24.03.2023, 12:36 | czytano: 1372

Zakopiańska Wiosna Jazzowa, czyli muzyczna majówka w Zakopanem

zdj. mat. prasowy
Zakopiańska Wiosna Jazzowa już po raz dziewiętnasty zagra dla jazzowych sympatyków - nawiązując do najlepszych jej wzorców, wspaniałej historii i tradycji. Przed nami prolog i dwa festiwalowe dni, pełne wyjątkowych artystycznych wrażeń.
Wiosna Jazzowa 2023 będzie okazją, by zainaugurować działalność klubu „Stacja Kultura”, które będzie interdyscyplinarnym miejscem spotkania wielu sztuk. To jednocześnie pierwszy przystanek tegorocznej Wiosny Jazzowej.
W sobotę 29 kwietnia, na scenie pojawi się formacja The Lions. Wrocławska grupa to muzycy - jak sami mówią - grający Jahzz - fuzję jazzu, afro, funky i soulu.

Niedzielny koncert, to z kolei spotkanie z damami polskiego jazzu. Na początek Marta Zalewska i jej orkiestra. Program koncertu to wykonana w całości słynna płyta zespołu Dżamble „Wołanie o słońce nad światem”.

Nie zabraknie najsłynniejszej polskiej gwiazdy jazzowej wokalistyki – Urszuli Dudziak. W programie jazzowa klasyka i rzecz jasna ponadczasowa "Papaya".

1 maja, w poniedziałek, scenę Wiosny Jazzowej przejmą panowie. Na początek zespół Jarosława Michaluka, doskonałego basisty, kontrabasisty, kompozytora i aranżera, który przedstawi swój autorski repertuar. Grupa nagrywała m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim i ten repertuar także zostanie zaprezentowany publiczności.
Finał należeć będzie do jednego z najlepszych wokalistów w Polsce - Kuby Banacha z zespołem.

Zakopiańska Wiosna Jazzowa to muzyczne wydarzenie, które na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz Zakopanego. Po raz pierwszy została zorganizowana w maju 2004 roku, ale jazz w Zakopanem rozbrzmiewał już w latach 30. XX wieku.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl