28.02.2023, 15:30 | czytano: 15188

Marcin Kolasa rezygnuje ze stanowiska wicewójta. Przechodzi do spółki Brama w Gorce

Marcin Kolasa. Fot. Michał Adamowski
Po 12 latach pracy Marcina Kolasa rezygnuje ze stanowiska zastępcy wójta gminy Nowy Targ. Przechodzi do spółki, która na wiosnę ma otworzyć w Waksmundzie wielką atrakcję turystyczną - Bramę w Gorce. Wczoraj walne zgromadzenie wspólników wybrało go na prezesa.
Kolasa zajmował się w gminie m.in. turystyką, rekreacją i promocją, także odnawialnymi źródłami energii. W czasie jego pracy w gminie samorząd wspierał Bramę w Gorce m.in. angażując się w budowę drogi dojazdowej do inwestycji.
Na dzisiejszej sesji Rady Gminy Nowy Targ Marcin Kolasa pożegnał się ze współpracownikami, pracownikami urzędu i radnymi. Otrzymał podziękowania i życzenia m.in. od wójta Jana Smarducha i przewodniczącego Rady Gminy Wiesława Parzygnata.

- Dzięki tobie gmina weszła na wyższy poziom. Stała się przyjazna, mieszkańcom, rowerzystom, narciarzom, biegaczom. Stała się rozpoznawalna. To twoja zasługa - powiedział przewodniczący.

Według ostatnich informacji, Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce ma ruszyć wiosną. Składać się będzie m.in. ze ścieżki w koronach drzew, pawilonu przyrodniczo-edukacyjnego oraz terenów rekreacyjnych.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
?12.03.2023, 21:46
Remizę Ci sami budowali co BwG ładnie wyglada ale funkcjonalności O. Jak zrobili BwG tak samo jak remizę to ?
/12.03.2023, 13:07
Wracając do zasług vicewójta, to mam pytanie, co wieś lub wspólnota gruntowa, czy OSP Waksmund otrzymała za nieruchomość, na której jest budynek remizy strażackiej, a który też został wyjęty z własności, tym razem na rzecz gminy NT? Czy teraz wspólnota gruntowa,chcąc korzystać z pomieszczeń choćby na biuro, będzie zmuszona do odpłatnego najmu od wójta? Po co wyzbyto się wartościowego składnika majątku położonego przy głównej drodze? Jakie jest uzasadnienie ekonomiczne tej decyzji?
/12.03.2023, 09:18
Jak powszechnie wiadomo główne, a właściwie to nawet jedyne źródło finansowania niezwykle hojnej dla BwG wspólnoty gruntowej to zasoby leśne. Las rośnie długo.
/12.03.2023, 09:01
@Qwerty
Rozumiem, że tak to widzisz. Taki argument soczysty od Was kiedyś padł do Waksmundzianów wszystkich, że przecież gruntu do plecaka nikt im nie weźmie. Przeczy temu treść umowy dzierżawy podpisanej w imieniu właścicieli przez p. Bronka i p. Jaśka poprzedniego sołtysa wsi z bramą co ją wtedy reprezentował p. Glonek, p. Marek Kolasa prezes bramy i p. Monika, co w gminie pracuje. Nadto tłumaczyli, że z planowanego aportu to się wycofali, bo za duży podatek. Jednak do aportu doszło. Aport nie podlega zwrotowi. A co w zamian dla udziałowców wspólnoty gruntowej? Czy chociaż jeden procent udziałowców został poinformowany szczegółowo na jakich warunkach ten aport? Czy mieli okazję zapoznać się z operatem szacunkowym nieruchomości? Czy to właściciele gruntów należących do wspólnoty podjęli decyzję o wniesieniu wkładu niepieniężnego (aportu) do spółki BwG, czy zostali tylko poinformowani na zebraniu w październiku 2022, że aport jest faktem dokonanym?
Qwerty10.03.2023, 19:13
Ale stek kłamstw czyli zbiór wypowiedzi kłamliwych, absurdalnych a wręcz zupełnych bzdur w tych komentarzach "prawdziwych Waksmundzianów". Pochwalcie się lepiej dokonaniami swojego życia i zasługami dla Waksmunda lub regionu a potem krytykujcie wszystkich i wszystko. Kto pierwszy opisze swoje zasługi już nie mogę się doczekać?
/10.03.2023, 07:55
I ten najpiękniejszy ich argument wg nich oczyszczający, że uczestnicy wspólnoty się nie interesują swoją własnością, nie przychodzą na zebrania. Mieszkańcy - udziałowcy wspólnoty gruntowej potrzebni byli organizatorom tylko jeden raz. Do powołania spółki zarządczej. Teraz ci ludzie organizatorom nie są już potrzebni, bo i po co. Żeby aktywnie przeszkadzali, albo zadawali niewygodne pytania? Nieświadomymi najlepiej się manipuluje. A im mniej wiedzą, tym lepiej przecież. Więc osoby, które próbują budować świadomość praw i sytuacji wśród mieszkańców wg organizatorów aktywnie przeszkadzają inwestorowi. Wyrażam ogromną nadzieję, że mieszkańcy nabędą świadomość, zjednoczą się i w końcu pójdą po swoje, czego im serdecznie życzę.
/10.03.2023, 07:33
@Ten On
Mniej więcej tak. Organizatorzy sukcesu wyborczego wywożą więcej pełnomocnictw do głosowania, niż realnie przybyłych osób na walne zebranie w miejsce niezbyt dostępne dla większości starszych osób i w terminie, gdy większość udziałowców wspólnoty pragnie zaopiekować się grobami bliskich. I nie przyjmują wniosków o zmianę miejsca i terminu, bo przecież statut nie zabrania organizacji zebrania nawet na końcu świata . Metodyka najważniejsza przecież :)
Jo09.03.2023, 10:40
Żal dupe ściska, Marcin Powodzenia.
Ten On09.03.2023, 07:52
Wiec wywozimy w las 15 osób robimy zebranie przeprowadzamy głosowanie o którego przebiegu reszta wspólników nie ma bladego pojęcia, podejmujemy korzystna dla nas decyzje, i 5 wspaniałych z Waksmunda (MAM BP) robią se tak naprawdę co chcą nabijając kasę do własnych kieszeni a reszta głupio patrzy i dalej wieży ze zarobią na tym jakieś pieniądze ???? a wszystkiemu przygrywa @Gmina Nowy Targ przestrzeń dla twoich pasji/ pasji 5 muszkieterów ??????
/08.03.2023, 20:10
@Waksmundzianka
W ramach utworzonej wspólnoty gruntowej decyzje podejmują współwłaściciele, ale nie na zebraniach wiejskich tylko na zebraniach wspólnoty gruntowej. Spółka zarządcza powołana przez udziałowców wspólnoty jest organem wykonawczym. Współwłaściciele są organem uchwałodawczym. Czyli spółka zarządcza wykonuje wolę współwłaścicieli wyrażaną na walnych zgromadzeniach i określaną przyjmowaną większością głosów uchwałą.
Waksmundzianka07.03.2023, 18:43
Po co zwożono odpowiednich, wybranych przedstawicieli wspolnoty gruntowej do bramy w gorce na zebranie a nie odbyło się oficjalnie w Waksmundzie ? Dlaczego nie wpuszczono żadnych przedstawicieli prasy na to spotkanie ?Dlaczego jest cisza totalna w sprawie przejścia udziałowców wspólnoty gruntowej do spółki brama w gorce wraz z pozostałymi ponad 90 hektarami ? Co dostał bank jako zabezpieczenie kilkunastu milionów, bez których nie było szans dalej budować? Jeżeli jest to grunt wiejski to każde działanie z nim związane powinno być szczegółowo przedstawione na oficjalnym zebraniu wiejskim. Żadna spolka czy wspólnota nie jest właścicielem tylko mieszkańcy wsi. Jeżeli ktoś twierdzi inaczej popiera oszustwo i złodziejstwo w bialy dzień.Nieważne ile papierkow i podpisow zebrali bezpośrednio zainteresowani bezczelnym zawłaszczeniem tej ziemi to jest ziemia naszym waksmundziańskich przodków i nikt nie miał prawa jej zastawić w banku.
Góral06.03.2023, 22:42
Kolasa został zatrudniony w Gminie dzięki znajomością Smarducha z byłym kolegą z Zakopanego p.G.Mostowego jako 3 wójt posadka po znajomości resztę bardzo sprytnie rozegrał mam nadzieję że ktoś za to beknie
Uprzejmy06.03.2023, 13:24
Czy to prawda ze wydzierżawione tereny ze spółki leśnej są w tej chwili zastawione pod hipoteka??
Góral.06.03.2023, 00:40
Wyrąbali starodrzew . To znaczy wiele jodeł ponad stu letnich padło bo chciwość wzięła górę nad rozumem.
Góral.06.03.2023, 00:40
Wyrąbali starodrzew . To znaczy wiele jodeł ponad stu letnich padło bo chciwość wzięła górę nad rozumem.
Waksmundzianka05.03.2023, 18:06
Jeżeli ktoś twierdzi, że pomawiam, proszę użyć rzeczowych argumentów i obalić moje twierdzenia. Nie mam zwyczaju wdawać się w pyskówki więc nie mam potrzeby tłumaczyć komuś mocno ograniczonemu, że Pan Kolasa i Brama w Gorce ma więcej niż jedną osobę, której nie podobają się ich działania.Prawda jest dokładnie taka, że jest to bardzo podejrzana sprawa i żadne zaklinanie rzeczywistości tu nie pomoże. Winni nieprzestrzegania prawa muszą ponieść karę i prędzej czy później tak się stanie.
Jarosław k05.03.2023, 17:41
Ale jaja, już nie chodzi o bramę w gorce, proponuję MMA na Lodowisku , chętnie przyjdę , a Ty Szkieło?
/05.03.2023, 16:12
@Czytelniczka itp
Wsią się nie zasłaniaj...
/05.03.2023, 15:59
@Czytelniczka
Widzę, że przypisujesz mi działalność, chyba wszystkich w historii, którzy coś nie po myśli Twojej zrobili. Najłatwiej wszystkich do jednego worka wrzucić.
Czytelniczka05.03.2023, 15:59
Do "Waksmundzianka" "/" "(*)" "Robek": Nie rozśmieszaj mnie. Przeczytaj sobie jeszcze raz to co wypisujesz od samego początku tutaj i pod innymi artykułami na podhale24. Śmiało.
/05.03.2023, 15:39
@Czytelniczka
Dawaj tą listę rzekomo ohydnie szkalujących informacji. Śmiało
Czytelniczka05.03.2023, 15:35
Do Waksmundzianka" "/" "(*)" "Robek": nie martw się, nie zapomnę zamówić. Dobre trzeba chwalić, złe potępiać. Ty nie zapomnij o kolejnym donosie. Na pewno elitarna grupa samodzielności w analizowaniu informacji, myśleniu i działaniu coś ciekawego znowu uknuje, żeby po raz kolejny wsi zaszkodzić.
/05.03.2023, 15:32
@Czytelniczka
Jak wytaczasz takie ciężkie zarzuty, to liczę na to, że zlistujesz konsekwentnie, to co uważasz za szkalujące i to ohydnie. Zlistujesz i poprzesz konkretami, a nie banialukami,manipulacjami czy interpretacjami dla dowodu.
/05.03.2023, 15:10
@Czytelniczka
A jeszcze nie zapomnijcie zamówić z ambony potępienie tych jednostek, czy już nawet grupek niepobających się Waszemu wodzowi gminnemu, co by się ta zaraza samodzielności w analizowaniu informacji, myśleniu i działaniu czasem w folwarku nie rozprzestrzeniła. Kategoryzowanych zazwyczaj, jako ci co nie pomagają, a ponoć aktywnie przeszkadzają. Tylko jednomyślny, entuzjastyczny, bezrefleksyjny poklask jest mile widzany.
Czytelniczka05.03.2023, 15:05
Do "Waksmundzianka" "/" "(*)" "Robek": Bingo. Twoja ostatnia wypowiedź potwierdza to co napisałam wcześniej. Jeżeli chodzi o szkalowanie to najpierw wypadało by się przyjrzeć swoim komentarzom, pisanym przez Ciebie pod różnymi pseudonimami. Bo szkalujesz to przede wszystkim Ty. W sposób ohydny. I to Ty celowo wprowadzasz ludzi czytających komentarze w błąd. Ty startuj na wójta, może tym razem Cię poprą.
/05.03.2023, 14:21
@Czytelniczka
Wprowadzasz ludzi w błąd. Pomawiasz próbując dyskredytować osoby, które odważyły się wyrazić poglądy odmienne od jedynie słusznych propagowanych we wsi przez grupę posiadająca monopol na mądrość. I robisz to prawdopodobnie wnioskując na podstawie adresu IP. Przyjmij do wiadomości, że korzystający z punktu dostępowego tego samego dostawcy mają to samo IP zewnętrze. Jest też wiele innych możliwości, które mogą doprowadzić Cię do fałszywych wniosków na podstawie tego co widzisz, ale przypuszczam, że nie posiadasz takiej świadomości jeszcze i raczej Ci to nie grozi, aby ją posiadać. Widać wyrażanie własnych poglądów, a nie powtarzanie za prezesem i vice, jest dla Ciebie i grupy, która reprezentujesz niezwykle groźne i uderza w Twój interes. Startuj na wójta, organizacja wspomoże przecież, bo struktura jest. Poparcie uzyskasz zapewne większe niż osoba, którą szkalujesz. A jeśli nawet nie, to się to zinterpretuje publicznie odpowiednio na sukces. Powodzenia życzę inwestorom i nowemu prezesowi.
Jarosław k05.03.2023, 13:19
Szkieło,jest wakat na wiceprezes w spółce, jeden warunek, gminę i szczucie trzeba porzucić .
Czytelniczka05.03.2023, 12:55
Do wszystkich czytających komentarze: "Waksmundzianka" "/" "(*)" "Robek" to ta sama osoba. Do waksmundxianka: ta osoba już startowała w wyborach, ale bez powodzenia, małe poparcie społeczne a właściwie to jego brak, na zebraniach ludzie nie chcą słuchać tego co opowiada, a opowiada to co wypisuje ma podhale24 przy okazji każdego artykuły który dotyczy Bramy w Gorce.
Jarosław k05.03.2023, 12:47
Szieło, dejże spokój, willi + i tak ne dostaniesz .
Waksmundzianka05.03.2023, 12:44
Wracając do tematu. W tym momencie wszyscy ci, którzy pracują w Urzędzie Gminy Nowy Targ lub Starostwie i jednocześnie są w strukturach Bramy w Gorce powinni natychmiast zostać zwolnieni z jednej z tych instytucji i powinno być wszczęte postępowanie na ile mieli wpływ na przyznanie jakichkolwiek przywilejów i pieniędzy spółce Brama w Gorce z publicznych zasobów. Myślę, że POwscy koledzy mają poważniejsze problemy niż bronić taka płotkę jak Kolasa. Życzę inwestorom by zamiast wielkiego otwarcia w maju wcześniej była seria zamknięć. Aaa jeszcze sprawa kto wydał opinie pozwalająca na taką budowę w otulinie parku bez prądu, szamba, własnej drogi dojazdowej. Warto to sprawdzić.
@waksmundxianka05.03.2023, 12:28
Ludzie w najbliższym czasie ocenia czy to jest dewastacja czy nie. To co wypisujesz to nawet tam nie byłaś.Prosze rusz się i przejdź.Jeszcze jedno startuj na wójta albo wyżej trzymam kciuki wszystko wiesz taki wójt to skarb.
deja vu05.03.2023, 10:55
Politycy PO ciągle praktykują "doktrynę Neumanna". Mimo afer bronią kolegów "jak niepodległości"
Waksmundzianka05.03.2023, 10:22
Porównanie budowy domu do zrujnowania kilku hektarów lasu, ingerencji w koryto górskiego potoku , poszerzenia o kilka metrów dróg leśnych świadczy o całkowitym braku mózgu. Na dodatek jest to teren, który był oddany przez naszych pradziadków że swojej własności i miał służyć wsi i biedniejszej części mieszkańców w razie pożaru lub innego nieszczęścia. Teraz sponiewierany las jest świadectwem sprzeniewierzenia się woli ofiarodawców. Zastawiony bezprawnie w banku dla kilku groszy przez właśnie biedotę wiejską, która nie potrafi zarobić swoich pieniędzy i wtedy inwestować tylko nauczona żerować na majątkach ojców i dziadków próbuje dalej szukać łatwych i darmowych pieniędzy. Na krzywdzie ludzkiej jeszcze nikt się nie wzbogacił więc zostaną nagrodzeni kiedyś za tak nikczemne postępowanie. Ich dzieci zabiorą im ostatnia koszule bo wzorem rodziców nie będą w stanie bez dotacji i dofinansowań oraz darowanych pieniążków odnaleźć się w normalnym życiu.
Jarosław k05.03.2023, 08:28
Szkieło uspokoisz się czy nie? ????
Robek05.03.2023, 08:09
Z uporem maniaka pociskasz nadal Ketman wiejskiemu ludowi farmazony. Arogancja i bezwstyd.
@waksmundxianka04.03.2023, 21:37
Jest piękna działka na której budujesz dom pierwsze ja zrujnujesz żeby wybudować.Przyjdzie waksmundz..... Zacznie pisać że zniszczona przyroda.Tak ma w głowie poukładane.
Zainteresowany04.03.2023, 14:10
Jaka stopa zwrotu inwestycji?
Inwestor04.03.2023, 12:35
Zapraszamy wszystkich na otwarcie
Wyrocznia04.03.2023, 11:24
Ketman ja myślałem, że jesteś taki sam cwaniak jak ten którego bronisz, ale po twojej odpowiedzi zrozumiałem, że nie jesteś w stanie zauważyć prosty związek przyczynowo-skutkowy.
Robek04.03.2023, 10:03
Ciekawe, czy pani Lenart-Kuczyńska z gminy też odeszła za vice wójtem? W spółce przecież BwG od samego zarania przecież była, zresztą jak cała reszta działaczy społecznych wsi Wax skupionych wokół pomysłu promotora M.Kolasy zasiadających równocześnie w organach i spółki komercyjnej, wspólnoty gruntowej i innych zresztą.
/04.03.2023, 09:41
(...)jakbyś był choć na jednym zebraniu wiejskim w waksmundzie to byś wiedział, że to jedna trzecie tego , co wieś rok rocznie wycina na swoje cele (...) Cytat z wypowiedzi Ketmana. @Ketman ludzie potrafią jednak obserwować, myśleć i samodzielnie wyciągać wnioski. I oni właśnie na zebrania wiejskie, czy wspólnoty leśniej nie przychodzą, bo i po co,jeśli się tam jawnie obraża zdolności poznawcze tej części społeczeństwa, która nie ulegała wpływowi manipulacji. Fakty są jednoznaczne. A szeroko pojęte interesy wsi są tak jakoś mocno od 2015 roku splecione i ukierunkowane na interes komercyjnej spółki BwG. Masz duże zasługi w wielu dziedzinach i zupełnie bezkrytyczny stosunek do swojej roli w działaniach zorganizowanej grupy ludzi publicznego zaufania. Być może ta bezkrytyczność wypływa z braku możliwości przypisania Ci odpowiedzialności, gdyż pionkami uczyniłeś co było potrzebne dla osiągnięcia celu .
/04.03.2023, 09:16
Proszę porównać treści artykułu dotyczącego komentowanego zdarzenia opublikowanych w Gazecie Krakowskiej oraz Onecie. Artykuły na polityczne zamówienie. Autoreklama typowa dla Ketmana. Skazany na sukces ;)
(*)04.03.2023, 09:08
Ketman nadal manipuluje i sprzedaje swoją interpretację żenujących faktów licząc na to, że ziomale z Wax nadal będą zanurzeni po uszy w ułudzie. Zdaje się nie wyciągać wniosków z faktu niezwykle niskiej frekwencji na zebraniach we wsi, w których organizacji uczestniczy otoczony wąską grupą wspólnego interesu. Ile drzew do wycinki w związku z inwestycją łatwo oszacować na podstawie chociażby informacji z projektów inwestycji nie tylko centrum BwG ale i najdroższego w historii odcinka drogi dojazdowej w gminie prowadzącej do tejże niezwykle uprzywilejowanej inwestycji w lesie. Ile realnie drzew wycięto w związku z realizacją poza tymi projektami, każdy kto zna teren widzi i samodzielnie oceni. Grunt pod inwestycję ze wspólnoty przejęty skandaliczną umową, następnie aportem do spółki BwG przez wspólnotę wniesiony, a następnie ok. 6 mln hipoteką objęty. Do historii wsi przejdzie walne wyborcze zebranie 2022 wspólnoty zorganizowane tuż przed świętem zmarłych w budynku BwG w lesie. Zresztą poszanowania dla przyrody i innych zwykłych ludzi inicjatorzy tego interesu wąskiej grupy nie przejawiali. Czytając samochwalcze komentarze Ketmana łatwo zauważyć analogiczną argumentację z tą prezentowaną przez niego podczas publicznych wystąpień prezentujących wizję grupy publicznego zaufania. Wcześniej grunt w otulinie parku narodowego pod inwestycję z rzekomą misją społeczną w zawrotnym tempie za dotknięciem czarodziejskiej różdżki uległ przekształceniu w tereny inwestycyjne. Pomnik
przedsiębiorczości jemu w Wax postawią, może i szkoła jego imię przyjmie... Niechybnie kontynuacja rodzinnej tradycji. Tak samo kontrowersyjna postać, dzieląca społeczność lokalną.
Belfer04.03.2023, 09:01
A teraz kolej, by odeszła Gwiazdka, co to nojlepi na oświacie się zna w naszym kraju,hej!!
Waksmundzianka04.03.2023, 08:50
No to sobie cała Brama w Gorce pójdzie siedzieć albo zapłacą grzywnę.Nie wolno zatrudniać samorządowca przed upływem wyznaczonego czasu to nie wolno.Własnie teraz powinny ruszyć procedury instytucji państwowych z automatu a Pan Kolasa skompromitowany schować się do mysiej dziury ze wstydu.Jednak jestem pewna, że po tylu latach naginania przepisów i omijania wszelkich przeszkód prawnych, przynajmniej w przypadku inwestycji Brama w gorce i tym razem nadworny papuga pana Kolasy uruchomi całe zaplecze by wybrnąć z tego bagna z twarzą. Jest to swoisty test na uczciwość władz państwowych, gdyż zwykły obywatel jest zobowiązany do przestrzegania przepisów a urzędnik państwowy bywa bezkarny przez długie lata. Myślę, że 90% czytających nie zdaje sobie sprawy z ogromu zniszczeń i dewastacji przyrody, którą teraz będą za pieniądze pokazywać w gablotach.Wypłoszyli zwierzynę hukiem maszyn i smrodem za to postawili kilka drewnianych potworków mających ją zastąpić.Drzewa w pobliżu tych działań zaczynają usychać. Tych szkód już się nie da naprawić ale co to obchodzi biznesmenów, którzy na wycyganionym wiejskim lesie mają nadzieję zrobić wielkie pieniądze a w razie bankructwa to wieś straci las na rzecz zadłużenia w banku. Waksmund płaci za ten przekręt dziurawymi drogami, brakiem chodników, ciemnymi ulicami nocą a wkrótce też zagrodzonymi drogami w lesie. Może w końcu otworzą się oczy tym celebrytom wiejskim co nie mogą się doczekać tej kawy w cyrwusówce. Panie Kolasa kończ pan wstydu oszczędź.
Widać03.03.2023, 22:27
Drzewa już zaczynały usychać, będzie se Pan Kolasa spacerował wśród sucharów. He he
ketman03.03.2023, 15:46
@wk............
ja nikogo nie obrażam , ale twój apel podzielam i do ciebie mam prośbę , żebyś zwrócił ten apel do innych forumowiczów , którzy obrażają kolase jak chcą , no chyba że uważasz , że oni tylko wyrażają swoje zdanie i swój punkt widzenia, a tylko ja obrażam i mój punkt widzenia może być dla kogoś obraźliwy . mierzmy wszystko jedną miarą .
wk...........03.03.2023, 14:52
ketman! Jeśli tylu ludzi mówi Ci że jesteś pijany to trzeba się położyć! Wiem że jest demokracja i możesz pisać co Ci się podoba czy nie podoba ale nie obrażaj jednak inne osoby. Masz taki punkt widzenia Twoja sprawa proszę jednak nie rżnij głupa i tak wystarczająco ludzie są skłóceni!!!!!
ketman03.03.2023, 13:56
@biedrzastaZofia
nie jestem partnerem , jestem ketman .
@Wyrocznia
nikogo nie obrażam , wiem kto pisze tutaj komentarze i wiem z jakich powodów , i to jest porażka , i daję temu wyraz . może pokarzesz mi tą niesprawiedliwość ? droga do prywatnej inwestycji - a jak do domów ludziom budują to jaki tu jest cel publiczny ? zapytaj się ludzi w waksmundzie czy im tak źle z tymi drogami co są w lesie porobione , zapytaj się ludzi w waksmundzie czy im tak źle teraz nieruchomości sprzedawać za takie pieniądze jak sprzedają , zapytaj się ludzi w waksmundzie dlaczego domki pod wynajem budują , zapytaj się może jakiegoś udziałowca czy brama gorce to za publiczne pieniądze powstała i ile oni dołożyli do tego folwarku , zapytaj się ludzi z całej polski czy im tak źle po tych ścieżkach rowerowych jeździć , zapytaj się tych pokrzywdzonych - wywłaszczonych jakie pieniądze dostali za część działki po której od stuleci biegła już droga i wszyscy z waksmunda i nowego targu z niej korzystali , zapytaj się może radnych w gminie jakie to pieniądze publiczne strumieniem do bramy gorce popłynęły dzięki kolasie i czy aby na pewno ten folwark za nasze pieniądze sobie wybudował . i przemyśl odpowiedzi . i zastanów się dobrze kogo trzeba trzymać w odosobnieniu .
ketman03.03.2023, 13:56
@biedrzastaZofia
nie jestem partnerem , jestem ketman .
@Wyrocznia
nikogo nie obrażam , wiem kto pisze tutaj komentarze i wiem z jakich powodów , i to jest porażka , i daję temu wyraz . może pokarzesz mi tą niesprawiedliwość ? droga do prywatnej inwestycji - a jak do domów ludziom budują to jaki tu jest cel publiczny ? zapytaj się ludzi w waksmundzie czy im tak źle z tymi drogami co są w lesie porobione , zapytaj się ludzi w waksmundzie czy im tak źle teraz nieruchomości sprzedawać za takie pieniądze jak sprzedają , zapytaj się ludzi w waksmundzie dlaczego domki pod wynajem budują , zapytaj się może jakiegoś udziałowca czy brama gorce to za publiczne pieniądze powstała i ile oni dołożyli do tego folwarku , zapytaj się ludzi z całej polski czy im tak źle po tych ścieżkach rowerowych jeździć , zapytaj się tych pokrzywdzonych - wywłaszczonych jakie pieniądze dostali za część działki po której od stuleci biegła już droga i wszyscy z waksmunda i nowego targu z niej korzystali , zapytaj się może radnych w gminie jakie to pieniądze publiczne strumieniem do bramy gorce popłynęły dzięki kolasie i czy aby na pewno ten folwark za nasze pieniądze sobie wybudował . i przemyśl odpowiedzi . i zastanów się dobrze kogo trzeba trzymać w odosobnieniu .
ketman03.03.2023, 13:56
@biedrzastaZofia
nie jestem partnerem , jestem ketman .
@Wyrocznia
nikogo nie obrażam , wiem kto pisze tutaj komentarze i wiem z jakich powodów , i to jest porażka , i daję temu wyraz . może pokarzesz mi tą niesprawiedliwość ? droga do prywatnej inwestycji - a jak do domów ludziom budują to jaki tu jest cel publiczny ? zapytaj się ludzi w waksmundzie czy im tak źle z tymi drogami co są w lesie porobione , zapytaj się ludzi w waksmundzie czy im tak źle teraz nieruchomości sprzedawać za takie pieniądze jak sprzedają , zapytaj się ludzi w waksmundzie dlaczego domki pod wynajem budują , zapytaj się może jakiegoś udziałowca czy brama gorce to za publiczne pieniądze powstała i ile oni dołożyli do tego folwarku , zapytaj się ludzi z całej polski czy im tak źle po tych ścieżkach rowerowych jeździć , zapytaj się tych pokrzywdzonych - wywłaszczonych jakie pieniądze dostali za część działki po której od stuleci biegła już droga i wszyscy z waksmunda i nowego targu z niej korzystali , zapytaj się może radnych w gminie jakie to pieniądze publiczne strumieniem do bramy gorce popłynęły dzięki kolasie i czy aby na pewno ten folwark za nasze pieniądze sobie wybudował . i przemyśl odpowiedzi . i zastanów się dobrze kogo trzeba trzymać w odosobnieniu .
:/03.03.2023, 13:51
Źle to wygląda Panie Kolasa.Głosy oburzenia zewsząd i kiwanie głową z politowaniem na to co się wyprawia. Faktycznie ktoś powinien się sprawie przyjrzeć
Wyrocznia03.03.2023, 13:12
Ketman widać jaki z ciebie człowiek. Takich powinno się w odosobnieniu trzymać, bo obrażasz tych, którzy widzą niesprawiedliwość, a bronisz cwaniaków.
biodrzastaZosia03.03.2023, 10:21
@ketman - Marcin ucałuje Cię za twe słowa. Dobry z ciebie partner. Wierny, a to dziś rzadkość. Uczucia dziś są na marginesie a tu jednak Ty. Szacunek
Hehaj03.03.2023, 06:29
CBA lubi takie tematy ,trzeba im pomóc
Obiektywny02.03.2023, 22:24
Pan S.W chciał żeby dotacja poszła w strony Czorsztynu ponieważ kupił tam hotel.Niestety nie udało.Dlatego teraz .....????
ketman02.03.2023, 21:21
@waksmundzianka
jak takie "rzetelne" dziennikarstwo jak onet bierze się za publikacje i cytuje wypowiedzi takich autorytetów jak s . w. (ciekaw jestem jak waksmudzie ludzi przyjmą tą troskę pana s. w. o 20 innych miejscowości w gminie ale akurat nie o swoją) czy anonimowych internautów to już praktycznie jestem o krok od przyznania ci racji . nie rozśmieszaj mnie . bardzo poważny artykuł skoro redaktor zapytał o zdanie chyba wszystkich oprócz samego zainteresowanego . poziom godny niektórych komentarzy pod tym artykułem . przeczytaj cały tekst a nie tylko nagłówek to może dojdziesz do tych samych wniosków .
Waksmundzianka02.03.2023, 20:37
Ketman zerknij na onet.pl jest pierwszy piękny nagłówek.jednak weź proszki i jeszcze maść na ból d**y dołącz.
ketman02.03.2023, 16:41
@ kotlin
drzew wycięto sto dwanaście pod brame gorce , jakbyś był choć na jednym zebraniu wiejskim w waksmundzie to byś wiedział, że to jedna trzecie tego , co wieś rok rocznie wycina na swoje cele , więc o jakim "gwałcie" mówisz , albo dlaczego nie bolała cię wcześniej prowadzona gospodarka leśna albo ściganie się w tym miejscu motorami ? ciesze się że nie zazdroscisz , ja też nie zazdroszcze , ale nie da się tego ukryc przy co najmniej połowie komentarzy pod tym artykułem .
@ waksmundzianka
nie skorzystam z twojej rady i proszki polecam odstawić również tobie , bo ich zażywanie i tak nie usprawiedliwia tych głupoty ktore wypisujesz pod tym i innymi artykułami . mam nadzieje , ze weźmiesz to sobie do serca , otrzeźwiejesz i w nieodległych wobrach wystartujesz na wójta , albo radnego , i wtedy wiele milionów złotych będzie płynąć do zwykłych obywateli i ich pomysłów na rozwój regionu , co do tej pory kolasa miał blokować według ciebie . może nawet jakiś sama przedstawisz , bo do tej pory z tym jest słabo . i musisz postarac się bardziej niż dotychczas przy zawiadomieniu odpowiednich służb , żeby doczekac tych nagłówków prasowych , bo służby temat bramy gorce badały , ale nic póki co nie wykryły .
baciok@02.03.2023, 14:48
Widzicie PiSowcy jak można wszystko ładnie i z klasą załatwiać. A wy idziecie na rympał.
Waksmundzianka02.03.2023, 14:29
Ketman- zjedz proszki .buhaha
kotiln02.03.2023, 14:29
@ ketman najbardziej z komentujących jak widać ulało się tobie. Szybko rzucasz kamieniami. Ja na przykład nie zazdroszczę im. Inwestycja na wykończeniu. Mleko się wylało, drzewa wycięte, teren mocno zmieniony. Czas pokaże co to przyniesie, jakie korzyści i jakie straty. Mnie tylko smuci gwałt na przyrodzie. Teraz będą się chwalić przyrodą, którą wcześniej posiedli i zgwałcili. Ludzie...
do @abc02.03.2023, 14:17
Podziękuj PiS-owi :) Podatek dochodowy, z którego finansowane są koszty samorządów został znaczenie obniżony. Zatem rząd sobie realizuje swoje obietnice pieniędzmi na utrzymanie samorządów (w tym utrzymanie oświetlenia w gminie) ponieważ nie zapewnił jakiejkolwiek rekompensaty ze strony skarbu państwa a koszty idą w górę (każdy wie że wszystko drożeje). A ta "rekompensata" jest przewidziana tylko na inwestycje, i to tylko tym, którzy nisko klękną przed posłami z Pis :) Zatem nie ma światła to dzwoń Pan do Paluchowej jak taki mądry jesteś, bo baba poza rozdawaniem karteczek z wyimaginowanymi pieniędzmi to nic nie robi a hajs jej też płacimy.
ketman02.03.2023, 10:33
a ja myśle że piszący komentarze już pieniądze zdążyli policzyć ile kto na tym zarobi i żal im teraz tyłki ściska że udziałowcami albo prezesami nie są . a prokuratura i inne służby to dzięki uprzejmości niektórych tutaj piszących to już Bramą Gorce się zajmowały . i nie wyszło nic z fałszywych zawiadomień o przywłaszczeniu lasu , samowolach budowlanych , sprzeniewierzeniu dotacji europejskiej , budowie drogi do prywatnej inwestycji , zakopywaniu śmieci kuśnierskich i innych głupot . przestańcie zazdrościć , zróbcie może co sami . nie chce się już czytać tutaj tych sztucznych żali i sztucznych trosk o przyrode czy pieniądze publiczne które mają tylko ukryć bijącą zazdrość komentatorów , nic innego. Sami pewnie śmiecicie w lesie, pracujecie w szarej strefie i bierzecie każdy możliwy zasiłek - to jest wasze poszanowanie dla rzeczy o których piszecie. wiem co mówię , bo niektórych z was znam . żałosne .
kotiln02.03.2023, 10:12
@swok z brzyzka - jak ty nazywasz nasz region 3 światem to ty chyba po świecie nie jeździsz
Smutny02.03.2023, 10:07
Nadzór komisaryczny![Niech się przyjrzy finadowaniu spółki,dofinasowaniom!!!!Jeden wielki wal!Ten facet ma tupet!Ale widząc po komentarzach nie jest lubiany i nie będzie.
@Abc02.03.2023, 09:46
Tak, zrobiliśmy. Płacimy podatki na pensje dla Smarducha i Kolasy. A Gmina sobie lampy wyłączy.. Szkoda gadać, za długo na stołku siedzą co niektórzy. Raz byłem u wójta, parę lat temu, to z dokumentów na biurku leżała Gazeta Krakowska. Taki zapierdziel..
swok z brzyzka02.03.2023, 08:35
Pisowski hejt i tyle. Ręce opadają. Region dalej chce żyć na poziomie 3 świata.
Wyrocznia02.03.2023, 03:34
Ja tu w wyroki nie będę się bawił, ale tym powinna zająć się prokuratura, bo o ile wiem, to może nie być zgodne z polskim prawem. Wpompował pieniądze podatników w prywatną spółkę gdzie został prezesem?!
Mieszkaniec Gminy01.03.2023, 22:23
Oświetlenie przy drogach w całej gminie wyłączane jest o 22.oo, a trasa biegowa w Obidowej jest oświetlana całą noc dla Pana Kolasy.
Swoja01.03.2023, 22:02
Podłość ludzka nie zna granic.
Uprzejmy01.03.2023, 21:36
Jeszcze mu pomnik przed Gmina powinni postawić:)
Optymista01.03.2023, 20:29
Szanowni Państwo żenada chyba Pan niejaki szkiełko pisze te komentarze a przynajmniej jego poziom. Powodzenia Panie Marcinie ciężka praca zawsze się obroni a jak ktoś jest nieudacznikiem to próbuje dowartościować się negatywnymi komentarzami. Życzę sobie aby każdy zrobił chociaż jedną cząstkę tego co Pan a będzie dobrze w Naszej Gminie.
Waksmundzianka01.03.2023, 19:36
Ktoś napisał, że z pracą się ślubu nie bierze. Ok, niech sobie pan Kolasa zmienia pracę nawet co dwa dni, tylko niech nie szykuje sobie miejsca pracy za publiczne pieniądze. Od 7 lat wszystkie jego działania w gminie związane były z Bramą w Gorce i wiele milionów z różnych źródeł zamiast wspomagać szeregowych obywateli i ich inicjatywy dotyczące rozwoju regionu szły na chory pomysł pana Kolasy i jego kolegów. Zagrabienie wiejskiego lasu pod pretekstem darmowej dzierżawy, specustawy drogowe do prywatnej inwestycji, kierowanie praktycznie wszystkich pieniędzy wiejskich na drogi po lesie do tej budowy to tylko mały wycinek działalności byłego wicewójta. Czy to jest normalna sytuacja, że ten człowiek przez kilka lat oficjalnie biorąc pensję z naszych podatków pracuje praktycznie dla spółki, której na finiszu prac zostaję prezesem ? To jest sprawa dla odpowiednich służb i wnikliwego śledztwa i mam nadzieję, że niebawem zobaczymy nazwisko pana Kolasy na nagłówkach artykułów informujących o postępie prac wyjaśniających tak kuriozalną sprawę.
Piotrek01.03.2023, 19:18
Za publiczne środki przygotował sobie stanowisko w prywatnej spółce.
To pokazuje jak legalnie może działać mafia w kraju. On i reszta tych ludzi związanych z tą bramą, która nam mieszkańcom bokiem wyjdzie.
Mieszkanka gm. Nowy Targ01.03.2023, 17:44
Oj,oj komentujący wstydzilibyście się takie prymitywne komentarze.Każdy ma prawo zmian i decydowania o sobie. Z pracą ślubu kościelnego się nie bierze. Ludzie rozwodzą się, dzieci przeżywają koszmar A jakoś takich problemow nie komentujecie a wręcz dajecie przyzwolenie na rozwody traumy i cierpienie dzieci. Hipokryzji w tym nie mało, żałosne jest takie hejtowanie.Należy v-ce wojtowi podziękować i życzyć mu powodzenia.
Abc01.03.2023, 17:12
Czy choć jeden a z was plujący jadem zrobił coś dla Gminy jak nie to niech nie krytykuje.
mieszkaniec01.03.2023, 16:25
Oooo w mordę jeża!!!! Łapszański wójt stracił kolegę od reklamy turystyki, ścieżek rowerowych co to teraz będzie? Jak ta nasza gmina będzie się rozwijać bez tak owocnej współpracy? Kto będzie rozwijał turystykę w gminie bo na pewno nie poddani rani wójta! Jak do tego czasu to turystyka leży i kwiczy! W przeciwieństwie właśnie do Bramy Gorc. Kto będzie popierał chore pomysły rady wójta Łapszańskiej gminy! Jaka nie powetowana szkoda.
pedał01.03.2023, 14:22
Byłem tam jak dla mnie MASAKRA W BIAŁY DZIEŃ ZA TĄ INWESTYCJĘ KTOŚ POWINIEN BEKNĄĆ W PIERDLU przyroda w jakim znaczeniu ile zniszczeń i w dodatku syf na każdym kroku
xyz01.03.2023, 13:35
Poziom komentujących jest dramatycznie słaby. Zero znajomości jakiegokolwiek tematu. Wstydźcie się trole. To jest żenujące. Jak chcecie wbijać szpilki to róbcie to mądrze i umiejętnie. Bo z tych waszych komentarzy to wypływa tylko zazdrość nieudaczników.
xyz01.03.2023, 13:35
Poziom komentujących jest dramatycznie słaby. Zero znajomości jakiegokolwiek tematu. Wstydźcie się trole. To jest żenujące. Jak chcecie wbijać szpilki to róbcie to mądrze i umiejętnie. Bo z tych waszych komentarzy to wypływa tylko zazdrość nieudaczników.
hej leksik01.03.2023, 13:16
@leksik a jakież to "świadczenia o charakterze majątkowym, nieodpłatnie lub odpłatnie w wysokości niższej od jego rzeczywistej wartości" przyjął Marcin Kolasa? Będą mu płacić poniżej wartości jego pracy? Cytujesz nie ten przepis geniuszu...
Z Pcimia mentor01.03.2023, 12:45
Do kowal
W urzędzie pracuje się za miskę ryżu ale ustawia się ustawy na których zarabia się prywatnie miliony -przejęcie lasu wiejskiego, dotacje unijne, budowa drogi do prywatnej inwestycji z budżetu itd
Niczym willa plus tylko w waksmundzie jest brama plus
Uprzejmy01.03.2023, 11:39
Znów Waksmundziany będą musiały się dokładać do Bramy bo jak pan Marcin w Gminie miał ponad 10 tys to w bramie myśle ze 2 z przodu minimum będzie
Uprzejmy01.03.2023, 11:39
Znów Waksmundziany będą musiały się dokładać do Bramy bo jak pan Marcin w Gminie miał ponad 10 tys to w bramie myśle ze 2 z przodu minimum będzie
Kowal01.03.2023, 10:50
Przecież to było jasne , ile można pracować w urzędzie za miskę ryżu. Panie Marcinie zostaniesz w historii Gorc jako drwal.
julian01.03.2023, 10:20
Kameleon idzie tam gdzie bd mu lepiej
Szambo-Lot01.03.2023, 09:31
Czego nie rozumiecie ?? przecież mieszkamy w Polszy .
czy warto01.03.2023, 09:18
Przykre to, że za nasze pieniądze wybudował sobie Pan taki folwark. Nigdy nikomu Pan nie pomógł, rodzina i przyjaciele zawsze wygrywający przetargi, podstępem zabrane waksmundzianom tereny pod bramę, totalnie zniszczona przyroda. Teraz we wsi nikt Pana nie lubi. Ile mądry, inteligentny człowiek jest w stanie zrobić dla pieniędzy ?!
Do tej pory podziwiałam Pana za zaangażowanie w gminie, a teraz straciłam szacunek.
Jk01.03.2023, 09:14
Urząd Gminy to Po i po sprawie
haha01.03.2023, 08:32
Ale łajdactwo
Janosik01.03.2023, 07:18
@dziki wschód
Bardzo mi przykro, ale Marcin Kolasa jest członkiem Platformy Obywatelskiej, był dyrektorem Biura Poselskiego posła PO Andrzeja Guta-Mostowego. Ale w TVN tak wam zryło mózgi, że wszystkiemu winny PiS. Kiedyś doczekacie waszych upragnionych rządów opozycji, to zobaczycie jak szybciutko sprzedadzą Bramę Gorce jakiejś spółce z Luksemburga. Wtedy będziecie mieć demokrację i bramki na ścieżkach rowerowych. Aha i wolne sądy.
leksik01.03.2023, 07:06
Art. 24 ustawy o samorządzie gminnym
Jeżeli wójt lub zastępca wójta mieli bezpośredni wpływ na treść rozstrzygnięcia w sprawie indywidualnej, wydanego wobec jakiegoś podmiotu, to nie mogą w trakcie pełnienia funkcji oraz przez okres 3 lat po zakończeniu pełnienia funkcji przyjąć od niego i podmiotu od niego zależnego jakiegokolwiek świadczenia o charakterze majątkowym, nieodpłatnie lub odpłatnie w wysokości niższej od jego rzeczywistej wartości.

No i co panie Kolasa i panie Smarduch?
rentgen*01.03.2023, 07:05
Pani Marcinie życzę powodzenia na prywatnym stołu, ale niestety gdzie moralność? gdzie Pana godność? Czytam że wspierał Pan ta prywatną inwestycję, pewnie odbył Pan niejedną rozmowę z właścicielami działek, pewnie podpisał pan niejeden dokument, żeby się to wszystko udało, a teraz odchodzi Pan do tego za czym sam Pan pomagal załatwiać z publicznych pieniędzy. Przykro się to wszystko czyta. Nie było innego kierunku żeby się rozwijać zawodowo. Czemu to w tym kraju tak działa, czemu ktoś miesza interesy publiczne z prywatnymi?
Turysta01.03.2023, 06:26
Szkoda, że tak późno i tyle....Niewiele dla społeczeństwa, a wiele dla...?????
Gggg28.02.2023, 23:58
To co się w samorządach robi to masakra
Ulala28.02.2023, 21:15
A Anetka W. Kiedy tam znajdzie zatrudnienie?
mb28.02.2023, 20:47
KJ
Nie tylko Ciebie razi...trzeba nie mieć za grosz wstydu.
Jak tu ludziom spojrzeć w oczy28.02.2023, 20:18
Zróbcie go jeszcze posłem to i biogazownia w Waksmundzie powstanie.
leśniczy28.02.2023, 19:50
drugi Powiatowy Zarząd Dróg..tylko środowiska szkoda..
J2328.02.2023, 19:44
Złodziejstwo było jest i będzie najwyższy czas na rozliczenie cwaniaków.
Urzędnik28.02.2023, 19:42
Powinien tylko najwyżej zbierać grzyby po lesie pod Turbaczem i to nie sam bo nazbiera trujących taki szpec.
PO28.02.2023, 19:40
dziki Wschód jak może być z PiSu,gdy cały zarząd z od Tuska
Buli28.02.2023, 18:56
Interesy i mieszkańców gminy miał głęboko w nosie niech spada daleko najlepiej nad morze
Rafał28.02.2023, 18:42
Nas w Czorsztynie tyż robi karierę w samorządzie, byłe działki gminne podkupił na Stylhynie (teść) domki pobudował ścieżki porobił ul. Piękną do działek urządził to już pewnie tyz się bedzie broł stołka. W ubiegłym roku próbował dokończyć Piękną ale Rada mu nie dała tak więc nimo już co robić to pewnie pójdzie na swoje.
Buce V28.02.2023, 18:31
@dziki wschód, źle obstawiasz. Gmina NT to ostoja PO a jak wiadomo lewackie PO właśnie dlatego chce powrotu do /.../ w skali kraju.
Anka28.02.2023, 18:24
Ta pseudo ekologiczna inwestycja w ogóle nie powinna powstać, no ale cóż, kolesiostwo i polskie realia znów górą.
Ja28.02.2023, 18:02
Żadna strata
Ja28.02.2023, 18:00
I bardzo dobrze, że już go nie ma. Byłam na spotkaniu z wicewójtem. Nie był zainteresowany problemami mieszkańców., twierdził że mu si spieszy bo w innych wsiach ma spotkanie i cały czas patrzył w laptopa /.../. Spotkanie było parę lat temu- dla mnie czas stracony. Według mnie człowiek, który nigdy nie powinien pełnić tej funkcji. Nie na żadnej straty dla gminy. Ja bym się jeszcze przyjrzała , kto w tej gminie pracuje i czyją jest rodziną, jak znalazł pracę.
Ja28.02.2023, 17:49
Banda w gminie się rozpada. Może wreszcie czas na nową gminę.
Mówię jak jest28.02.2023, 17:35
Miałem okazję poznać tego Pana...cóż powiem krótko: karierowicz.
Burax(janusz biznesu)28.02.2023, 17:34
@tkn na zachodzie jest identycznie jak na wschodzie, Gerard Schroeder były kanclerz /.../ został szefem spółki Gazprom 2.
dziki wschód28.02.2023, 17:31
Niech zgadnę, jest z pisu :-)
Gorol z gorc28.02.2023, 17:10
Jaki to mały zbieg okoliczności. Pierw gminne pieniądze płynęły strumieniem do prywatnej inwestycji, a teraz ciepła posada. Czekam aż zapadną wszystkie wyroki sądowe dotyczące budowania bez formalnych zgód. I oby nadal wytrzymały ta pseudo-atrakcje. Prąd bez pozwolenia, koryto potoku przestawiane bez pozwolenia, budowa parkingu w obszarze chronionym. Małe szambo przy samym potoku. A zapowiadają po 20 tys dziennie. Ale kto włodarza zabroni. Tu powinno budowa zająć się CBA
tkn28.02.2023, 16:37
no cóż... bliżej nam do Wschodu niż do Zachodu. Może za dwa pokolenia mentalność postkomunistyczna minie.
Przemek28.02.2023, 16:15
Jak nic śmierdzi mi tu konfliktem interesów!!! Przecież lobbował za tą bramą za drogami dojazdowymi... Teraz wiadomo czemu... Posadka od dawna czekała!!! Wstyd dla takiego zachowania się!!! Ale władza na górze może to i czemu na Podhalu nie można... Blokujcie budowę mostku ile się się da!!! Niech prezesik turystów nosi przez niego na plecach!!!
Swój28.02.2023, 16:07
Zrobił sobie ścieżki otworzył wypożyczalnie rowerów... W gminie urzędował a wpierał i pisał projekty dla Bramy w Gorce... Drogę do Bramy w Gorce zrobił... Teraz ciąg dalszy robią w las... Inwestycje się robi za Państwowe pieniądze... Ciepły stołeczek w spółce dostanie...
Vox populi28.02.2023, 15:53
Ścieżka rowerowa lepsza niż niektóre drogi gminne.. Sukces?! Jakby tak dziura się pojawiła pod bicyklem zaraz by łatali, a dziury w gminnej dalej mogą być..
trzoda28.02.2023, 15:53
z jednego koryta do drugiego... co za typ
miasteczkowy28.02.2023, 15:48
No i wyszło szydło z worka
Kura z Nipem28.02.2023, 15:46
Nie za darmo im pomagał teraz dostanie z tego profit .Tak to jest że innym wolno a innym nie . Chciałem na gazdach postawić koło domu małą bacówkę to mi powiedzieli że zagospodarowanie leśne na to nie pozwala bo tak sobie urzędnicy wymyślili po to żeby blokować pomysły innych na inwestycję !!!
kJ28.02.2023, 15:45
Czy tylko mnie to razi, że samorządowiec sprzyja inwestycji (która swoją drogą moim zdaniem nie powinna powstać), a potem odchodzi ze stanowiska, żeby zostać prezesem tejże inwestycji?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl