14.03.2023, 14:00 | czytano: 4048

Pijany kierowca bez prawa jazdy wiózł pasażerów

Minionej nocy w Zakopanem policjanci zatrzymali volvo, którego kierowca miał blisko 1.5 promila alkoholu w organizmie. 32-letnie mężczyzna prowadził samochód pomimo wydanego zakazu i zatrzymanego wcześniej prawa jazdy. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zakopiańskiej komendy dzisiejszej nocy patrolowali ulice miasta. Około północy na ul. Nowotarskiej zauważyli volvo, którego kierujący jechał środkiem drogi. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 32-latek z powiatu tatrzańskiego jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało blisko 1.5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Oprócz kierowcy w pojeździe znajdowało się jeszcze dwóch pasażerów. Samochód odholowano na policyjny parking, a kierowca został zatrzymany do wytrzeźwienia.
Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Młody kierowca14.03.2023, 22:22
@gonić i nie mieć skrupułów
Seniorzy nie powinni mieć prawa jazdy. W tym wieku to wy na ocy ledwo zioracie, a wy chcecie auto prowadzić? Ludzie zastanówcie się bo stwarzacie takie samo niebezpieczeństwo jak Ci "popaprańcy".
gonić i nie mieć skrupułów14.03.2023, 15:50
A popieprzona UE i KR będzie chciała zatrzymywać prawa jazdy seniorom? Jest to logika i jakikolwiek sens? Takich popaprańców szukać ze świeczką i tacy chcą Europą rządzić ? Polacy - bierzmy się w kupę i popędźmy to tałatajstwo z Europy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl