25.04.2023, 10:30 | czytano: 9317

Jachymiak: Klapek i Smog

Archiwum autora
FELIETON. - Gdybyż prawo w Polszcze było, to Tomasz byłby wzorowym biznesmenem, pod krawatem, w lakierkach. A tak, cznia na wszystko, bo to i tak nie działa. I chodzi w zimie w klapkach po śniegu (jak donosi Onet, osobiście nie widziałem) – pisze Maciej Jachymiak, lekarz, nowotarżanin, były samorządowiec i polityk.
- Moi Drodzy! Ja tu czasem, dyskretnie, krytykuję Naszą Watahę, ale tym razem muszę oddać honor. Ledwie co rozstrzygnięto konkurs na rzeczniczkę prasową ww.Watahy, a już światowe media trąbią o naszem uroczem mieście !
W dwóch poważnych tytułach, których jeszcze nie zdążyła zakupić dla wodza narodu spółka Orlen, ukazały się duże artykuły z Nowym Targiem w tle. I tak:
W prestiżowym Economist znalazł się tekst o Nowym Targu, jako europejskim liderze zasyfienia. Jest tam i o naszym śniegu w dziwnym kolorze i o wodzu narodu, który przyjechał jesienią do WK Miasta i kazał palić czym popadnie. Tylko bez opon. I, że, mimo wielkiego tu poparcia dla pisuaru, w sezonie grzewczym jednak czuć było te opony w tzw. powietrzu.

Podsumowując swe niewesołe doniesienia Economist podał, że „W całej UE ponad 300 000 ludzi umiera przedwcześnie każdego roku z powodu złej jakości powietrza, wg agendy UE ds. środowiska. To prawie połowa liczby nadmiernych zgonów spowodowanych przez covid, w pierwszych 12. miesiącach pandemii”.

Nasza Wataha wierzy jednak inne badania, autorstwa chopaków z Wieliczki. Że smog jest ok. No i jeszcze w sukurs przyszedł im ten chopak z Żoliborza… Głupi jak but przytrzaśnięty przez burmistrza Waldka, ale naród wpatrzony w niego jak w święty obrazek...

Jakby ktoś chciał się zapoznać z artykułem, to należy wklepać w google: „economist smog nowy targ”. Link wyskakuje jako pierwszy.

Drugie doniesienie ukazało się przedwczora na pierwszej stronie Onet.pl. O znanej nowotarskiej rzemieślniczej rodzinie, związanych z nią romantycznych czasach, gdy Nowy Targ słynął z najlepszych na świecie lodów, a nie z największego smogu.

A senior rodu jak te lody serwował ! Miał miarkę w kciuku. Do miligrama. Jak mu się za dużo wsadziło między wafelki, robił taki ruch tym kciukiem i nadmiar wracał do czeluści. Mrożonej krą z Dunajca… Ach, ta nasza młodość… ten szczęsny czas…
Niestety to tylko wstęp. Dalsza część oburzająca. Jakaś dziennikarzyna czepił się obecnego seniora rodu, i jeszcze go przezywał Cukrem lub Klapkiem. A Tomasz, bo o nim mowa, to niedawno uhonorowany przez Watahę ambasador Miasta! A tu z niego robią krwiopijcę i przestępcę budowlanego. I piszą, że ma 8 miesięcy bezwzględnej odsiadki.
Skandal! Onet nie dostrzega, że to nie Tomasz jest winny tylko pisowskie (wcześniej peowskie) państwo z tektury. 20 lat biznesu w samowoli budowlanej? A kto na to pozwalał? Gdybyż prawo w Polszcze było, to Tomasz byłby wzorowym biznesmenem, pod krawatem, w lakierkach. A tak, cznia na wszystko, bo to i tak nie działa. I chodzi w zimie w klapkach po śniegu (jak donosi Onet, osobiście nie widziałem).

Dla ciekawych całości tekstu – proszę w wklapkać w google „onet klapek”. Najpierw pokaże się kilka doniesień o sprzedaży obuwia, a pod nimi rzeczony artykuł.

Już poza nim, ale wciąż oburzony, chciałbym zaproponować Tomaszowi rozsądny sposób na wyjście z problemów. Musi się zapisać do pisu. Trza mieć dwóch członków wprowadzających. Jednego, też Tomasza, i też z Miasta, biorę na siebie. Drugiego się znajdzie. Pisowcy to, mimo bogoojczyźnianej ściemy, bardzo praktyczni ludzie…

Jak już się Tomasz zapisze i ureguluje fee, to z onetowej czarnej owcy zrazu zostanie okrzyknięty przykładnym Polakiem. A jego nielegalne budowy zostaną zalegalizowane i uznane za sztandarowe inwestycje Rzeczypospolitej 3 i pół. Gorzej, jak platforma wygra na jesieni. Trza będzie manewr powtórzyć. Na szczęście PO od PiS zaś tak się nie różni. Jedni wpatrzeni w Brukselę, drudzy w Toruń. A poza tym…

Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
MARS09.05.2023, 18:11
Klapek świetnie pasuje do waszej PO. Syf i dziadownia to wam pasuje. Niemca wam trzeba aby wami rządził.
Obserwator27.04.2023, 19:53
Od Burmistrza, ?Pani burmistrz? i całej ekipy z urzedu na krzywej 1 to lepszy jest chyba nawet Burmistrz Humdinger i jego koty. Co do kotów to, niektórzy urzędnicy spia w pracy niczym te sympatyczne puchate czworonogi, czasem az żal im przerywać tak słodko spia. Nawet fuczą jak kotki jak sie im przeszkodzi w śnie, przepraszam w pracy.
abc26.04.2023, 00:28
Czepiacie sie ,, klapka " a znacie go ? Moze sami cos zrobcie a nie tylko narzekac umiecie i wszystkich krytykowac .
frit26.04.2023, 00:00
Gratuluje odwagi i narcyzmu !
Podpisac sie pod takim belkotem to jest cos.
turysta25.04.2023, 21:12
No cóż... Temu panu pomyliły sie i poprzestawiały argumenty. Mózgu brak, wiedzy brak, a pozostał niesmak
ss25.04.2023, 20:52
He he he! Autor felietonu to powinien występować jako suppotr na koncertach byłego króla europy, który odbywa obecnie tournee po całej Polsce.
nike25.04.2023, 20:01
Co za chamski durny felieton niby doktor a wyrażenia jak pijak z pod budki z piwem a co kogo obchodzi czy ktoś chodzi w klapkach czy w narciarskich butach bezczelność i buta ,.Kultura u tego pana felietonisty pozostaje wiele do życzenia a nienawiść aż kipi na kilometr.
ja25.04.2023, 17:44
niby lekarz a chamskie odzywki
Ewka25.04.2023, 16:58
Jak by to wpatrzenie było najważniejszym argumentem za PO lub PiS. Śmieszy to uproszczenie. Godne Konfederacji, czyżby...?
Osiol25.04.2023, 16:31
Co do statystyk to pewnie do całej uni..... A co do klapek to ludzie dorobieni filansowo mają ten komfort i mogą chodzić w czym chcą wyglądać jak menele, ich prawo i styl to prowincja ma być domyta tanim mydłem schludna ostrzyżona wypachniona bo rano do roboty zasuwa.
Człowiek wolny nadaje jak celebryta stylu miastu, pamiętam jednego w takim rozciągniętym dresie(obok szkoły nr jeden) garniturów to miał kilka a on lubił... tak a fachowiec z niego....
Jak się dorobicie to i w klapkach, podartych spodniach, dziurawym swetrze, z plamą.... będzie wolno będziecie obojętni na szczekanie.
xxx25.04.2023, 15:38
Po co on ma się zapisać do Pis-u. To PIS zapisał się do niego.Niejaki senator Pis-u Mieczysław Gil słynny opozycjonista z Nowej Huty był w Almie w radzie nadzorczej... ( był bo już nie żyje)
ulla25.04.2023, 14:17
to po co skupuje ruiny nie pierwsza i nie ostatnią za zgodą odpowiedzialnych włodarzy miasta
Fan25.04.2023, 12:34
Sama prawda.Super artykuł.
Janek25.04.2023, 12:06
/.../ zmarnowałem kilka minut czytając ten felieton.
Halka25.04.2023, 11:11
Artykuł w Onecie tendencyjny. Nieruchomość w ruinie jakby Tomasz ją doprowadził do ruiny, a on kupił już ruinę.
Tomasz25.04.2023, 10:50
Felieton dobry, ale ta puenta? Infantylizm!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl