to z biogazowni termy będą- szkoda ze w maskach tlenowych (tych z lat 80, bo nowszych nigdzie nie ma). Mało tego biogazownia to wspaniały twór który bedzoe alternatywnym źródłem ciepła (o smrodzie nie do wytrzymania nikt nie wspomina).
To jest pomysł jak z go... biznes zrobić na państwowym gruncie za unijne pieniądze.
Ale poseł twierdzi ze unia jest beeee (to też dzisiaj padlo), ale milionami które "pozyskał i przekazał gminie i ludziom" to się dobrze chwalić.
Ile beż tej Unii byście mogli panie pośle? Nic? Bo juz wszystko żeście rozdali żeby sobie kupić głosy.

Kiedyś głosowałem- myślałem że warto bo swój, pomoże. Nigdy więcej tego nie zrobię bo ten swój to jeszcze w d...e kopnie leżącego.
Harnaś23.02.2023, 15:42
A kto utrzymuje policję i z czyjej kasy mają pensje. Pani rzecznik to niech się opamięta. Jaką przysięgę składała. Inwestor to może sobie straszyć. Chłopie nie zapominaj że jeszcze w tym kraju obowiązuje konstytucją i wolność słowa i wypowiedzi. A jak cię nie douczyli w szkole to się zapoznaj. Nie strasz, nie strasz bo się ze***. Tu jeszcze jest Polska a nie Białorusi /.../
Xcx23.02.2023, 14:34
Ciekawe czy są jeszcze wolne miejsca w szpitalu?
Dym23.02.2023, 14:31
Jednemu Panu to się dym z biogazowni za zadkiem pali aż siarką czuć na kilolometr.

Pań poseł na sesję przyszedł, poruszył niebo i ziemię spraw nieistotnych i niezwiązanych ze sprawą w której przyszedł, a jak już dobrnął do sedna to oczywiście zepchnął jak najdalej od siebie - dogadajcie się. Ale mieszać się w sprawy raby ma odwagę- powiem tak - rządź z urodą u siebie, trzymaj się z daleka od nas bo pożytku panie pośle żadnego z ciebie nie ma - grasz do naszej bramki i skutecznie samobóje walisz. A na koniec niczym szczur zs statku pierwszy uciekasz ratując swoją własną czarna odchlan.

Na świeczniku się bywa, ale zawsze warto pozostać człowiekiem- kiedyś będziesz musiał wrócić tutaj do swoich, już jesienią będziesz biegać i poparcia szukać- milionami sypac ale wiedź że my pamiętamy, gdzie stanąłeś kiedy potrzebowaliśmy twojej pomocy żeby uchronic się przed smrodem który razem z innymi gwiazdami chcecie nam zapewnic
Dym23.02.2023, 14:31
Jednemu Panu to się dym z biogazowni za zadkiem pali aż siarką czuć na kilolometr.

Pań poseł na sesję przyszedł, poruszył niebo i ziemię spraw nieistotnych i niezwiązanych ze sprawą w której przyszedł, a jak już dobrnął do sedna to oczywiście zepchnął jak najdalej od siebie - dogadajcie się. Ale mieszać się w sprawy raby ma odwagę- powiem tak - rządź z urodą u siebie, trzymaj się z daleka od nas bo pożytku panie pośle żadnego z ciebie nie ma - grasz do naszej bramki i skutecznie samobóje walisz. A na koniec niczym szczur zs statku pierwszy uciekasz ratując swoją własną czarna odchlan.

Na świeczniku się bywa, ale zawsze warto pozostać człowiekiem- kiedyś będziesz musiał wrócić tutaj do swoich, już jesienią będziesz biegać i poparcia szukać- milionami sypac ale wiedź że my pamiętamy, gdzie stanąłeś kiedy potrzebowaliśmy twojej pomocy żeby uchronic się przed smrodem który razem z innymi gwiazdami chcecie nam zapewnic
Dym23.02.2023, 14:31
Jednemu Panu to się dym z biogazowni za zadkiem pali aż siarką czuć na kilolometr.

Pań poseł na sesję przyszedł, poruszył niebo i ziemię spraw nieistotnych i niezwiązanych ze sprawą w której przyszedł, a jak już dobrnął do sedna to oczywiście zepchnął jak najdalej od siebie - dogadajcie się. Ale mieszać się w sprawy raby ma odwagę- powiem tak - rządź z urodą u siebie, trzymaj się z daleka od nas bo pożytku panie pośle żadnego z ciebie nie ma - grasz do naszej bramki i skutecznie samobóje walisz. A na koniec niczym szczur zs statku pierwszy uciekasz ratując swoją własną czarna odchlan.

Na świeczniku się bywa, ale zawsze warto pozostać człowiekiem- kiedyś będziesz musiał wrócić tutaj do swoich, już jesienią będziesz biegać i poparcia szukać- milionami sypac ale wiedź że my pamiętamy, gdzie stanąłeś kiedy potrzebowaliśmy twojej pomocy żeby uchronic się przed smrodem który razem z innymi gwiazdami chcecie nam zapewnic
Grzmot w nocniku23.02.2023, 14:23
Macie pis milicje...kopcie wilcze doly.
Z23.02.2023, 14:12
Policja powinna się zająć tymi którzy stoją za tą chybioną inwestycją. Zmieni się władza to się nimi powinni zająć
Janusz Widelec23.02.2023, 13:56
A na mój wniosek policja pójdzie do inwestora poinformować go, że łapówki są karalne? Nie mówię, że ktoś, jakiś dzielnicowy wziął łapówkę czy coś, ale przecież przypomnieć można.
Dzisiejsza policja to już bardziej milicja. Wysługuja się politykom i biznesmenom. Dla zwykłego człowieka jest mandat za byle co.
tarżanin nowy23.02.2023, 13:55
To skandal żeby policja "odwiedzała" protestujących!!! To jest zwykłe nękanie! Choćby nie wiem jak się tłumaczyli to każdy rozsądny człowiek wie, że jest to forma niedozwolonego nacisku. Nie mieszkam w Rabie Wyżnej i nie interesuje mnie ten konflikt, ale sama ta informacja podniosła mi ciśnienie. Gdyby to mnie dotknęło to już byłbym w drodze do adwokata.
b23.02.2023, 13:51
Jak powiedział minister dzisiaj - to nie walka o biogazownię tylko o własność gruntów. A przy własności gruntów to wiadomo, że będzie wojna!
Peleciarz23.02.2023, 13:24
Pytam czy ta Pomicja jest państwowa? Czy Ziobry, Siarki, Fabera i znanego biznesmana? Skandal i ewidentna próba zastraszania mieszkańców Raby.
piotrek23.02.2023, 12:45
a u wójta też był ? widziałem wójta na proteście - odwiedziny policjanta to logiczny stan rzeczy ...
p23.02.2023, 12:43
jakim on bogaty , oszust i tyle w temacie ...
Obywatel23.02.2023, 11:17
No ładne działania prewencyjne tej naszej Policji. Pełna demokracja jak widać. Nasuwa się pytanie kiedy pojęcie zbrodniomyśli będzie wprowadzone?
Obywatel23.02.2023, 11:17
No ładne działania prewencyjne tej naszej Policji. Pełna demokracja jak widać. Nasuwa się pytanie kiedy pojęcie zbrodniomyśli będzie wprowadzone?
Działkowicze23.02.2023, 11:13
Prosimy o interwencję dziennikarzy przy ogródkach działkowych przy mleczarni w Nowym Targu, toniemy w ściekach!
Ech23.02.2023, 10:58
A świstak siedzi i zawija te sreberka
No, nie23.02.2023, 10:39
jeśli to prawda, to to jest skandal, to jest afera. powinny "polecieć" głowy.
Osiol23.02.2023, 10:13
Ależ okazja zostać kombatantem uciskanym przez system, ba można nawek być internowany(wieziony)
Czekajcie na wizytę u pracodawcy i rozmowę z nim o pracowniku a kto pracuje w budżetówce to się domyślcie.....
A co z konstytucją i wolnością wypowiedzi tam gwarantowaną może pani rzecznik zajmie stanowisko?By jej pomóc to art 54 konstytucji.
Gargamel23.02.2023, 10:10
Karygodne,żeby w dzisiejszych czasach zabronić wolności słowa, poglądów i idei. Niestety co raz częściej jesteśmy pacyfikowani w tego typu sprawach środowiskowych, policja jak śmiecą i pala śmieciami to ich nie ma, a szkoda....
Józek23.02.2023, 09:53
A czy po drugiej stronie barykady to nie jest w większości też rodzina biznesmenów i ich pracownicy?
fbb123.02.2023, 09:52
W smutnym kraju żyjemy.
Pierwszoławkowiec z naszej świątyni - biznesmen za "5" - jest kropką nad i tego SMUTKU w naszym kraju !
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl