07.06.2023, 14:00 | czytano: 2087

Czy laserowa korekcja wzroku jest bezpiecznym zabiegiem? (art. sponsorowany)

Laserowa korekcja wzroku poprzedzona jest wizytą kwalifikacyjną, w trakcie której dochodzi do szczegółowego wywiadu. Sam zabieg należy do szybkich, skutecznych i co ważne - mało inwazyjnych. Głównym jego zadaniem jest skorygowanie kształtu rogówki, tak, aby wiązki światła wpadające do oka zatrzymywały się na siatkówce. U pacjentów z krótkowzrocznością dochodzi do spłaszczenia rogówki, z dalekowzrocznością - uwypuklenia, a w przypadku astygmatyzmu - wyrównania.
ReLex® Smile to najnowsza metoda laserowej korekcji wzroku, wykonywana w klinikach Optegra. Należy do jednego z najbezpieczniejszych zabiegów usuwania wad wzroku, jakim jest krótkowzroczność lub astygmatyzm. Zabieg poprzedza przeprowadzenie szczegółowego procesu diagnostycznego i terapeutycznego, podczas którego lekarz eliminuje wszelkie przeciwwskazania, a następnie dobiera odpowiednią technikę usunięcia wady wzrokowej. Po przeprowadzonej korekcji wady wzroku dochodzi do wdrożenia rekonwalescencji, która również ma istotny wpływ na bezpieczeństwo pozabiegowe.


Laserowa korekcja wzroku - czy to bezpieczny zabieg?


Laserowa korekcja wzroku to zabieg, który pozwoli wrócić pacjentom do domu jeszcze tego samego dnia. Niezwykle szybka, a co najważniejsze skuteczna i bezpieczna metoda całościowo usunie wadę wzroku.

W klinikach Optegra szczególnie dbamy o bezpieczeństwo naszych pacjentów, dlatego zabieg poprzedzony jest rozmową z naszym specjalistą. Lekarz przeprowadzający rozmowę wykonuje szereg badań, mających na celu precyzyjną diagnostykę dotyczącą wady wzrokowej. Należą do nich między innymi: badanie dotyczące wady wzroku, ocena ostrości wzroku, test dominacji oka, ocena jakości plamki żółtej, badanie tolerancji monowizji, aberrometria, badanie w biomikroskopie przedniego odcinka oka, topografia i tomografia rogówki, czy badanie biometryczne. Jeśli pacjent przejdzie wizytę kwalifikacyjną - ustalany jest termin wykonania laserowej korekcji wzroku.
Warto wziąć pod uwagę fakt, że w klinikach Optegra laserowa korekcja wzroku odbywa się na najnowocześniejszych, czułych sprzętach. Posiadają one wbudowany system, który wspomaga pracę chirurga przede wszystkim dzięki dokładności pomiarów i wbudowanym kamerom eye-tracker. Ich zadaniem jest monitorowanie ruchów gałki ocznej, by w razie jakichkolwiek trudności zastopować pracę urządzenia.

Najnowsza technologia w klinikach Optegra to przede wszystkim bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu.


Laserowa korekcja wzroku - zalety zabiegu


Laserowa korekcja wzroku niesie ze sobą mnóstwo zalet. Przede wszystkim jest to zabieg niezwykle precyzyjny, bezbolesny i komfortowy dla naszych pacjentów. Niewielkie nacięcie rogówki nie wymaga zakładania szwów i przyczynia się do szybkiej regeneracji pozabiegowej.


ReLex® Smile jako jedna z najbezpieczniejszych metod laserowej korekcji wzroku


ReLex® Smile to najnowsza metoda laserowej korekcji wzroku, za pomocą której można dokonać korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmowi. Czym się różni od innych zabiegów? Metoda ta wiąże się z minimalnym, bo ok. 4 mm nacięciem, przez które dochodzi do usunięcia warstwy rogówki odpowiadającej za powstałą wadę wzroku i odpreparowania tzw. mikrosoczewki (lentikuli). Cała procedura odbywa się przy pomocy lasera femtosekundowego VisuMax® firmy ZEISS.

W efekcie powstaje tylna powierzchnia mikrosoczewki, która odpowiada za zmianę mocy. Nacięcie rogówki jest niewielkie, można ująć, że minimalne, dlatego całość przebiega szybko, komfortowo i co najważniejsze - bezboleśnie.

Podczas zabiegu ważne jest, aby pacjent utrzymywał nieruchomą, stabilną pozycję i patrzył w światło lasera. Zabieg jest bezbolesny. Pacjent otrzymuje znieczulenie w
postaci kropli.

Zaraz po zabiegu stosowane są krople przeciwzapalne, które mają za zadanie ochronić oczy przed zakażeniami i infekcjami.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl