02.03.2023, 13:24 | czytano: 3357

Kolejna ofiara oszustów. Staruszka z Rabki-Zdroju straciła 47 tysięcy złotych

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Seniorka z Rabki-Zdroju uwierzyła oszustom działającym metodą „na wnuczka” i będąc pewna, że pomaga swojemu synowi, przekazała obcemu mężczyźnie ponad 47000 zł.
Przez kilka ostatnich dni, oszuści stosujący metodę „na wnuczka” dzwonili do mieszkańców powiatu nowotarskiego, próbując wyłudzić pieniądze. Zdecydowana większość seniorów, którzy odebrali taki telefon, od razu zorientowała się, że to oszustwo, nie kontynuowali rozmowy i odkładali słuchawkę.
Niestety 82-letnia mieszkanka Rabki-Zdroju uwierzyła w przedstawioną przez fałszywą wnuczkę legendę. Kobieta była pewna, że rozmawia ze swoją wnuczką Anią, która opowiadała seniorce o wypadku samochodowym, który spowodował jej tata, a syn 82-latki. Mężczyzna miał potrącić pieszą, oboje zostali ranni i mają połamane nogi. Do rozmowy włączył się także mężczyzna podający się za policjanta, a zarazem „przyjaciel” jej syna, który przekonał ją aby pomogła rodzinie i przekazała pieniądze. Po południu, do domu 82-latki przyjechał „kurier”. Seniorka przekazała mu zapakowane w reklamówkę ponad 47 000 zł.

Seniorka dopiero następnego dnia zorientowała się , że została oszukana, kiedy przyjechał do niej jej syn, który nie miał żadnych obrażeń i zaprzeczył, aby spowodował wypadek. O całym zdarzeniu oboje natychmiast powiadomili rabczański komisariat. Obecnie policjanci prowadzą czynności w sprawie oszustwa.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
jaga203.03.2023, 08:12
Ale w tv ostrzegają ale jak słucha się tylko radia M to się nic nie wie
Emeryt02.03.2023, 19:12
Nie problem namierzyć telefon. Dzwonią z numeru zastrzeżonego. 99% ludzi się nie nabiera, ale nie wyświetla się numer dzwoniącego. Policja ma możliwości namierzenia w/w numeru telefonu. Powinno się zrobić serwis Internetowy do którego można zglaszać dzwoniących oszustów podając godzinę i nr swojego telefonu. Po kilku zgłoszeniach dotyczących dzwonienia z tego samego nr telefonu lub lepiej unikalnego numeru urządzenia IMEI (kartę można zmienić) powinna być błyskawiczna interwencja Policji .
ol02.03.2023, 14:52
A syn niewiele mądrzejszy od matki,jak ją nie zapytał po co pożycza tyle pieniędzy.Nie żałuję!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl