24.03.2023, 12:23 | czytano: 4712

Zmiana organizacji ruchu na zakopiance

zdj. GDDKiA
W poniedziałek 27 marca o godzinie 10:00 zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w Gaju na zakopiance w okolicy skrzyżowania z ul. Zadziele.
Zmiany dotyczyć będą jezdni prowadzącej z Myślenic w kierunku Krakowa. Jezdnia zostanie zwężona na długości ok. 150 m, ruch samochodów będzie odbywał się lewym pasem. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km/h.
Taka organizacja ruchu potrwa do czwartku (30 marca), do godziny 17:00. Zmiana organizacji jest konieczna, żeby przeprowadzić prace związane z poszerzeniem jezdni o teren, na którym będzie docelowo prawoskręt w ul. Zadziele.

Cały czas obowiązuje zwężenie do jednego pasa na jezdni prowadzącej w kierunku Myślenic.


W Gaju powstaje wiadukt nad DK7 o długości ponad 120 m. Na wiadukcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się pomiędzy ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na DK7, chodniki o długości 750 m oraz nowa kanalizacja deszczowa.

Generalny Pomiar Ruchu przeprowadzony w latach 2020/2021 wykazał, że codziennie średnio w tym miejscu przejeżdża prawie 60 tysięcy pojazdów. Nowy wiadukt poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

GDDKiA, s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl