20.03.2023, 12:37 | czytano: 1454

Ruszają przeglądy techniczne kolejek. Kasprowy Wierch otwarty dla narciarzy aż do maja

Kolejka na Kasprowy Wierch. Fot. Marcin Szkodziński
Polskie Koleje Linowe poinformowały o planowanych przerwach w funkcjonowaniu kolejek m.in. w Szczawnicy, Zawoi i Zakopanem.
Do 26 marca możemy odwiedzać ośrodek Grupy PKL na Palenicy w Szczawnicy, potem ruszą tam prace serwisowe, które potrwają do 7 kwietnia.
W kwietniu prace serwisowe zaplanowane są również w zakopiańskim ośrodku turystycznym na Gubałówce, tam potrwają one od 17 do 21 kwietnia.

Na Kasprowym Wierchu sezon narciarski trwa najdłużej w Polsce, warunki na trasach są wciąż bardzo dobre, a pokrywa śnieżna dochodzi do ok. 170 cm. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą to miłośnicy sportów zimowych poszusują na Kasprowym aż do 7 maja. Prace serwisowe i przeglądy techniczne przygotowujące koleje i urządzenia w ośrodku PKL Kasprowy Wierch na sezon wiosenny rozpoczną się 8 maja i potrwają do 24 maja.

Na Górze Parkowej w Krynicy przerwa zaplanowane jest w terminie 11-27 kwietnia. W tym samym czasie rozpoczną się przeglądy kolei w ośrodku Grupy PKL na Mosornym Groniu w Zawoi. Od 11 do 28 kwietnia prace serwisowe zaplanowane są na Jaworzynie Krynickiej.

oprac. r/ PKL
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Spichlerz Północy20.03.2023, 13:15
Kolejki do przeglądu ale piwodajnia pod Gubałówką wykańcza się pełną parą. Już niedługo otworzy podwoje dla ekskluzywnej klienteli.

/.../
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl