20.03.2023, 10:08 | czytano: 2760

Kolejne miasto organizuje marsz w obronie św. Jana Pawła II

Mieszkańcy uzdrowiska również staną w obronie Papieża-Polaka.
25 marca o godz. 15 w Rabce-Zdroju odbędzie się Marsz w obronie dobrego imienia Jana Pawła II i wartości, które głosił. Rozpocznie się on modlitwą w rabczańskich kościołach, po której wierni ruszą w drogę i spotkają się przy pomniku św. Jana Pawła II Parku Zdrojowym.
W minioną sobotę taki marsz zorganizowali mieszkańcy Nowego Targu. To jedna z wielu form protestu przeciwko nagonce na osobę Jana Pawła II. Dyskusja rozgorzała po emisji reportażu w telewizji TVN24 pt. "Franciszkańska 3", w którym przedstawiono dowody, iż kardynał Karol Wojtyła rzekomo miał tuszować sprawy molestowania dzieci przez księży i być pobłażliwym wobec księży pedofilów.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
co jest naprawdę grane?21.03.2023, 14:05
Ktoś wcześniej pisał o paszporcie energetycznym budynku. Nie będziesz mógł kupić, sprzedać lub wynająć domu lub mieszkania pow. 50 m2 bez tego. Dostaniesz termin do 2030 roku na dostosowanie budynku/lokalu do standardów zeroemisyjnych bo jak nie, to cię w końcu wywłaszczą z nieruchomości! Właśnie UE przyjęła tzw. dyrektywę mieszkaniową, która to przewiduje! Czemu Siarka, Paluch i Hamerski nic o tym nie mówią i nie działają?
autor autorski21.03.2023, 09:22
Księża dostali rozkaz z kurii żeby organizować marsze ? tak to wygląda.
W Rabce jakiś tajemniczy "Komitet Społeczny" się objawił, ale brak bylo odwagi żeby nazwiskiem się podpisać. No bo jakby to wyglądało, że w tzw komitecie są sami wielebni. No może jakiś PRZEwielebny by się trafił. W Nowym Targu nawet komitetu nie trzeba było tylko księża ogłosili, że jest marsz i basta. A potem czytamy że "Wśród uczestników są m.in. wiceminister Edward Siarka, są strażacy, członkowie Związku Podhalan, Solidarności, są liczne poczty sztandarowe i przedstawiciele władz samorządowych, miasta czy powiatu. ", a ze zwykłych obywateli trochę starszych ludzi, młodych zero.. Pewnie takich co sluchaja tylko proboszcza i radia co ma twarz. No i jasne - polityczna ustawka + księża.

Wiedział? Nie wiedział? Święty był i nieskalany? czy zachował się jak każdy biskup ?
Był nadprzyrodzoną istotą, nieomylnym w teorii i praktyce, największym z możliwych autorytetów, czy był czlowiekiem grzesznym i błądzącym jak wszyscy. Czy moze z racji władzy jaką miał, jego odpowiedzialność była większa ? Brak jakiejkolwiek krytyki podchodzi pod bałwochwalstwo czy jeszcze nie ?
Ale po co zadawać takie pytania. Księża musieliby myśleć, a to może boleć. Podobnie jak wielu ludzi.
Politykom spadł skarb z nieba. Nagle willa plus zniknęła, rozdawanie milionów przez dziwne fundacje znikneły, zmiany prawa wyborczego, inflacja, kosmiczne ceny mieszkań, rosnące ceny, brak KPO, kłótnia w trybunale przyłębskiej, Czarnek i jego pomysły, ukraina, uchodźcy i imigranci, aborcja, lgbt, covid, kolejki do lekarzy - i tysiąc innych spraw ważnych dla ludzi - wszystko zniknęło bo nagle liczy się tylko obrona papieża. Jeszcze więcej marszy, jeszcze więcej świątobliwych uchwał, jeszcze więcej krzyku o zamachu na świętość. I wszystkie problemy przykryte papieżem. I o to chodziło ?
Andi21.03.2023, 02:20
Temat zastępczy,papieżowi zasług nikt nie odbiera popatrzcie kto prowadzi ten marsz czyż nie obłuda, politycy ,wstyd ludzie bez odrobiny honoru
POTV20.03.2023, 20:56
@yamakay
Najbardziej żal analfabetyzmu wtórnego...
myśląca katoliczka20.03.2023, 19:37
Ojciec Święty nie potrzebuje tych marszów, a Wy tymi marszami plujecie w twarz dzieciom ofiarom pedofilii! Czy to jest normalne? A gdyby wasze dziecko to spotkało?????Też będziecie ukrywać przestępstwo?
yamakay20.03.2023, 14:24
temat zastepczy spadl Pisowi z nieba a te ciemne masy maszeruja w intencji krycia pedofilli pranie mozgow juz przynosi efekty ino czekac na wybory ech zal mi Was ludzie oj zal
ciekawski20.03.2023, 14:05
Po raz kolejny powtarzam, to temat zastępczy. Ludzie, obudzicie się z "ręką w nocniku", jak żydopisowski sejm - rząd po cichu przegłosuje i wprowadzi PASZPORTY DLA BUDYNKÓW - wtedy będziecie cienko piskać, płakać i płacić. To jest obecnie clou sprawy.
ss20.03.2023, 13:18
Sami sprawiedliwi się odezwali.
Rufio20.03.2023, 12:37
Zanim pójdziecie na marsz, obejrzyjcie ten reportaż.
Przynajmniej nie będzie cie mówić jak ci z Nowego Targu, co potrafili tylko powiedzieć" nie oglądałem, nie widziałem, nie słyszałem ale protestuję. Nie oglądałem ale idę bo ksiądz powiedział.
Obejrzyjcie, pomyślcie tych którzy mówią co ich spotkało. A potem będzie wiedzieć czego bronicie.
Papieżowi zaslug i świętości nikt nie odbierze, ale nie był nieomylny i bezgrzeszny. Św Piotr też nie był, Św. Paweł też miał swoje "za uszami". A nikt nie mówi że w ewangeliach i Dziejach Apostolskich jest nagonka na nich.
agrestchoinkowy20.03.2023, 12:22
kto to jest na tym pomniku ? jakiś gostek co mu dodatkowa noga nad kolanem wyrosła i nie bardzo wie co z nią zrobić ? z twarzy jakoś nikogo nie przypomina
aczemunie20.03.2023, 12:17
Pokażcie co jest w archiwach i wszystko będzie jasne. Nie trzeba będzie żadnych marszy.
A na razie jest tak że Jędraszewski mówi, że wszystko jest zbadane i nikomu nie da wstępu do archiwum, profesor który brał udział w procesie kanonizacyjnym mówi że mieli badać, ale przyszedł kard.Dziwisz i poprosił żeby pewnych spraw nie dotykać, no to nie dotykali. I to miał być wiarygodny proces ?? A postulator w tymże procesie zostaje biskupem i zaprasza na ingres innego biskupa który został skazany za tuszowanie przestępstw i ma zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek uroczystościach. A cala reszta kolegów biskupów udaje że tego nie widzi. No ale ludzie widzą i pamietają
Poza tym papież był człowiekiem. Jako człowiek miał prawo popełniać błędy. Był czlowiekiem ukształtowanym przez tamte czasy, z inna wrazliwością. Liczyło się dobro księży i instytucji, a nie dobro ofiar. Dzisiaj wyraźnie widać że to było złe, nieewangeliczne. Ale było. Co nie zmienia tego, że zrobił dużo dobrego i trzeba za to szanować.Trzeba widzieć więcej, a nie tylko postać z pomników. Dyskusja to nie nagonka. Pokażcie akta, pokażcie swoje dowody, dajcie ludziom poznać prawdę i ocenić.
Zakopianka20.03.2023, 11:32
Jakie to musi być wtórnie traumatyzujące dla ofiar... Straszne. Papież obecny potwierdził przecież, nie można po prostu posypać głów popiołem na zło?
Olo20.03.2023, 10:36
A kiedy któreś miasto zorganizuje marsz w obronie dzieci - ofiar pedofilii ......?
Cela nr 320.03.2023, 10:26
Oj putin sie wezmie za was!Maciciele z tvp.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl