28.02.2019, 19:00 | czytano: 477

Spektakl "Syćko się wraco" w Łopusznej

28 lutego o godz. 19.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej wystawiony zostanie spektakl pt. "Syćko się wraco" w wykonaniu zespołu regionalnego "Góralsko brać" z Łopusznej.

Spektakl opowiada historię Jaśka, młodego górala, który wraca do rodzinnego domu z emigracji do Stanów Zjednoczonych. Wraz z nim przyjeżdża młoda dziewczyna, z którą planują się pobrać i ułożyć sobie życie. Dziewczyna ma korzenie góralskie, ale jak wynika z rozmowy z ojcem Jaśka, wiele lat temu jej dziadek popadł w konflikt z dziadkiem Jaśka w wyniku czego ojciec Jaśka został sierotą. Ojciec Jaśka nie chce słyszeć o ich żeniaczce i wyrzuca wybrankę syna z domu. Załamany Jasiek pod namową kolegów udaje się na zabawę do miejscowej karczmy gdzie spotyka się z niedoszłą żoną. Dochodzi między nimi do pojednania lecz kochankowie postanawiają raz na zawsze rozwiązać wszystkie swoje problemy...

W spektaklu pojawiają się tradycyjne tańce podhalańskie oraz śpiewy, a całość jest wręcz naszpikowana dużą dawką dobrego góralskiego humoru, w który wkradło się nieco fantastyki.

Źródło: organizatorzy, r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl